BZZ Heb je in die tijd overwogen weg te gaan bij AJAX? "Niet onder Van Gaal. Wel onder Olsen. Vooral toen ik de eerste wedstrijden van het vorige seizoen in de basis stond, en toen Ro nald en Frank de Boer weer mee gingen doen werd ik binnen een week, zonder op gave van redenen buiten de ploeg gelaten en speelde Ronald weer. En dat heeft niks met Ronald te maken maar met Olsen, die leider van het team is en dus beslissingen moet nemen. Het is niet erg om te worden vervangen door Ronald de Boer, dat is een hele goede voetballer, misschien wel de bes te die er is voor die rechtshalf positie. Maar als Olsen Ronald daar weer neer zet, leg me dat dan uit of zet me op een andere plaats in het veld, maar zet me niet zonder iets te zeggen weer op de bank. Vervolgens had ik bijna de beslissing genomen om weg te gaan, en toen moesten we uit tegen Porto. We misten 4 of 5 basisspelers. Dan had Ol sen kunnen gaan schuiven door bijvoor beeld Ronald weer op 9 te zetten en ik op zijn plaats, maar dat deed hij niet. Hij pro beerde gewoon allerlei nieuwe dingen uit met nieuwe spelers en ik kwam zelfs toen nog niet in het elftal voor. Toen wist ik ze ker dat als Olsen zou blijven, het voor mij moeilijk zou zijn om bij AJAX te blijven." En toen kwam opeens Wouters in de plaats voor Olsen, was je daar blij mee? Dat betekende dat er nieuwe kansen voor je zouden komen. "Ja, maar toen was ik net geblesseerd ge raakt. Er was wel weer toekomst voor me bij AJAX, dat wist ik, want ik sprak wel over dit soort dingen met WoutersEr werd weer ge communiceerd en dan kun je alles beter be grijpen. Zoals laatst met die thuiswedstrijd tegen Dukla. Ik zat op de bank, maar daar was van tevoren wel over gesproken. Dan kan ik er veel beter mee omgaan. De week erna speelde ik weer. Het was een afweging die we samen hebben gemaakt." Verwacht je dat AJAX dit seizoen kampioen van Nederland kan worden? "We werken er keihard aan om betere re sultaten te krijgen. En de sfeer in de groep is hartstikke goed. Dat is ookbelangrijk voor je resultaten. We gaan als vrienden met el kaar om en we praten veel. Dat moet zich nu in het veld ook gaan uiten." Hoeveel doelpunten hoop je te maken dit jaar? "Ik verwacht een doelpunt of zeven, acht in de competitie te maken en drie of vier in de UEFA Cup. Als ik er minder dan zes maak, maar wel veel wedstrijden heb gespeeld, is het recht in je gezicht in plaats van tegen de pers, net alsjan Wouters nu doet. Ervoor staan wat je gezegd hebt. En zo hoort het ook." Je bedoelt dat het onder Olsen anders ging? Ja, ik vind dat hij dit soort dingen verkeerd aanpakte. Dat komt ook omdat hij niet echt een leider was voor de groep, alsof hij bang was voor sommige situaties. En dat is raar want hij is heel erg lang aanvoerder geweest toen hij voetballer was, ook van het natio nale team. Dan moet je toch de capacitei ten hebben om een leider te zijn. Misschien kwam het omdat de situatie die zich hier voordeed voor hem ook onverwacht was en nieuw. En dat is heel menselijk. Het eerste jaar zat ook alles mee, we wonnen de beker en werden kampioen met Olsen. Dan is het sowieso moeilijk als het daarna minder gaat."

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 9