win u infix in SPORTVERENIGING KNUDDE Ko^eoep isjfiO ^01^5^ m s&cei'M E ABNAMRO IBNAMRO 35 k 30 oktober: Ajax kan de lol op. Voor de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker heeft de ploeg een uitwedstrijd geloot tegen ...Roda JC. Het duel is gepland voor volgend j aar fe bruari. Een geruststellende gedachte is wel licht dat Ajax vorig seizoen rond dezelfde tijd in dezelfde ronde Roda in Kerkrade uit schakelde (0-3, achtste finale). 1 november: Giorgi Kinldadze is weg bij Ajax. Althans voorlopig. De Georgische international speelt de rest van dit seizoen op huurbasis voor Derby County. In mei 1998 nam Ajax hem voor 15 miljoen gulden over van een andere Engelse club, Manchester City. Kin- kladze zou amper in actie komen, omdat hij naar zijn zeggen te weinig kansen heeft ge kregen. Tegen twaalf Ajax-hooligans worden voor het gerechtshof in Amsterdam gevangenis straffen geëist. Ze zouden betrokken zijn ge weest bij de rellen met Feyenoord-aanhan- gers, anderhalf jaar geleden in Beverwijk. Hen wordt het lidmaatschap van een cri minele organisatie en openlijke geweldple ging ten laste gelegd. De geëiste straffen va riëren van vier tot twintig maanden on voorwaardelijk. Wordt vervolgd. ■k 4 november, Europacup: Ajax - Hapoel Haifa (O-O) 0-1. doelpunt-, 60. Rosso (strafschop) 0-1. SCHEIDSRECHTER: 'lsker (Den). toeschouwers: 37.400. Rode kaart: Chivu. cftfiuMdr: Amsalem, Schelah (Hapoel) en Kanu. bijzonderheden: rode kaarten worden aan Ajax- spelers zelden uitgedeeld. Als dat twee wed strijden achtereen gebeurt, is dat nog bij zonder en zeker wanneer dat dezelfde spe ler betreft. Chivu dus. Zijn duw in de 24e minuut levert Hapoel een penalty op, maar de inzet van Giovanni Rosso belandt tegen de paal. Ruim een half uur later had Rosso vanaf de stip meer succes, nadat Grim een overtreding had gemaakt op Ofer Talker en overigens geen 'geel' kreeg. Als Hapoel niet zo bescheiden was geweest en de steeds be ter presterende Grim niet zo goed zijn doel had verdedigd, dan In de tweede helft komt Ajax - dat in Lanzaat en Mitchell Pi qué twee Europacupdebutanten had - niet veel verder dan het rondspelen van de bal, tot afgrij zen van het publiek. De fans vragen om voetbal, het échte Ajax, Cruyff en Lit- manen. Een Israëlische radioverslaggever DOOR TOON Algemeen Dagblad vraagt zich na afloop af of de mensen thuis het ooit zullen begrijpen, te meer daar het duel niet op de Israëlische tv werd uitge zonden. opstelling: Grim; Kanu, Lanzaat, Winteren Chi vu; Nieuwenburg, Knopper en Witschge; Grönkjaer, Machlas (74. Piqué) en Wamberto. 5 november: het had Racing Lens kunnen worden, de Franse ploeg die Vitesse zopas uitschakelde. Of de Engelse koploper Leeds United. Of de Italiaanse subtopper Udinese. Maar het wordt Real Club Deportivo Mallorca. De Spaanse ploeg is op 25 november in Am sterdam en twee weken later thuis de te genstander van Ajax in de derde ronde van het UEFA-cuptoernooi. Over het algemeen weet Ajax wel raad met Spaanse ploegen. Of Real ook uitgeschakeld kan worden? In ie der geval staat de ploeg nu laag in de com petitie en dat terwijl ze vorig seizoen nog als derde eindigde en zelfs de Europacup-II- finale bereikte. Mallorca bereikte de derde ronde door af te rekenen met twee Tsjechi sche tegenstanders (Sigma Olomouc en FK Teplice). Tot de selectie van Mallorca behoort de bij Ajax mislukte Argentijn Ivan Gabrich. 7 november, competitie: Sparta - Ajax (0-1) 1-2. doelpunten-, 33. Verlaat 0-1, 59. Marillia (eigen doel) 0-2, 64. Elkhattabi (strafschop) 1-2. SHEIOSRECHTER: Luinge. ROOI KAART: KanU. gele haart: Langerak (Sparta) en Witschge. bijzonderheden: het wordt kennelijk 'mode' om een rode kaart uit te delen aan een Ajacied. Voor de derde achtereenvolgende keer - en dat moet al helemaal een clubrecord zijn - eindigt Ajax een wedstrijd met tien man, nu omdat Roelf Luinge een ongelukkige hands bal van Christopher Kanu overdreven zwaar bestraft. Doordat Ali Elkhattabi de penalty benut, wordt de wedstrijd in het laatste half uur wat spannender, maar Ajax blijft, zij het met hangen en wurgen, overeind. Het wordt in ieder geval niet een wedstrijd die de voor malige Sparta-benjaminjohn Nieuwenburg zich nog lang zal heugen, al had de schrij ver van het programmablad dat graag an ders gezien. Toch kan Ajax tevreden zijn, want PSV lijdt bij NEC zijn eerste competi tienederlaag en Feyenoord speelt bij FC Twente met 3-3 gelijk. Ook Aaron Mokoena zal opgelucht zijn. De zesvoudige Zuid-Afri kaanse international maakt zij n officiële de buut en dat zal hem ook goed doen want vo rige maand overleed tussen twee interlands door zijn broer. opstelling: Grim; Lanzaat, Verlaat, Winter en Kanu; Nieuwenburg, Knopper en Witschge; Laudrup, Machlas (68. Mokoena) en Grönk jaer (71. Wamberto). 39

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 41