het feit dat deze topper twee dagen na be langrijke interlands is vastgesteld en dat beide ploegen dus amper met een voltalli ge selectie hebben kunnen trainen. Opstelling: Grim; Nieuwenburg, Verlaat, Winter en De Cler; Dani (80. Vierklau), Knopper en Witschge; Laudrup, Machlas (57. Reuser) en Arveladze (46. Wamberto). 14 september: het wordt minder druk in de etalage. Na Gerald Sibon en Hoekstra, is nu ook het vertrek van Dean Gorré definitief. De middenvelder wordt vandaag voorgesteld aan de fans van Huddersfield Town. Ook ex-Ajacied Clyde Wijnhard en voormalig Feyenoorder Kenneth Monkou spelen voor deze Engelse eerstedivisieclub. De 29-jarige Gorré werd voor 1 miljoen gulden verkocht. Wie volgt? Kofi Mensah, John Veldman (beiden inmiddels afgetest door het Engelse West Ham United) of Andrej Rudy (in de belangstelling geweest bij de Belgische clubs Standard Luik en KV Mechelen)? 16 september, Europacup: Ajax - Dukla Banska Bystrica (Slo) (2-1)6-1. Doelpunten: 15. Verlaat (eigen doel) 0-1, 25. Verlaat (strafschop) 1-1, 26. Reuser 2-1, 48. Knopper 3-1, 50. Machlas 4-1, 64. Machlas 5-1, 72. Wamberto 6-1. Scheidsrechter: Siric (Kro). Toeschouwers: 26.145. Bijzonderheden: Ajax zou met dubbele cijfers moeten kunnen winnen, dacht en zei Wou ters vooraf. Helaas, een show blijft ook te gen de verliezend bekerfinalist van Slowa kije uit. Typerend genoeg voor de situatie was het eigen doelpunt van Frank Verlaat. Tien minuten later was er hem alles aan ge legen om Ajax vanaf de strafschopstip naar 1-1 te schieten, nadat de uitblinkende Wamberto een penalty had versierd. John O'Brien maakt na weken van blessureleed zijn (officieel) debuut in Ajax-één. opstelling: Grim; Nieuwenburg, Verlaat (77. Vierklau), Winter (77. O'Brien) en De Cler; Knopper, Reuser en Witschge; Laudrup, Machlas en Wamberto. A j a c i e d - 19 september, competitie: RKC-Ajax (0-1) 1-1. Doelpunten: 35. Knopper 0-1, 89. Lanckohr 1-1 Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 6200. Gele kaart: Nascimento (RKC) en Verlaat. Bijzonderheden: het tweede gelijkspel is een feit. Maar RKC had als enige de volle buit verdiend. Ajax weet geen voordeel te puren uit de vroege voorsprong en blijft tot de slot minuut met hangen en wurgen overeind. Roberto Lanckohr schiet de Waalwijkse ploeg naar de meer dan terechte 1-1. Ook pech voor Tijjani Babangida. Mag de Nige- riaan eens meespelen, loopt hij een lichte hersenschudding op in een kopduel met ...Winter. Opstelling-. Grim; Nieuwenburg, Verlaat, Winter en De Cler; Knopper, Dani en Wit schge; Laudrup, Machlas (62. Babangida/80. O'Brien) en Arveladze (46. Wamberto). 27

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 29