Tien |oar\^^\ 5# [Mks MfeMiG 19MIJ KL I I>OB LI? 1Hi n. LUKSL Ll'I-mt 11**0* LL'l SS. 1111— 2000 Samenstelling en foto's: Marco van Harn. Peter Larsson, de andere Zweed in Ajax dienst, komt uitgebreid aan het woord. Peter: "Als je op een gegeven moment niet goed speelt dan heb je steun nodig, dan helpt het niet dat iemand je steeds loopt uit te schelden (Peter doelt hierbij op de verbale uitin gen van Jan Wouters tijdens de wedstrijden; red.). Bij Ajax is het helaas vaak zo, dat wanneer je een fout maakt je door je medespe lers wordt uitgescholden. Dat begrijp ik niet. Je speelt toch voor de ploeg en de fouten die je maakt, maak je niet opzettelijk. Door op elkaar te schelden ga je echt niet beter spelen. Van Jan krijg ik nog wel eens wat te horen, maar dat is zijn manier van voetballen. Ik zal in een wedstrijd nooit terug schelden, daar heb je niks aan." "Tegen PSV speelden we, tot het eerste doelpunt van PSV, heel goed. Ook ik speelde goed, vind ik zelf. Toen kwam er een actie waarin Romario beter was dan ik waardoor het eerste doelpunt ontstond. Ik kreeg toen de schuld van de nederlaag omdat ik hem niet neer geschopt had. Maar zoiets doe ik niet en zal ik ook nooit doen." "Het wordt de jonge jongens hier te makkelijk gemaakt. Daar kun nen ze zelf trouwens niets aan doen. Als je bijvoorbeeld in Zweden semi-profwordt, dan moetje minstens halve dagen werken en daarna trainen. Dan ga je toch op een andere manier tegen geld aankijken. Daar moeten ze er echt wat voor doen. Als ze hier goed kunnen voetballen, dan krijgen ze na school al een goed contract. Ze heb- ben dan nooit echt hard hoeven te wer ken voor hun geld." "Een negatieve kant van de mentaliteit van de Nederlanders vind ik, dat wan neer een Nederlander iemand leert ken nen, hij hem binnen vijf minuten in een 'vakje' heeft gestopt. Zo van 'dat is er zo één'. Je krijgt geen eerlijke kans om te laten zien wie of wat je bent." In de kwart finales van de KNVB-beker boekt Ajax in Sittard een 1-0 overwinning op Fortuna. Het winnende doelpunt komt op naam van de uitblinkende Wim Jonk. Vlak voor tijd wordt Stanley Menzo uit het veld gestuurd vanwege een 'kopstoot'. Gerard van der Lem tekent een tweejarig contract bij Ajax. Vanaf volgend seizoen zal hij bij de Amsterdammers als jeugdtrai ner actief zijn. Ook Ajax-coach Leo Beenhakker komt uitgebreid aan het woord. Beenhakker: "Mijn relatie met Michael van Praag kan eigen lijk niet beter. Onze verstandhouding is heel goed. Ik heb een hele korte lijn met Van Praag en Van Os, de financiële man. Dat werkt perfect." "Ja, het woord 'patat generatie", ook zoiets. Alsof ik dat heb uitge vonden. Dat woord circuleert hier al zo'n 15 jaar. Als je het precies wilt weten werd het gelanceerd door de toenmalige clubarts Rolink. Daarmee bedoelde hij de aankomende generatie met o.a. Peter Boeve en Simon Tahamata. Er schuilt ook niks kwaads in. Het wil alleen maar zeggen dat een jongen van 19 jaar nooit de men tale hardheid kan opbrengen van een ervaren speler van 27." "Nee, je hoeft niet op hoog niveau gevoetbald te hebben om een goede trainer te zijn. Dat vind ik wel zo'n onzin! Ex-voetballers beginnen met een zekere voorsprong hun trainerscarrière om ver volgens op een bepaald punt uit te komen. Ik, en ook Aad de Mos, hebben er gewoon iets langer over gedaan om op dat punt uit te komen. Door jeugdtrainingen, veel wedstrijden analyseren en door goed om je heen te kijken hebben wij de achterstand ingehaald. Wij zijn selfmade oefenmeesters. Een goede journalist hoeft toch ook niet eerst 5 jaar een krantenwijk te hebben gelopen." "Ja, ik houd van Ajax. Ajax heeft iets speciaals. Als ik hier de poort binnen kom dan gebeurt er iets met me, iets speciaals. Maar met Real Madrid en Juventus heb ik dat ook. Als die clubs de mat opko men dan ril ik helemaal, schitterend! Barcelona daarentegen doet me niets. Die club heeft geen uitstraling." Ajacied - februari

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 25