Door: Miel Brinkhuis. Er staan 6 cameraploegen de ochtendtraining naast de Arena te volgen en een tiental heren van de schrijvende pers loopt er tussendoor te ijsberen. Alle maal omdat ze na de training een interview moeten doen met één of meerdere spelers. De training duurt langer dan nor maal. Jan Wouters laat 'zijn' jongens tot het uiterste gaan. Als ze eenmaal klaar zijn wordt duidelijk dat de wachttijd ver lengd wordt. De selectie gaat na het douchen namelijk eerst gezamenlijk lunchen in plaats van de pers te woord te staan. Gezucht en gesteun onder de journalisten is het gevolg. Weer een uur later wordt bekend ge maakt dat er gelijk na de lunch een bespreking is en dat er dus nog wel een uur langer kan worden gewacht. Inmiddels zit de pers te wachten in de pers kamer, waar de koffie bijna op is en het geluid van rammelen de magen de stilte verbreekt. Dan worden er mooie verhalen verteld, over hoe het er in De Meer in het spelershome bij Tante Sien aan toe ging op een dag als deze. Een broodje bal en biljarten met wat spelers. Die tijd is echt voorbij. AJAX doet zijn best een bedrijf te worden in een kille commercië le wereld die de voetballerij in middels is. n dan, na meer dan twee uur wach ten, druppelen eindelijk een paar spelers binnen. Nikos Machlas wil momenteel alleen de schrijvende pers te woord staan. Twee came raploegen zijn voor niets ("Maar we hadden afgesproken...") naar Amsterdam gekomen. En ik word met de minuut onrustiger. Ik probeer al ruim een jaar Dani te strikken voor een interview, wat steeds weer niet luk te. Dan komt hij binnen. "Oogt hij nu als een sportman of als een filmster?" vraag ik me af. Nonchalant een zonnebril in zijn haar, een wit t-shirtj e met de naam van een Italiaanse ontwerper op de borst en een vale spijkerbroek. Menig vrouwenhart zou nu een stuk sneller zijn gaan kloppen. Sokloos draagt hij zijn gympen, een mooi horloge en een armbandje als sieraden om zijn pol sen maken het af. "Nee, geen foto's maken, ik heb geen kleren van de sponsor aan." Dani zit eindelijk voor me, en de spelers hoeven deze middag niet te trainen; het wachten lijkt te zijn beloond. De nummer 14 van AJAX is klaar voor een goed gesprek. Waarom duurde het zo lang voordat ik je eindelijk een keer rustig kon interviewen? "Ik vind dat als je geblesseerd bent, je ei genlijk geen interviews moet geven. Ik wil met mensen van de pers over voetbal kun nen praten, over zojuist gespeelde wed strijden en de wedstrijden die gaan komen en dat is dan niet mogelijk. Nu ben ik fit, ik speel veel en dan valt er makkelijker te praten over het voetballen. Voor de zomer vakantie, vlak na de operatie, had ik pijn en nu ben ik pijnvrij, heb nergens last van en dat is belangrijk. Mijn conditie wordt steeds beter. En dan gaat het goed, vooral de eerste wedstrijden van het seizoen was ik tevreden over mijn spel. Het enige waar ik me af en toe zorgen over maak zijn de re sultaten op het veld. Dat we bijvoorbeeld uit bij RKC 1-1 spelen. Ik heb het vertrou wen en uiteraard de hoop dat het stukken beter zal gaan." Kun je nog één keer uitleggen waarom je vorig jaar de hele tweede seizoenshelft hebt gemist? "Ik had een liesblessure waarvan we eerst niet wisten dat het zo ernstig was. Steeds als ik dacht weer fit te zijn kreeg ik weer last. En moest ik weer een periode rust ne men. En dat terwijl we steeds dachten, dat zo'n blessure na hooguit anderhalve maand over moest zijn. Na advies van zowel Por tugese medici als Nederlandse, in combi natie met het overleg dat ik hier had met de medische staf van AJAX, hebben we be sloten dat er geopereerd moest worden. Dat het op het einde van het seizoen was kwam goed uit. Zodoende kon ikme nade vakantie net als ieder ander melden bij de eerste trai ning."

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 5