Verkiezing Populairste Ajaded seizoen 1999-2000 Door Miel Brinkhuis f Heb je een favoriete plek in het team? "Ja. We trainen en spelen de laatste tijd veel met twee centrale middenvelders. Daar wil ik er één van zijn. Dat kan ik denk ik ook wel aan, als ik goed in mijn vel zit. De positie eist wel heel veel van je. Ik moet het hebben van mijn overzicht en de ballen simpel spelen. Dat is op die plek heel belangrijk. Het spel verplaatsen." In hoeverre merk je dat Ajax dit jaar 100 jaar bestaat? "Ik heb het af en toe in het nieuws gezien. Maar dat is het wel. Het wordt nu wel wat meer. Maar dat we kampioen moeten wor den omdat Ajax 100 jaar oud is, is onzin. Natuurlijk moeten we kampioen worden, maar dat heeft daar niks mee te maken. Als we in het oude shirt moeten spelen zal het wel gaan leven, maar in het dagelijks leven denk ik daar niet aan." Hoe zien je toekomstplannen eruit? "Je moet aan de korte termijn denken, dan komt de lange termijn vanzelf. Ik moet proberen nu veel en goed te spelen. Mijn zaakwaarnemer is met de lange termijn bezig. Je kan het toch niet plannen. Ik hou me niet zo met andere dingen bezig." fVMI Als je mocht kiezen tussen spelen in deze situatie, of spelen in het team van 1995, dat alles won? "Dan had ik jongens als Clarence Seedorf voor me, dat was lastig geweest. Ik wil gewoon goed voetbal spelen en dan ben je ook afhankelijk van de mensen om je heen, dus het zal wel leuk voetballen zijn. Maar ik ben sportman en dan is het ook mooi om alle fases mee te maken. Nu merk je wel wat meer druk van de pers, omdat het allemaal niet even goed gaat, dan is het heel mooi als je uiteindelijk prijzen wint." Het seizoen is nog in volle gang. Ondanks dat kun je alweer enige tijd je top-3 van je favoriete spelers instu ren. Tegen het einde van het seizoen worden de stem men geteld en wordt de top-10 bekend gemaakt. De populairste speler ontvangt natuurlijk de bokaal, de oor konde en de bloemen. Uiteraard worden er onder de inzenders weer een aantal unieke Ajax prijzen verloot. Wat moet je doen? Schrijf je top-3 op een briefkaart en stuur deze naar De Ajacied, o.v.v. Populairste Speler, Postbus 17009, 1001 JA Amsterdam. Het kan ook via e- mail, ajacied@hotmail.com is het adres dat daarvoor kan worden gebruikt. Aangezien Jan Wouters al ongeveer der tig spelers heeft gebruikt dit seizoen, is er volop keuze! Het leek zo'n prettig werkend e-mail adres. Helaas viel heel england.com uit rond kerst en nieuwjaar en konden we jullie (de schrijvers) ook niet direct beantwoorden. Sorry daarvoor. Justin uit het zuiden van ons land was bereid ons ajacied@hotmail.com te leveren, waarvoor hartelijk dank! En ajacied@hotmail.com is dus nu ons vaste e-mail adres. Heel veel achterstand heb ben we opgelopen aan het einde van 1999 en begin 2000. Ook hiervoor onze welgemeende excuses. Pure overmacht (ziek te/computers etc.). We hopen z.s.m. weer met alles bij te zijn. Natuurlijk, Fred Grim is een prima keeper. Maar ergens bij w Utrecht loopt een gozer in meerdere elftallen fantasti sche partijen te keepen. Hey Ajax scouts, zoek hem eens op en pik in die gozer, voor dat een ander hem te pakken heeft! Hiernaast afgebeeld die kanjer; Gosse is de naam. Ajacied - februari 2000 3 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 41