in Oostenrijk zó mesjokke zijn dat ze massaal extreem rechts zijn." "Het kan niet zo zijn dat ze kom je daar niet aan. Dat deed ik dan ook maar." Je zei het zelf al, Cruijff en jij zijn allebei van die mensen die hun buien hebben, dus als ze geen zin hebben in iets, dan merk je dat gelijk. En die indruk wekte je een beetje bij die eerstgenoemde Studio Sport uitzending. "Oh, dat kan best. Iedereen moet proberen zichzelf te blijven. Ik probeer dat ook en dan pakt dat wel eens zo uit." Laatst op een zondagmiddag sta je opeens op een amateurveldje te voetballen in de wedstrijd ABN AMRO 5 - AFC 5. En ook nog tegenover Ruud Gullit. Hoe kwam dat zo? "Tja, een vriend van mij speelt daar. Het was een vriendschappelij ke wedstrijd. Ruud deed mee bij AFC. Bij beide ploegen speelden jongens die ik wel ken. Er werd gebeld en gezegd: Ruud speelt bij AFC, doe jij dan bij ons mee. Dat vond ik wel leuk om te doen, maar was het eigenlijk ook weer vergeten, dus ik was lekker in slaap gevallen. Werd ik in de rust weer gebeld en toen heb ik alsnog mee gespeeld. Tas gepakt en hup, ik geloof dat ik 20 minuten heb mee gedaan. Ze stonden 4-1 achter en ik had nog geen stap gezet of ik maakte 4-2. Voordat ik er in kwam had ik al gezegd dat ik er 5 zou maken en dat we met iets van 6-5 zouden winnen. Ik maakte nog een tweede goal maar toen ging Ruud ook weer zijn best doen." Kom je nog wel eens in Milan? "Oh, daar is de aandacht nog veel erger. Ik kom er nog wel eens. Ik ga daar dan niet eens naar wedstrijden toe. Ga ik lekker eten of gol fen met vrienden. In Italië ben ik veel bekender nog. Daar willen ze nog steeds handtekeningen, op de foto en dergelijke. Daar beleven ze voetbal ook heel anders dan hier, maar dat is inmiddels ook hier wel bekend." Voor zover je het voetballen nog volgt, volg je Milan en Ajax met meer aandacht dan de rest? "ja, ik volg Milan en Ajax wel meer. Maar dat heb jij ook als je naar bijvoorbeeld de Spaanse uitslagen kijkt, kijk je eerst naar Barcelona, dan naar Real Madrid en dan naar de rest. Zo kijk ik ook naar de uitslagen. Voor Nederland dus eerst Ajax en dan de andere ploegen. Voor Italië eerst Milan en dan de rest. Ik ga zelf nog maar heel weinig naar wedstrijden toe." De politiek nu. Volg je de capriolen van je oude Milan baas, Silvio Berlusconi, nog een beetje? "ja, dat volg ik wel. Voor zover dat mogelijk is dan. Ik heb een goede band met hem gehad. Laatst heb ik hem dus nog gezien met 100 jaar Milan. Hoe moet ik dat zeggen, het klinkt misschien raar maar het was leuk, het voelt goed aan als ik hem zie. Net zoals de band Terug naar het voetballen, over Ajax en Milan hebben we het gehad. Het Nederlands Elftal nog niet. Ben je tevreden over je interlandcarrière? "Alles heeft zo moeten lopen zoals het is. Ik zou natuurlijk alles beter hebben willen doen, maar dat zegt iedereen achteraf. Het is mooi geweest. Ik had misschien wel graag bij Johan bij Barcelona willen voetballen, maar ik had bij Milan een wereldelftal om me heen, verdiende veel geld, we waren heel succesvol en we hadden het ontzettend naar ons zin. Het trok wel, het stadion en trainen onder Cruijff. Maar hetgeen ik had in Milan, dat daarvoor inwisse len, nee. Ik zat gewoon heel erg goed in Milan. Alleen het eerste jaar was daar moeilijk, maar toen zat Johan nog niet in Barcelona die ik met Johan heb. Je ziet elkaar niet vaak meer, maar als je elkaar ziet is er een bepaalde warmte. Dat heb ik dus ook met Berlusconi. Maar ik heb geen ver stand van de dingen die hij doet in de politiek. Daar zit hij midde nin en ik heb er geen binding mee. Maar Berlusconi is bepaald geen rechts-extremist. Maar je hoeft de Telegraaf maar open te slaan of je leest dat dat wel zo is. Zie ook hoe hier met de Oostenrijkse verkiezingsuitslag wordt omgegaan. Het heeft iets spastisch. Wij overdrijven dat in Nederland. Het kan niet zo zijn dat mensen in Oostenrijk zó mesjokke zijn dat ze echt mas saal rechts-extremistisch stem men. En anders gaat de CDU toch geen coalitie met ze aan? Dat is te vergelijken met onze CDA, die mensen zijn niet zo mesjokke dat ze daar akkoord mee gaan toch? Dat doen ze anders echt niet hoor. En dan gaan wij in het buitenland zeggen dat dat alle maal niet mag. Begrijp me goed dat ik niet voor extreem rechts ben hoor! Dat moetje wel goed hegrijpen, maar de pers moet dingen checken voordat ze het plaatsen. In Oostenrijk zit nu iemand die een paar hele onhandige uitspraken heeft gedaan. Het zal wel rechts zijn, oké. Maar er zit een verschil tussen rechts en extreem rechts. Over Berlusconi trouwens wil ik wel zeggen dat er ook een groot verschil is tussen rechts in Italië of rechts in Nederland, dat scheelt nogal hoor. Is ook moeilijk te vergelijken. De pers mag hier best wat genuanceerder met dat soort zaken omgaan, ze nemen klakkeloos dingen van elkaar over. Ik lees soms dingen over Berlusconi en dan denk ik: Sorry hoor, maar zó is hij echt niet! Zoek het eerst eens effe uit, joh!" Ajacied - maart

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 13