6-8 rrmrr SPORTVERENIGING KNUDDE Ap HE STADIUM 2ljD33 DOOR TOON Algemeen Dagblad (80. Chivu); Laudrup (74. Grönkjaer), Mach- las en Wamberto. üknrïeta IS pc TW'tt 1ÊflifW uoop-pt -fceuijfhs-r' y ;er-fc«K<wsr fier F>Nf«fléP TOESCHOUWERS: 51.000. celekaart: Van Hintum en Bogarde. bijzonderheden: vóór aanvang worden Cruijff en Marco van Basten gehuldigd, omdat ze re spectievelijk eerste en tiende zijn geworden in de top-tien van beste Europese voetballers van deze eeuw. Beiden krijgen een zilveren schaal met daarin gegraveerd het aantal 'caps'. Dan de wedstrij d in Amsterdam: Aron Winter is vóór rust één van de uitblinkers (hij speelt 'perfect' volgens Rijkaard)in de tweede helft keert-ie wegens een ribblessure niet terug. Patrick Kluivert mist in de 57e minuut een strafschop, na een overtreding op Boudewijn Zenden. Winston Bogarde, Kluiverts clubgenoot bij Barcelona en ex- teammaat bij Ajax, zat voor het eerst sinds vorig jaar juli bij de selectie. opstelling: Van der Sar; R. de Boer, Konterman, Bogarde en Van Hintum; Seedorf, Winter (46. Van Gastel), Van Bronckhorst en Zenden (84. Van Vossen); Bergkamp (70. Van Nistel- rooy) en Kluivert. In de reeks lcwalificatiewedstrij den voor het Europees kampioenschap wint Griekenland met de niet scorende Nikos Machlas met 0- 3 van Slovenië en verliest Georgië van Alba nië. Shota Arveladze bepaalt in de 52e mi nuut de eindstand op 2-1Portugal wint zon der Dani met 3-0 van Hongarije en plaatst zich voor Euro 2000, volgende zomer in Ne derland en België. 10 oktober: opnieuw krijgt de Amsterdam Arena een nieuwe grasmat. Afgelopen zaterdag nog klaagden internationals na Nederland - Bra zilië over de erbarmelijke staat van het veld. In twee jaar zijn al twaalf grasmatten ver vangen. 13 oktober, competitie: Ajax - Fortuna Sittard (2-1) 4-1. doelpunten: 12. Hamming 0-1, 30. Wamberto 1-1, 33. Knopper 2-1, 50. Laudrup 3-1, 87. Laudrup 4-1. SCHEIDSRECHTER: Luinge. TOESCHOUWERS: 45.000. bijzonderheden: Machlas leek het lek boven te hebben, is ook immer aanspeelbaar, krijgt ook wel een stuk of tien kansen, maar sco ren ho maar. Gelukkig slaagt Ajax (lees: ab solute uitblinker Brian Laudrup) er toch in het betere spel in doelpunten uit te druk- Assoc ken. De bijna 19-jarige Chivu speelt zijn eer ste officiële minuten in de Amsterdamse hoofdmacht. Vóór aanvang wordt Menzo uitgeluid door voorzitter Michael van Praag en zijn fans. Na afloop wordt met onder meer cadeau's en vuurwerk officieel afscheid genomen van Menzo's opvolger én voorganger: de naar Ju- ventus vertrokken Edwin van der Sar. opstelling: Grim; Nieuwenburg, Witschge, Winter (86. Chivu) en De Cler; O'Brien, Knopper en Dani; Laudrup, Machlas en Bob- son (28. Wamberto). 17 oktober, competitie: NEC-Ajax (0-1) 1-3. doelpunten: 31. O'Brien 0-1, 53. Renfurm 1-1, 55. Machlas (strafschop) 1-2, 72. Knopper 1-3. SCHEIDSRECHTER: BOSSen. TOESCHOUWERS: 9000. gele kaart: Hesp en Rossi (NEC) en Dani. bijzonderheden: enkele dagen na de beste wed strijd van dit seizoen volgt de slechtste. Met andere woorden: het kan nog steeds alle kan ten op met Ajax, al zou je dat aan de stand niet aflezen, want de equipe van Wouters is tweede en net als PSV nog ongeslagen. De Eindhovense koploper wint in hetzelf de weekend met 7-0 van FC Den Bosch. Heel wat overtuigender dan de 1-3 in Nijmegen, die mede tot stand komt na een door Mach las benutte penalty (Wamberto was door Pa trick Pothuizen omver gekegeld). opstelling: Grim; Nieuwenburg, Witschge, Winter en De Cler; O'Brien, Knopper en Dani 20 oktober: Ajax blijft voorlopig onaantastbaar op de lijst van clubs die in Europees verband on geslagen zijn gebleven. Tussen 1994 en '96 wist Ajax negentien wedstrijden zonderver- lies door te komen. Het Engelse Manchester United kon die mijlpaal vanavond evenaren, maar het Franse Olympique Marseille stale er een stokje voor (1-0). Derde is Barcelona dat zo'n veertig jaar de lijst aanvoerde met zeventien ongeslagen duels. 21 oktober, Europacup: Hapoel Haifa (Isr) - Ajax (0-2) 0-3. doelpunten: 3. Machlas 0-1, 12. Knopper 0-2, 56. Laudrup 0-3. SCHEIDSRECHTER: MikUSlki (Pol). TOESCHOUWERS: 14.500. bijzonderheden: de Israëlische kampioen lijkt wel erg overdonderd en trots dat het grote Ajax, de bevriende 'jodenclub' uit Amsterdam op bezoek komt. Aj ax - met voor het eerst in bij na drie maanden Jesper Grönkjaer weer in de gelederen - wordt amper iets in de weg gelegd en maakt er een walk over van. De re turn tegen de ploeg, die met nota bene vijf internationals speelt, kan niet anders dan een formaliteit worden. Het duel in het Ki- riat-Elizerstadion begon pas na een minuut stilte in verband met de moord, 4 novem ber 1995, op de toenmalige premier Rabin. opstelling: Grim; Nieuwenburg, Winter, Verlaat en wi /no. 74TI cadora sjw»" 35

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 37