is mEknniumproef! Door Miel Brinkhuis Dennis Bergkamp Dat Arsenal wederom niet verder is gekomen in de Champions League is erg hard aangekomen bij de Londense miljoenenploeg. Ook bij Dennis Bergkamp. Een paar weken voor de kerst sprak ik kort met hem over zijn toekomst, maar natuurlijk ook over de kerstvakantie die, zoals gebruikelijk in Engeland, geen vakan tie is. En heeft Dennis Bergkamp goede voornemens voor 2000? Vier je kerst op het voetbalveld? ergkamp: "Ja, daar lijkt het wel op. Ook dit jaar hebben we weer een druk programma. De 26e en 28e december spelen we en ook 3 januari hebben we een wedstrijd. Ik kan dus niet naar Nederland tussendoor. We trainen ook de 31e en de le. Dat is erg jam mer. Er was aan het begin van het seizoen spra ke van dat we een week vrij zouden zijn omdat het millennium was. Maar kort daarna bleek dat we gewoon weer een programma met zo wel trainen als spelen zouden hebben. Dat was wel een teleurstelling, ja." En dan je goede voornemens? Bergkamp lachend: "Nee, die heb ik niet. Ik denk dat ik op dit moment wel goed bezig ben met mijn leven." Dus jij gaat er vanuit dat je millenniumproef bent. Maar je zult in 2000 wel de beslissing gaan nemen waar je gaat voetballen. Je contract loopt nog anderhalf jaar door en daarover zal in het nieuwe jaar wel worden gesproken? Bergkamp: "Ik denk inderdaad dat er wel wat komt. We gaan binnenkort een afspraak maken wanneer we gaan praten. Aangezien ik van plan ben mijn contract uit te dienen zal dat initiatief bij hen liggen. Als zij wat willen moeten ze maar langskomen. Het zit er niet in dat ik al stop als dit contract afloopt. Ie dereen weet wel dat ik nog door wil gaan. Het is de ■kt vraag wat Arsenal wil en anders moet ik verder gaan kijken." Wat speelt een rol bij de keuze om bijvoorbeeld te blijven? Bergkamp: "Het moet natuur lijkeen goede club blijven. Ik denk dat we twee jaar ge leden een goede stap heb ben gemaakt, maar dat moeten we wel voort zetten. Er wordt wel gepraat over wat de bedoeling is in de toe komst. Daarin speelt de trainer een belang rijke rol. Ik denk dat we nu een goede coach hebben. Als hij na een jaar weggaat dan wordt het voor mij ook moeilijker." Je voetbalt vooral om prijzen te winnen. De uitschakeling in november kwam dus hard aan? Bergkamp: "Ja, dat mag duidelijk zijn. De pers suggereert dan gelijk dat een heleboel jongens weg willen. Het is wel zo dat je graag wat wilt bereiken, maar ik heb er heel veel vertrouwen in dat dat met Ar senal kan gebeuren. Als je dan wordt uit geschakeld ga je je wel afvragen of bin nen de club en binnen het elftal wel de goede keuzes worden gemaakt. Daar heb ik soms wel eens mijn twijfels over. Maar voorop staat dat ik veel vertrou wen heb in de club, het team en hele maal in de coach." Dan wens ik je een prettige kerst en een goede jaarwisseling. Neem een verstandig besluit en kom lekker bij AJAX voetballen. Bergkamp:Jij ook prettige kerstdagen."

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 11