waarschuwt voor te grote commerciële invloed Sinds enige weken staat-ie zelfs op internet. Op www.rinusmichels.nl. De grondlegger van het grote Ajax gaat met de tijd mee, maar in zijn hart is-ie nog steeds die veeleisende, op discipline hamerende trainer van weleer. Rinus Michels, onlangs 72 jaar geworden, ademt nog steeds voetbal. En zijn hart ligt ook nog steeds bij Ajax. Een exclusief interview met een succes- coach, die geen middel schuwde om top prestaties te kunnen leveren. Ajacied - maart Tekst en foto's: Hans Janssen jax is nog steeds mijn club. Ja, het is toch de club waar ik emotioneel het meest mee verbonden ben geweest. Waar ik als jongetje met mijn vader en mijn neefje naar toe trok om in De Meer naar het eerste elftal te gaan kijken. De club ook waar ik me als twaalfjarige jongen aanmeldde en waar ik twaalf jaar in het eerste elftal heb gespeeld. En de club waar ik twee periodes als trainer heb gewerkt. Natuurlijk heb ik ook veel relaties opgebouwd door mijn werk bij de KNVB en bij andere clubs, maar mijn basis ligt toch in Amsterdam. En het doet me nog steeds wat wanneer ik Ajax in de oorspronkelijke shirts zie opkomen. Ik weet niet hoe dat komt, ik vind het een schitterend shirt. Daarmee voel ik me verbonden, niet met die commercële shirts, ook al besef ik dat die nu eenmaal gedragen moeten worden. Maar als je het com merciële aspect te ver doorvoert, dan doe je geweld aan wat emo tioneel gezien moet blijven bestaan aan de vereniging Ajax. Dat heb je ook gezien aan de overgang naar het nieuwe stadion. Commercieel gezien was dat duidelijk, verdedigbaar ook. Als je in de top wil spelen, heb je meer toeschouwers nodig. Maar dat bete kent ook dat de verplichtingen groter zijn en daar gaat men wel

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 23