100 jaar Dan twintig jaar terug naar jouw 'eigen' Ajax- tijd. De scouts kwamen kijken in Utrecht bij een jeugdelftal voor Edwin Codec. Ze namen jullie allebei. Hoe is dat in die tijd verder gegaan? "Ik was 12 jaar en speelde bij UW. In Utrecht ook. We hadden een jeugdtoernooi, met onder andere ook de jeugd van Ajax en Feyenoord. Beenhakker was toen coach van de jeugd van Feyenoord. En die vroeg na afloop van dat toernooi of ik voor Feyenoord wilde komen spelen. Ik dacht dat Feyenoord toen met Mario Been speelde en Ajax was er met jongens als René Panhuis en Edwin Bakker. Dat werd uiteindelijk mijn lichting bij Ajax. Maar ik was te jong om weg te gaan naar Rotterdam. Dat was toen gewoon ook nog te ver. Een aantal jaren later, ik was toen 15, ben ik naar Elinkwijk gegaan en daar speelde ik met jongens die ook in de Utrechtse en Nederlandse jeugd speelden. Toen kwam Ajax kijken; naar Edwin Godee inder daad. Die speelde toen heel goed. Ik speelde dus ook in dat elftal en speelde heel opvallend. Het jaar daar voor had ik negen maanden niet gevoetbald vanwege een liesblessure. Toen kwam de overgang van UW naar Elinkwijk. Ik moest er wel eerst even inkomen, opstarten, en toen ging het verder heel goed. Uiteindelijk heeft Ajax tegen Elinkwijk gezegd: We nemen niet alleen Godee, maar we nemen hem ook mee. Jaja, leuk was dat." Was je op de hoogte van de interesse? "Soms wel en soms niet. In die tijd hoorde je wel eens dat er mensen kwamen kijken. We speelden heel hoog allemaal en er was gewoon oplettendheid overal waar we kwamen. En Ajax zat daar ook bij. Ik kwam dus bij Ajax en was 16. Bij Bakker en Panhuis. En Menzo en Silooy. Maar ook Schip (Johnny van 't Schip, MB) speelde er, maar die was een jaar ouder. Ik train de op den duur met het tweede mee, want daar was Godee al bezig en dat was handiger. Ja, vervoerkosten speelden toen mee. Haha! Is echt waar. En ik speelde op zondag in de Al. Trainde met het tweede mee en scoorde veel. Speelde goed. Na een paar maanden was duidelijk dat ik het niveau wel aankon van het twee de. Toen ben ik in een eigenwijze bui eens op Hassie van Wijk, de trainer, afgestapt en heb gezegd dat het wel eens tijd werd dat ik helemaal bij het tweede kwam. Hij zei dat ik even rustig aan moest doen, mijn tijd zou wel komen. Een paar weken later speelde ik met het tweede mee en scoorde vier doelpunten. De week erop scoorde ik er weer vier. Toen bleef ik er wel bij, ja. Ik zat dus al heel snel bij het tweede. Het eerste had in die tijd regelmatig oefenwedstrijden door de week en toen vroegen ze of ik daar eens mee wilde doen en in april maakte ik mijn debuut in het eerste. Dat jaar ging heel snel." UUe zitten inmiddels dus in april 1982. Je debuteerde en je scoorde ook gelijk, toen nog bijna traditie voor een Ajax debutant. "Ja, het was maar één wedstrijd. Dat was overigens wel grappig. Ik moest op een zaterdagavond invallen, dat was dus mijn debuut. Kieft en Ling waren gebles seerd. Maar ik speelde ook met het Nederlands jeugd- JUIareo Ajacied - februari 2000 3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 5