TUSSENSTAND EREDIVISIE: 1.Ajax 12-29(40-17), 2. PSV 11-28 (46-10), 3. Willem II 11-25 (23-19), 9. Feyenoord 11-19 (21-11). 11 november: ook de Amsterdam Arena staat er financieel beter voor. Het verlies van het stadion is af gelopen boekjaar opnieuw geslonken: van zo'n 2 miljoen gulden naar een kleine 1,4 miljoen. Het aantal evenementen steeg van 49 naar zestig en de directie gaat er vanuit dat de Arena in het boekjaar 2000-2001 uit de rode cijfers is. 13 november, oefenwedstrijd: Nederland - Tsjechië (0-0) 1-1. doelpunten: 59. Stam 1-0, 68. Koller 1-1. SCHEIDSRECHTER: KOKn (Isr). TOESCHOUWERS: 23.000. delekaart: Horvath en Gabriel (Tsj). BiaoHDEHHEDEH:mim een jaar na de overwinning in zijn debuutinterland als bondscoach wacht Rijkaard nog steeds op zijn tweede zege. In oktober vorig jaar werd in Eindho ven van Peru gewonnen, vanavond - in Rijk aards twaalfde interland - had Tsjechië ge klopt moeten worden. Het komt er weer niet van. En daarmee wordt de twintigste eeuw nog net niet met een triest record afgeslo ten, want tussen juni 1951 en september '53 won Oranje dertien keer op rij niet. Vier keer eerder slaagde het Nederlands elftal er niet in om een heel kalenderjaar tot winst te ko men. Winter, de enige Ajacied en de enige eredivisiespeler in de basis, is in het Philips Stadion één van de betere Oranje-spelers. Winter is door zijn optreden tweede gewor den op de lij st der internationals aller tij den, op korte afstand van recordhouder Krol. opstelling: Van der Sar; R. de Boer (75. Reiziger), Stam, F. de Boer en Van Bronckhorst (46. Van Hintum); Winter, Cocu (87. Seedorf), Davids en Overmars; Kluivert (41. Van Nistelrooy) en Bergkamp. EK-kwalificatie: Jong Oranje - Jong België 2-2. bijzonderheden: Richard Knopper opent knap de score, maar hij is na 90 minuten toch een te leurgesteld man, omdat plaatsing voor de eindronden van het Europees kampioen schap (en daarmee deelname aan de Olym pische Spelen) op de tocht komt te staan. Bo vendien loopt de halfspeler, die het hele duel in Heerenveen speelt, een gele kaart op. EK-kwalificatie: Israël - Denemarken (0-2) 0-5. bijzonderheden: met Grönkjaer 90 minuten als rechterspits zetten de Denen een enorme stap op weg naar kwalificatie voor de eind ronden van het Europees kampioenschap. Oefenwedstrijd: Griekenland - Nigeria (1-0) 2-0. doelpunten: 23. Machlas 1-0, 61. Machlas 2-0. 15 november, oefenwedstrijd: VfB Stuttgart (Dui) - Ajax (0-0) 0-1. doelpunt: 70. Bobson 0-1. TOESCHOUWERS: 2.000 bijzonderheden: het duel in het koude Zuid-Duits- land is een uitvloeisel van de verhuizing van Frank Verlaat van Stuttgart naar Ajax. Leuk wordt het geen moment, omdat beide ploe gen naar hartelust wisselen en veel basis spelers ontberen. De thuisclub presenteert in het Gottlieb Daimler Stadion na rust zelfs een geheel nieuw elftal. Bij Ajax spelen Mare Stuut (Ajax 2) en A-junior Abubakari Yaku- bu (met rugnummer ...42) voor het eerst in het eerste elftal. Door blessures en inter lands kan Wouters niet beschikken over twaalf spelers! Verlaat - Der Kaiser von Schwabenland - krijgt in de 85e minuut een publiekswissel en na afloop een vuurwerk show. opstelling: Grim (46. Van den Ban); Stuut, Verlaat, Mokoena en Lanzaat; O'Brien (64. Piqué), Reuser (46. Van der Gun) en Yakubu (58. Heye); Ikedia, Wamberto en Laudrup (46. Bobson). Op dezelfde avond maken Jan van Halst (voor het laatst in actie op 20 augustus), Tim de Cler en Dani hun rentree in de Ajax-gelede- ren. Dat gebeurt tijdens de (met 2-0 verloren) uitwedstrijd voor de competitie tegen Sparta 2 16 november: de voetbaleeuw is voor Arvelad- ze voorbij. De Georgiër onder gaat in het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam een operatie waarbij fragmenten uit zijn rechter knie worden weggehaald. Arve- ladze zal pas na de winterstop terug keren. Het blijft dus kwakkelen voorde spits, die zo'n uitste kend eerste jaar onder Morten 01- sen kende. 17 november, EK- kwalificatie: Jong België - Jong Oranje (0-2) 0-2. bijzonderheden: viel de Nederlandse jeugd enkele dagen geleden nog door de mand, vanavond was ze op haar sterkst. En dat betekent deelname aan de EK-finales. Knopper wordt in de 77e minuut vervangen door Kew Jaliens en Nieuwenburg - die nu wel in de basis stond - speelt 90 minuten. EK-kwalificatie: Denemarken - Israël (2-0) 3-0. bijzonderheden: de Denen hebben zich definitief geplaatst voor Euro 2000 en dat is onder meer leuk voor de in ons land spelende Grönkjaer, die vanavond wel in de basis be gon, maar het einde niet haalde, Jan Heint- ze (PSV) en Jon-Dahl Tomasson (Feyenoord). 18 november: de Ajax-hooligans die betrokken waren bij de veldslag in Beverwijk, vormen geen cri minele organisatie. Het gerechtshof in Am sterdam volgt met dit oordeel een uitspraak van de plaatselijke rechtbank. Het Hof ver oordeelde één verdachte tot een jaar cel, waarvan zeven maanden voorwaardelijk we gens handel in xtc-pillen. Vier anderen kre gen een werkstraf voor het bezit van pillen en slagwapens. Zes Ajax-fans mochten zon der straf naar huis. 21 november, competitie: Ajax - FC Utrecht (1-0) 2-0. doelpunten-. 33. Winter 1-0, 60. Grönkjaer 2-0. SCHEIDSRECHTER: Van Huiten. TOESCHOUWERS: 41.234. rode kaart: (2x geel): Bosschaert (FC Utrecht). gele kaart: Kuyt en Robbemond (FC Utrecht), Verlaat en Grönkjaer. bijzonderheden: een uur lang is FC Utrecht eigenlijk de betere ploeg, maar het slaagt er niet in te scoren. Ajax krijgt ook wat kansjes, maar enkel Winter is gelukkig. In het laatste half uur moet Verlaat na een duel met Utrechter Oliseh (het broertje van Sunday) het veld ge blesseerd verlaten, maakt Grönk jaer er 2-0 van en krijgt Utrech ter Bosschaert een rode kaart wat voor zijn club helemaal de doodsteek is. Bij Ajax maken Van Halst, John O'Brien (tegen zijn oude club als vervanger van de in de warming up gebles seerd geraakte Richard Wit- schge), Chivu en De Cler hun rentree na een bles sureperiode. opsmuNG: Grim; Nieuwen burg, Van Halst, Verlaat (58. Chivu) en De Cler; Winter, Knopper en O' Brien; Laudrup, Machlas (74. Wamberto) en Grönkjaer.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 42