wordt het nooit waft. De Vlo. Met us AHENA" en verhuizing gaat nooit zomaar aan j e voorbij .Je laat meest al iets achter waar je aan gehecht bent geraakt. Zo ook bij de verhuizing van Ajax van "de Meer" naar "de Arena". Ei genlijk begon alles al met het vanwege commerciële suc cessen (wat een reden!) vervangen van het schitterende Ajax em bleem door een slap aftreksel uit de tekenkamer, in opdracht van het Ajax bestuur, dat zo de mooie historie van Ajax verkwanselde voor geld. Wanneer krijgen we ons eigen embleem terug, heren? Iedere echte Ajax-supporter van voor de "Champions League" suc cessen zal het met me eens zijn, dat het gewenningsproces in de Are na nog steeds niet is voltooid en ik denk dat dit ook nooit zal ge beuren. In "de Meer" en zelfs in het Olympisch Stadion (hoe oud ook) had je altijd het idee "thuis" te komen. Altijd dezelfde sfeer en de zelfde mensen. Het aantal toeschouwers was dan wel een stuk lager, maar de sfeer was veel beter. De Arena was noodzaak voor Ajax. Men wilde meer centen binnenhalen om zodoende mee te blijven doen aan de Europese top. Op dat moment was Ajax "toevallig" Europese top en leek alles perfect in elkaar te passen. Er waren zelfs mensen die dachten dat Ajax echt bij de Europese top zou gaan behoren. Ajax zal altijd een grote naam blijven in Europa, maar dat wil nog niet zeggen datje Europese top bent. Daarvoor is Nederland te klein en stelt de competitie t.o.v. de andere competities te weinig voor. Tja, de Arena. De eerste indrukken wa ren redelijk positief. Dat kwam ech ter meer door het "nieuwe" dan door het betere. Al in het eerste sei zoen verlangden de echte suppor ters terug naar "de Meer". De directie van "de Arena" deed dat af met 'valse nostalgie gevoelens voor iets dat allang niet meer van deze tijd was'. Dit wordt dan gezegd door men sen die op geen enkel teken van gevoel te betrappen zijn en zo'n stadion (of evenementenhal) al leen maar runnen om hun nog engere vriendjes te ontvangen en vooral ter meerdere eer en glorie van zichzelf. Langzamerhand werd al les wat bij Ajax hoorde veranderd en kre gen we daar allerlei nieuwe dingen voor terug. Een paar voorbeelden. De afgelo pen seizoenen liep er één of andere mal loot rond in de Arena genaamd "Cham- py". Gelukkig is deze zoon van Gaas- terland (zoals hij werd genoemd in DAS) een vroege dood gestorven. Ook hebben we nogde jaarlijks lelijker wordende Miss Ajax. Wat deze persoon toevoegt aan het gebeuren rond Ajax is mij een raadsel. Ze komt niet verder dan het opdreunen van wat prijzen die gewonnen kunnen wor- den en het vriendelijk grijnzen in de diverse camera's. Dan het dak van de Arena. Ik kan me voorstellen dat men het veld wil bescher men tegen extreme weersomstandigheden maar het is natuurlijk pure onzin dat nu bijna alle wedstrijden in een gesloten hal worden gespeeld. Ook dit is een reden dat een groot deel van de sfeer is ver dwenen. Gevolg van het dak is dat we inmiddels aan de vijftiende grasmat toe zijn. Hoe kan dat toch? Iedereen kan toch verzinnen dat gras niet groeit zonder licht en lucht. En als je daar niet op kon ko men, dan waren er in het buitenland voorbeelden te over van wat de gevolgen zijn voor het veld in bijna dichte stadions (Turijn, Mil aan). De slechte velden vond de directie van de Arena geen probleem. Iedere keer als het nodig was zou er een nieuwe mat komen. Echter het aantal blessures wat spelers hebben opgelopen door die rottige grasmatten (Tobiassen, Gronkjaer) is op niemand te verhalen. Je denkt dan datje alles gehad hebt, maar het blijk nog gekker te kunnen. Op zaterdag 13 november jl. verscheen er in het Parool een bericht over kunstgras in de Arena. Eerst denk je aan een geintje, maar na het lezen van het stuk blijkt het nog serieus te zijn ook. De directie van de Arena is bezig om naar de mogelijkheden te kijken een, in Amerika ontwikkeld, kunstgrasveld te gebruiken in de Are na. Waarschijnlijk lopen de kosten van de vele nieuwe grasmatten te ver op. Nu is het spelen op kunstgras nog verboden, maar volgens Arena-directeur Markerink zal de KNVB onder druk van vele partij en snel overstag gaan. Hoe zou het publiek aankijken tegen het spe len op kunstgras?? Markerink:" De verhalen over De Meer worden steeds mooier afgezet tegen de Arena. Iedereen heeft het over 'dat perfecte veld van toen', maar als ik oude beelden bekijk, zie ik toch ook modderkluiten rondspringen. Met ons schuifdak was het pre cies zo. Men wilde per se voetballen in de regen, maar iedereen is eraan gewend geraakt. Straks zullen supporters gaan roepen dat ze het gras willen ruiken. Nou, dan moeten ze bij die mat maar wat spuitbusjes graslucht leveren." Opnieuw een walgelijk staaltje van misplaatste "Arena-arrogan- tie" waarbij volledig voorbij wordt gegaan aan de gevoelens en wensen van de echte supporters. Als het aan deze super-bobo's ligt wordt er over vijfjaar gevoetbald in een evenementenhal met kunstgras, zonder publiek en be staan de twee elftallen uit robots die volgens de wensen van Canal+ hun acties uitvoeren. Wij als echte supporters moeten het dan doen met vi deobeelden uit de tij d dat het nog wel leuk was om naar Ajax te gaan. Leuk geprobeerd heren van "de Arena", maar neem maar van mij aan: met jullie wordt het nooit wat

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 29