"Die 8-2 was eig leuk, maar wel geflatteerd hoor!" En ik volg het ook allemaal met meer hoor. Het zal allemaal wel iets anders gaan nu, professioneler, het blijft zich ontwik kelen." In dat seizoen speel je toch 20 competitiewedstrijden, ondanks dat Kieft nog in de spits loopt. Was dat je doorbraak, of zie je het seizoen 1983-1984 als je doorbraak? "Dat seizoen, '83-'84, werd ik basisspeler, dat is dé doorbraak geweest. Maar daar voor was het puur binnenkomen en laten zien wie je was. Heel rommelig met school, spelen in de Al, het tweede en het eerste door elkaar. Ik had toen een hele drukke periode, een toernooi in het week end met Al, daarna trainen met het twee de, ik speelde met het eerste in de basis en de week erop bij allebei reserve. Heel typisch. Maar na '82-'83, dus na het ver trek van al die jongens, kwam het echt. Lerby ging, Kieft en Cruijff ook. Schrijvers vertrok. Dat lag heel moeilijk allemaal." Cruijff en Ajax kwamen er gewoon niet uit en Kieft moest toch weg? "Dat weet ik niet precies. Het bestuur besefte met mij wel dat ik eraan zat te komen, dat ik wel kwaliteit had. Maar Kieft deed het ook goed, werd zelfs Europees topscorer. Die passeer je ook niet zomaar. Toen hebben ze een keuze gemaakt. Voor Kieft konden ze een hoop geld krijgen, dus was het een hele verstan dige beslissing. Kieft ging naar de Serie A." Maar toen kwam het publiek in opstand. Bij de laatste wedstrijd dat seizoen, tegen Fortuna in de Meer. Ze pikten het niet dat iedereen weg kon. Zat je toen lekker op de reservebank naar dit alles te kijken? 'Ik moet eerlijk zeggen dat ik met weinig voetballers gespeeld heb die ik zó goed vond voetballen als Jesper Olsen. "Ik denk dat ik op de tribune zat, ik herin ner me het nog wel. Het was een hele rare wedstrijd, werd 5-4 of 6-5. Ik vond het jammer dat ze weggingen want ik vond het leuk om met name met Lerby, Cruijff en Olsen te spelen. En een uitdaging om daartussen te komen. Maar goed, je kreeg de situatie dat bekend werd dat Cruijff en Ajax er niet uitkwamen. Dat was een hele affaire. Voorzitter Harmsen gooide toen zijn kont tegen de krib. Het Ajax bestuur ging niet akkoord met Cruijff, dus verlengden ze zijn contract niet. Er kwam onenigheid. Mensen vóór Cruijff, mensen tegen Cruijff. En toen ging het publiek dus gek doen. Heel bijzonder allemaal. Johan ging toen naar Feyenoord." Ajacied - februari 2000 7

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 9