SPORTVERENIGING KNUDDE de Kerkhof (Cruijff); Van Basten, Dullens (A. Mühren) en Van 't Schip (Bergkamp). Op dezelfde avond besluit PSV de eerste competitiehelft met een 0-2 zege bij MW. stand eredivisie: 1. PSV 18-41, 2. Heerenveen 17-37, 3. Ajax 17-36, 4. Feyenoord 17-33, 5. FC Twente 17-33. 26 december: Ajax moet tweemaal 2.500 gulden betalen aan de KNVB in ver band met wanordelijkheden rond de wed strijden tegen Feyenoord (10 september) en Vitesse (24 september). Het is er de tijd voor. Voor nieuwjaarstoe spraken en vooral nieuwjaarsuitspraken van politiechefs bijvoorbeeld. Jelle Kuiper, hoofdcommissaris van de Amsterdamse politie, pleit in zijn rede voor ontmante ling van de F-side. Alleen dan, zo meent hij, kan het hooliganisme echt een half worden toegeroepen. Kuiper zegt serieus het kaf van het koren te gaan scheiden en hij vindt ook dat supporters van de tegen partij bij risicowedstrijden maar thuis moeten blijven. Eindelijk iets positiefs over Gerald Sibon. Door een doelpunt van de oud-Ajacied DOOR TOON Algemeen Dagblad 28 december: Clarence Seedorf wordt goed gekeurd en definitief door Inter Milan vastgelegd (voor 4,5 jaar). De ex-spe ler van Ajax had het wel gezien bij Real Madrid, waar hij naar zijn zeggen 'een bit tere periode' heeft gekend. Clarence wordt door het transferbedrag van bijna 50 mil joen gulden de duurste Nederlandse voet baller ooit. Het jaar zit erop. Altijd een aardig moment om te bekijken wat de meest bekeken tv-programma's waren. Het com petitieduel Ajax - Feyenoord van 14 april was - op de 9e plaats - de best bekeken voetbalwedstrijd. Op de top 10 van best bekeken sportwedstrijden van de eeuw staat Nederland - Brazilië van 1974 eerste doordat 8.075.000 mensen het duel zagen en hiervoor een 7.8 gaven. De Champions- Leaguefïnale tussen Ajax en AC Milan van 1995 bekleedt de 21e plaats. Ook is het tijd voor de verkiezing voetbal ler van de eeuw. Pele krijgt de meeste stemmen van de Internationale Federatie Historie en Statistiek, Cruijff is tweede, Van Basten twaalfde. 2000 3 januari: de vakantie is voorbij, Ajax hervat de trainingen, zij het incompleet. John Nieuwenburg en Knopper zijn met Jong Oranje in Marokko, John O'Brien, Jason Culina, Joe Didulica en Tijani Babangida hebben eveneens interlandver plichtingen. Shota Arveladze, Tom Sier, Ole Tobiasen en Witschge zijn nog gebles seerd. weet Sheffield Wednesday een punt af te snoepen van Arsenal (1-1). Sibon stond pas voor de vierde keer dit seizoen in de basis van Sheffield. 5 januari: Jari Litmanen doet ook einde lijk van zich spreken. De Fin, die vorige zomer de overstap maakte van Amsterdam naar Barcelona en ook daar weer diverse blessures kende, scoort. Litmanen neemt één van de doelpunten van Barcelona voor zijn rekening in de met 3-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Sociedad. Een goed begin dus voor de Van Gaal-equi pe, die in de laatste weken van 1990 zes competitieduels verloor. 7 januari: Quido Landzaat verlaat Ajax. De 20-jarige verdediger speelt de komende 3,5 jaar bij de voormalige Duitse topclub Borussia Mönchengladbach. Landzaats contract liep tot medio dit jaar. Hij speel de vanaf 1988 bij Ajax en dit seizoen twee maal in het eerste elftal. Landzaat: "Ajax is een deel van me geworden", aldus de ver dediger, die bij BMG te maken krijgt met ex-Twente-trainer Hans Meyer. Kluivert krijgt een schorsing van vijf duels van de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond. De Barcelona-spits, die eer der dit seizoen ook al voor vier duels werd uitgesloten, had een klap verkocht aan een speler van Rayo Vallecano. 11 januari: Dani vertrekt naar Atletico Madrid. Tenminste, de zoon van de uit zijn functie gezette voorzitter van Atletico Madrid Gil y Gil zegt dit. Hij verklaart dit onder ede in een wit-wasschandaal rond Atletico. Dani en Ajax weten van niets en bovendien benadrukt de Portugees dat hij, zeker nu hij weer fit is en Witschge voor lopig uitgeschakeld is, per se wil blijven. 12 januari: Seedorf heeft zich nu al bewezen. Hij maakt voor Inter de winnen de treffer in de heenwedstrijd van de kwartfinale in het toernooi om de Italiaanse beker tegen AC Milan (3-2). Tijdens zijn debuut, een week geleden voor de competitie tegen Perugia (5-0), maakte Seedorf ook al een doelpunt. 14 januari, oefenwedstrijd: Tunesië - Ajax (O-O) 2-1. doelpunten: 60. Kamzari 1-0, 83. Reuser 1-1, 90. Zitoumi 2-1. TOESCHOUtVERS: 10.000. bijzonderheden-, toch nog goed nieuws, want Dani, Ferdy Vierklau en Witschge doen weer eens mee. Het duel met het nationa le elftal van Tunesië, dat zich voorbereidt op het toernooi om de Africa Cup, is de afsluiting van een trainingskamp van een week. opstelling: Van den Ban; Vierklau, Chivu, Van Halst en De Cler; Winter, Knopper en Dani; Laudrup, Machlas en Wamberto. Invallers: Witschge, Grönkjaer, Nieuwenburg, Kanu, Reuser, Van der Gun, Yakubu en Hosé. Na Peter Hoekstra, Sibon en Rudy heeft Ajax weer een speler verhuurd. De Argentijn Mariano Juan mag zich de rest van dit voetbalseizoen gaan bewijzen bij Getafe Club de Futbol. De Spaanse tweede- divisieclub heeft ook een optie tot koop op Juan, die sinds zijn vertrek in 1996 bij het Argentijnse River Plate slechts 21 maal voor Ajax uitkwam. Ajax moet op zoek naar een nieuwe directeur opleidingen. Hans Westerhof vertrekt namelijk na dit seizoen naar Willem II waar hij Co Adriaanse letterlijk en figuurlijk volgt als trainer. Adriaanse was bij Ajax immers de voorganger van Westerhof. De ex-trainer van FC Groningen en PSV - die in Tilburg een 2- jarig contract ondertekende - had weer behoefte aan gras onder zijn voeten: "In het begin was het een detail, maar dat facet werd steeds belangrijker". Precies een maand geleden zei Westerhof in Trouw nog: "Ach, er kriebelt altijd wel wat. Een week met een groep naar een belang rijke wedstrijd toeleven, dat mis ik wel eens. Maar al die poespas eromheen niet. Ik werk hier ook heel hard, maar het is heel anders dan het hoofdtrainerschap. Die is 24 uur per dag met zijn elftal bezig, neemt de problemen ook mee naar huis. Dat doe ik dus niet". Ajacied - februari 2000 33

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 35