Ak ZB t>£ t>oÉiaJ 2AX0&N V&ÜPMOGtë&J rrrrerrww n ondertussen neemt de kritiek op Wouters met de dag toe. Tussen de regels door valt te lezen dat ook de leiding van Ajax vraagtekens plaats bij de prestaties van de vaandeldrager en dus de manier waarop de investering van 70 miljoen gulden vertaald wordt. De Amsterdamse ploeg is weliswaar (nog) ongeslagen in de competitie, maar overtuigend heeft ze nog geen enkele wedstrijd gepresteerd. En van een daadwerkelijke progressie collectief of indivi dueel is ook geen sprake. Laudrup is één van de weinigen die steevast meer dan een voldoende haalt. Knopper begon goed, heerste en scoor de opvallend en werd door sommige scribenten al voorzichtigjes ver geleken met zijn illustere - en eigenlijk nauwelijks te kopiëren laat staan te verbeteren - voorganger Jari Litmanen. Maar ook het talent met het Feyenoord-verleden lijkt een beetje stil te staan in zijn ontwik keling. En van de spelers die van een andere club afkomstig zijn, valt de inbreng ook al niet mee. Dat was vorig seizoen al het geval bij Fer- di Vierklau, maar voor hem gold toen enigszins het excuus dat de ver dediger door problemen bij het Spaanse Tenerife maandenlang niet aan voetballen was toegekomen. De adept van Wouters (beiden kennen el kaar van hun FC-Utrecht periode) moest er in de Europacup-return te gen Dukla ook al aan geloven. Meest schrijnende geval in de verbouwde Ajax-selectie is wel Machlas. De Griek - de eerste in de Ajax-historie - slaagt er maar niet in het vertrouwen te winnen van zijn medespelers en zijn trainer. De manier waarop Wouters onder meer met dit probleem (en daarmee zijn eigen kwetsbaarheid) omgaat, is al wekenlang voer voor journalisten. Na Cambuur - Ajax schreef Guus van Holland in NRC Handelsblad: 'Wouters en Ajax zijn nog lang niet waar zij willen zijn. Ajax is al enige tijd de weg kwijt. De vraag is of de club op korte termijn de weg terugvindt. Met of zonder Wouters. Want als voetballer mag de Utrechter dan een talent zijn geweest, als trainer heeft hij nog heel wei nig laten zien'. Nog treffender in zijn commentaar is Ajax-volger Paul Onkenhout. In zijn wekelijkse column in de Volkskrant onder de titel 'De onmacht en de argwaan van Jan Wouters' schreef Onkenhout onder meer het volgen de: 'De voetballer die onbevangen en met liefde voor details over wed strijden kon praten en een aangenaam soort humor bezat, is een ge tergde en argwanende trainer geworden die een diep ongelukkige in druk maakt. Nog steeds wekt Ajax de indruk dat Olsen vorige week is ontslagen en Wouters hem maandag is opgevolgd. Ajax verbetert zich zelf niet en de trainer kreunt en steunt en behandelt journalisten met een neerbuigendheid die zelfs Van Gaal vreemd is. Het kind van de re kening werd Machlas, die (in het duel met Dukla, red.) na een half uur werd gewisseld. Uitgerekend in een nietszeggend wedstrijdje werd met een paardenmiddel de trots van de duurste speler van Ajax gekrenkt. Wie zijn onvermogen tracht af te wentelen op anderen, op spelers of op journalisten, had misschien beter geen trainer kunnen worden'. Enkele dagen eerder deed Gorré een boekje open over Wouters. De naar Engeland vertrokken middenvelder, gezien zijn gelovige principes een man met veel respect voor de medemens, liet in een interview met Sportweek weinig heel van Wouters. Gorré voelt zich behandeld als oud vuil, vindt het geen stijl hoe hij als een paria is geweerd van de trai ningen en hoe Ajax toch nog geld voor hem wilde vangen. De eigenlij ke stand-in voor Litmanen stelde ook dat sinds het aantreden van Wou ters er niet meer gelachen mag worden op de trainingen. En bij de wed strijden is daar al langer geen reden meer voor, maar dat terzijde. Toch - en dat tekent Gorré, hij kent geen rancune - gaat de nu voor Hud- dersfield Town uitkomende halfspeler wel in op een uitnodiging van de Ajax-leiding voor een verlaat afscheid in de Arena. Ook Mario Melchi- ot, Sunday Oliseh en Edwin van der Sar zijn hiervoor uitgenodigd. In een mooie brief. Wordt het dan toch nog gezellig?!

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 33