J© rrrnrr gedraaid kon ik bij na overal heen. Edgar Davids ging weg bij AJAX, ik wilde wel weer terug naar Nederland en Van Gaal had interesse in me. Dus kwam ik weer bij AJAX terecht." Is het een trend om terug te gaan naar je oude club? Rijkaard kwam ooit terug, nu zien we Verlaat en Winter weer bij AJAX spelen, jij kwam terug. "Als je in het buitenland hebt gespeeld en je wilt weer terug naar Nederland, is het het leukste om weer bij je oude club te gaan voetballen. Met alle respect voor de andere teams in Nederland, ik wilde alleen terug naar Nederland als ik bij AJAX kon spelen. Nergens anders. Dat gaat natuurlijk niet zomaar. Als ik in het buitenland niet had gepresteerd, had AJAX me ook nooit teruggenomen." AJAX TOEN EN AJAX NU Vergelijk AJAX eens als je jouw beide periodes neemt. "Dat is niet te vergelijken. Toen ik hier terugkwam was de sfeer heel anders en de sfeer die we toen hadden met Menzo, Van 't Schip, Winter, Willems, Blind, Wouters en al die andere jongens, dat was uniek. We hadden een hele hechte groep, we gingen vaker met z'n allen weg en daar was een hele hechte band. We bleven ook altijd kaarten tot 's middags vier, soms vijf uur in het spelers home. Dat gebeurde geregeld. Hier in de ArenA is het zo snel mogelijk weg en klaar is Kees. Maar dat is denk ik niet alleen bij AJAX veranderd maar in de hele voetballerij zal het wel minder geworden zijn. Nu hebben we bij AJAX wel weer een vrij goede sfeer, gelukkig." En dan het gras van dit stadion "Momenteel ligt er wel een goede mat op. Maar een aantal weken geleden lie ten ze het dak open staan en begon het tijdens de wedstrijd keihard te regenen, echt een stortbui. Dan wordt het spekglad. Hoe natter het wordt, hoe meer je gaat glijden en hoe langer het gras er ligt, hoe harder het wordt. De ondergrond is keihard en daardoor lopen we ook veel blessures op. Ik ookja. Het gaat dan om problemen met aanhechtingen van spieren en dat komt door die glijpar tijen. Buikspier, lies etc. Wij als spelers willen ook wel een beter veld, maar als het niet lukt, dan lukt het niet natuurlijk." En welke ontwikkeling heb jij doorgemaakt in vergelijking met die eerste periode bij AJAX? "Zoals we net al zeiden ben ik sterker geworden, maar ik heb natuurlijk ook veel meer ervaring nu, ben slimmer in het veld. Kijk, toen ik achttien, negen tien was, moest ik me nog bewijzen. Dan wil je je zó graag laten zien. Iedereen moest zien dat je goed kon voetballen. Nu hoeft dat niet meer zo nodig. Je wilt natuurlijk nu ook nog van alles laten zien, dat zal altijd wel zo blijven. Je zal altijd je best blijven doen, maar het altijd wat willen laten zien, dat geforceer de, is er wel af. Nu is het niet erg als je een keer niet opvalt. Heeft ook met ver antwoordelijkheden in het veld te maken. Nu ik één van de ouderen ben, krijg je van de trainer ook meer verantwoordelijkheid mee. Ik loop langer mee dan de meeste van ons. Ook al moet iedereen in het veld elkaar coachen, de oude ren moeten toch wat meer bijdragen daarin." Je doet nu op de training met 'jong' tegen 'oud' mee bij 'oud'. Voel je je wel dertig? "Ik zal altijd het type blijven dat wel van een geintje houdt. Ik kan niet over al les heel serieus doen. Als ik op de training een partijtje verlies, ben ik niet me teen doodziekervan. Dan kan ik zelfs nog wel lachen als die jonge jongens dan geintjes gaan maken. Van een verloren trainingspartij ziek zijn, dat heb ik nog nooit gehad en dat zal ook nooit gebeuren. Wel van een competitiewedstrijd natuurlijk. Dan ga ik niet schreeuwen of stampvoeten maar daar ben ik dan wel weer ziek van." OVER DEAN GORRE Daar zeg je zojuist iets opmerkelijks: als we de berichten van Dean Gorré mogen geloven mag er niet worden gelachen op de training. "Natuurlijk mag er gelachen worden, dat is onzin natuurlijk. De trainer vindt wel dat als je bezig bent met een training, datje allemaal serieus te werk moet gaan, maar tussendoor maak ik heus nog wel eens een grapje hoor. Dat heeft de trainer zelf ook nog wel gedaan, dolletjes maken. Daar staat niet gelijk de doodstraf op, je moet wel plezier hebben. Er wordt nog steeds gelachen bij AJAX. Kijk, hoe AJAX met Gorré is omgesprongen is misschien ookniethelemaal goed, maar het is ook wel te begrijpen dat de trainer met een groep wil werken, waar hij het in ziet zitten. Daar wil hij dan vol zijn aandacht op vestigen, dat is lullig voor Gorré. Ik heb het zelf ook wel meegemaakt in het ver leden (Richard werd ooit bij AJAX door Leo Beenhakker verbannen naar het tweede juist op het moment dat AJAX 1 in Frankrijk tegen het Saint Etiënne van broer Rob moest spelen, MB). Bij mij had het niet zo zeer met voetballen te maken, maar met dingen er omheen. Mijn broer heeft het zelf ook mee gemaakt bij Feyenoord, dat is natuurlijk heel pijnlijk allemaal. Je kunt ze dan nog wel men selijk behandelen maar het is logisch dat als een club dan zegt dat ze je niet meer nodig hebben omdat ze het niet meer in je zien zitten. Dat ze je dan laten gaan en daar niet moeilijk over gaan doen. Bij Dean heeft de club dat standpunt inge nomen." Er is door Benni, Gorré en Melchiot een cd opgenomen en binnen een jaar moesten ze of gingen ze weg bij AJAX, heeft dat verband met elkaar? "Nee, dat denk ik niet. Als je er heel veel mee bezig bent wel natuurlijk. Maar ik weet niet of dat nu het geval was. Ik moet zelf ook wel eens wat doen, een winkel openen of een dag met Canal+ op stap. Dat gaat via AJAX Images en met mate natuurlijk. Je moetje altijd met voetballen bezig houden en niet teveel eromheen doen. Een cd opnemen, ik weet niet hoeveel tijd daarin gaat zitten, maar dat lijkt me niet zo erg. Wij hebben ons er als groep in ieder geval nooit aan gestoord en Dean Gorré zelfheeft mij ook nooit gestoord. Dat is echt een hele aardige jongen en het is ergens wel logisch dat hij zo reageert. Als je in ene zo weg wordt geschoven en apart moet trainenDat zou ik net zo ge voeld hebben." TOT SLOT Wat doe je naast het voetballen? "Veel met de kinderen bezig zijn, rusten en af en toe golfen." En je wijncollectie? "Haha, ik vind wijn erg lekker en spaar 'ze' ook wel ja. Dat is in Spanje ontstaan en dat heb ik natuurlijk voortgezet in Frankrijk. In Spanje heb ik de Rioja le ren drinken bij het eten. Als je in Spanje met de club op trainingskamp bent krijg je wijn bij het eten. Dan probeerde ik steeds als ik een wijntje lekker vond een fles te sparen. Met Dugarry, Zidane en Lizarazu gingen we in Frankrij k naar oude wijnkelders toe en kochten die dan op." Heeft Michael Laudrup je niet aangestoken? "Nee, dat is inderdaad ook een liefhebber. Hij is zelfs importeur! Maar het komt dan eerder van mijn vader. Hij deed het vroeger ook al, een flesje weg sparen." En hoe lang ga je nog door met voetballen? "Ik heb er nog heel veel plezier in en mijn lichaam werkt nog goed. Ik voel me er nu nog niet erg oud bij. Tot mijn vier en dertigste moet ik zo door kunnen en daarna moetje het per jaar bekijken."

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 9