met Edwin van der Sar Je moet tegenwoordig een decoder hebben om de spe lers van het Amsterdamse Dreamteam van 1995 te zien spelen. Edwin van der Sar speelt bij Juventus en we zien helaas maar weinig beelden van onze vo rige keeper. Bij de wedstrijdflitsen van het buitenlandse voetbal op maandagavond zien we vooral doelpunten en als we daarbij Ed win van der Sar in beeld krijgen is dat geen goed teken. We zien hem dus weinig. Hoe zou het met hem gaan? En viert hij kerst wel gewoon thuis? Door Miel Brinkhuis Dag Edwin, hoe vier jij kerst dit jaar? erst heeft voor mij niet echt een religieuze betekenis. Ik weet wel wat er gebeurd is natuurlijk, maar het is niet zo dat ik daar heel erg bij stil ga staan. Het is voor mij nu ge woon een week naar Neder land komen, lekker met al mijn vrienden en familie in mijn vertrouwde omgeving. Een lekker etentje en een keertje lekker op stap. Dat soort dingen doen." Ben je wel vrij? "Ja, dat is in Italië ge loof ik een week. Bij AJAX heb ik wel eens 10 dagen vrij gehad. Ik denk dat ik de jaarwisseling in Italië zal vieren. Omdat we dan in Turijn moeten zijn. Ik had wel wat anders in gedachten, maar ja...." Je hebt uiteindelijk wel een mooi afscheid in de Arena gehad. "Ik ben heel blij dat ik dit heb gedaan. Het liefste had ik het na RKC ge daan, met Jari en Danny. Dat heb ik al eerder gezegd. Ik ben ook blij dat de supporters bleven zitten, sprak een hoop waardering uit." Op een foto (op pagina 39 in nummer 5 van De Ajacied van dit jaar) zien we je met Jari op de schouders. Supporters namen afscheid van Blind en Litmanen. Niet van Van der Sar, dat gebeurde later. Wist je toen al dat je weg zou gaan? "Toen was nog niet bekend dat ik weg zou gaan. Voor mezelf had ik die beslissing voor 60% genomen. Maar ik had ook nog niet met clubs overlegd, het was nog heel pril." Maar je riep bij je uiteindelijke afscheid al dat je terug zou komen. Dat speelt nu natuurlijk nog niet. Ik wil eerst een aantal jaren goed presteren bij Juventus. Het is wel zo dat als ik terug wil naar Nederland om mijn carrière af te sluiten, er niet veel clubs zijn die daarvoor in aanmerking komen. Je mag er niet vanuit gaan dat dat een kleine club wordt en dat Feye- noord me niet zo heel erg ligt. Dan blijven er maar twee clubs over. De voor keur gaat dan natuurlijk wel uit naar Amsterdam. Maar tot die tijd heb je een verdediging voor j e staan die heel hard wegrent als jij de bal hebt. Bij AJAX had je dan vaak twee of drie afspeelmogelij khe- den. "Ja, dat is wel even wennen. Het is heel anders, maar dat weetje gewoon van tevoren. De AJAX-manier was natuurlijk helemaal op mijn lijf geschreven. Het is bij Juventus niet zo dat er een keeper komt en er gelijk van alles wordt aangepast. We heb ben het er wel over, er wordt wel gezegd dat dit moet worden benut maar zover is het nog niet."

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 25