Chivu; O'Brien, Knopper en Witschge; Lau- drup (65. Grönkjaer), Machlas (46. Arvelad- ze) en Wamberto. Op dezelfde avond wint Juventus zijn eer ste UEFA-cupwedstrijd met 1-3 van Levski Sofia. De openingstreffer in Bulgarije wordt gemaakt door ex-Ajacied Sunday Oliseh. Eerder vandaag werd bekend dat Aj ax twee voorwaardelijke boetes opgelegd heeft ge kregen wegens wanordelijkheden van zijn aanhang. Dat gebeurde op 17 februari in 25 oktober: het is Aj ax het afgelopen seizoen financieel goed vergaan. Het verlies van 5,4 miljoen gulden over het seizoen 1997/'98 werd om gebogen in een winst van 13 miljoen. En die was vooral te danken aan de verkoop van een aantal spelers (gebroeders De Boer, Van der Sar, Sunday Oliseh) en de inkomsten uit de Champions League. De omzet steeg van 85,6 naar 88,4 miljoen. 28 oktober: eindelijk erkenning voor de voorvechters van het Olympisch Stadion. De Stichting Na tionaal Reddingsfonds Olympisch Stadion krijgt uit handen van prins Bernhard de Mo numenten Prijs. Vooral de jarenlange vast houdendheid, die bleef ook toen de strijd hopeloos leek, wordt geprezen. De restau ratie en herinrichting van het uit 1928 stammende bouwwerk, die binnen een maand worden afgerond, kostte 23 miljoen gulden. Piet Kranenberg krijgt nog een on derscheiding: de Amsterdam Promotion Prijs. Kranenberg wordt hiermee beloond voor zijn reddingsactie voor de voormalige speelplaats van Ajax en zijn inspanningen voor de promotie van de hoofdstad. 29 oktober, competitie: Ajax-Roda JC (0-0)1-2. DotLPUNKN: 67. Winter 1-0, 72. Peeters 1-1, 90. Luijpers 1-2. SCHEIDSRECHTER: j Ol TOESCHOUWERS: 41.000. RODE KAART: ChiVU. gele kaart: Rudgc, Doomernik en Tchoutang (Roda), Witschge en Wamberto. bijzonderheden: het kon niet uitblijven, want zelfs de meest fanatieke Ajax-fan weet dat de ranglijst een vertekend beeld gaf. Zuur is wel dat Roda in de blessuretijd door een vrij e trap op 1-2 kwam. Scheidsrechter Dick Jol had de vrije trap toegekend nadat Chi vu de doorgebroken Tchoutang had vast gepakt en dat was 'goed' voor rood en re den voor het Ajax-publiek, dat het toch al niet op Jol begrepen had, om de arbiter op nieuw uit te foeteren. Eerder in het duel was dat reden voor Jol het duel even stil te leg gen. Wouters, zo zou de trainer later ver klaren, ergerde zich aan het gedrag van het publiek. Roda had al veel eerder het duel kunnen beslissen. Dat dat niet gebeurde, was vooral de ver dienste van Fred Grim. Tegen de verhouding in had Winter Ajax naar 0-1 gekopt, waar na Bob Peeters en Mark Luijpers gezamen lijk de trekleer overhaalden. Op 12 novem ber 1978 won Roda voor het laatst in Am sterdam, ook toen werd het 1-2. opstelling: Grim; Kanu, Winter, Witschge en Chivu; Nieuwenburg, Knopper en Dani (57. Piqué); Laudrup (60. Wamberto), Machlas (81. Arveladze) en Grönkjaer. het duel met Heerenveen (5000 gulden) en op 21 maart in de wedstrijd tegen Vitesse (8000 gulden). 23 oktober: een memorabele dag in de Engelse League. Ex-Ajacied Nwankwo Kanu werkt door drie typische treffers in het laatste kwartier een 2-0 achterstand weg in de Londense derby Chelsea - Arsenal. 24 oktober, competitie: Ajax - FC Den Bosch (2-1) 6-1. doelpunten: 29. Machlas 1-0, 31. Laudrup 2-0, 33. Michels 2-1, 49. Machlas 3-1, 58. Knopper 4-1, 87. Machlas (strafschop) 5-1, 90. Witschge 6-1. scheidsrechter: Van Egmond. TOESCHOUWERS: 41.500. gele kaart: Unelcen, Willems en Aerts (FC Den Bosch). bijzonderheden: voor het eerst sinds het voorjaar van 1998 staat Ajax weer aan kop. De Am sterdamse ploeg heeft één punt meer dan nummer twee PSV, maar ook een wedstrijd meer gespeeld. PSV speelde gisteren met 2- 2 gelijk tegen FC Twente door twee tegen treffers in de laatste vier minuten, waarvan één dank zij een assist van Ajax-huurling Andy van der Meyde. opstelling: Grim; Nieuwenburg, Verlaat (66. Kanu), Winter en Chivu; O'Brien, Knopper en Witschge; Laudrup, Machlas en Wam berto (46. Arveladze).

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 39