HET BUITENLANDSE A_VONTUUR Is Richard Witschge nu eigenlijk nog wel beschikbaar voor het nationale team? "Ja, dat heb ik altijd al gezegd. Ik heb nooit afscheid van Oranje genomen, maar ik heb gezegd dat ik nooit meer onder die trainer bij Oranje wil zit ten (Guus Hiddink, MB). Daarna heeft Frank Rijkaard het overgenomen en ben ik gewoon weer beschikbaar geweest. Ik denk dat dit in Zeist ook wel bekend is. Dat ik maar dertig interlands heb gespeeld heeft daar wel mee te maken natuurlijk, maar ik heb ook heel veel pech gehad. Blessures heb ben me een WK en een EK gekost. Allebei de keren heeft mijn broer Rob het toen 'overgenomen'. Ik had op veel meer interlands gestaan als ik al tijd fit was geweest." Sinds het Bosman-Arrest mag een onbeperkt aantal buitenlanders worden opgesteld. Het is volgens mij erg wrang voor jou, dat dit niet een paar jaar eerder is ingesteld. "Ja, dat klopt wel. Toen ik in Barcelona speelde was ik vierde bui tenlander en mochten er in de nationale competitie drie spe len. In de Europa Cup mocht wel met vier buitenlanders worden gespeeld, dus heb ik daar wel elke wedstrijd ge speeld. In de competitie heb ik per seizoen 18,19 wed strijden gespeeld vanwege onder andere de schors ingen van Hristo Stoichkov, maar ook door blessures. Het is een hele mooie tijd geweest hoor. Barcelona is een hele mooie club en ik heb daar twee geweldige seizoenen meegemaakt. Ik heb me daar heel goed vermaakt en ik heb ook nooit spijt gehad dat ik die keus toen heb gemaakt om daar heen te gaan. Als ik toen gewoon beter was geweest dan had ik alles gespeeld, maar watje niet moet vergeten is dat in die tijd Stoichkov, Mi chael Laudrup en Ronald Koeman hun twee beste jaren van hun loopbaan hebben gespeeld. En dat waren ook toen al gevestigde namen, ik niet." Was Bordeaux een forse stap terug? "Qua naam van de club natuurlijk sowieso. En de spelers waar ik toen mee speelde waren toen ook nog geen grote namen. Maar nu zijn Dugarry, Zi- dane en Lizarazu wel bekende namen. Wij speelden de UEFA-Cupfmale en die jongens werden toen geselecteerd voor de Franse ploeg. Ik heb daar een moeilijke periode meegemaakt met de trainer, dat waren ook dingen bui ten het voetballen om en het laatste jaar ging daar weer heel goed." Het Nederlandse publiek verloor je na je Barcelona-periode uit het oog, tot dat je met Bordeaux tegen Heerenveen speelde voor de Intertoto. Live uitgezonden door de NOS, en Nederland ziet in Witschge een zwoegende bal-afpakker. "Ik heb altijd wel hard gewerkt in het veld. Maar op mijn achttiende woog ik 69 kilo en kon ik dat niet opbrengen. Door veel aan krachttraining te doen wordt je sterker en kun je meer brengen in een wedstrijd. Het lag ook wel aan de trainer toen. Die zei tegen Dugarry, Zidane en mij"Je mag vrij over het veld lopen, waar je wilt. Ga maar lekker voetballen." Dat had ik nog nooit van een trainer gehoord. Je mocht gewoon doen watje wilde. Ik voel me er lekker in als ik overal mag wezen en me overal mee mag be moeien. Dan kwam ik ook veel in balbezit. Dugarry, Zidane en ik voelden elkaar ook heel goed aan. Het klikte gewoon tussen ons. Dat liep allemaal prima. Individueel waren het toen al hele sterke voetballers. Ze zagen al les al en begrepen alles. Ze lieten balletjes in één keer vallen en liepen door in één beweging. Dat ging heel goed. Dat we toen als ploeg uit elkaar vielen was jammer, maar hoort bij het voet bal van deze tijd. Ik mocht zelf voor een gelimiteerde trans fersom weg. Omdat ik niet veel hoefde te kostén en een heel goed seizoen heb

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 7