7i m - cuptoernooi. Ajax moet het opnemen tegen Dukla Banski Bystrika en speelt eerst thuis. De laatste keer dat Ajax met een club uit het huidige Slowakije te maken kreeg, was in seizoen 1968-'69: Spartak Trnava. Toen werd het 3-0 in Amsterdam en 2-0 in Trnava wat voldoende was voor een finaleplaats. Competitie: Cambuur - Ajax (0-1) 0-3. Doelpunten: 5. Dani 0-1, 52. Laudrup 0-2, 87. Wamberto 0-3. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 10.000. Bijzonderheden: de smaad van vorig seizoen, toen Ajax compleet werd afgedroogd in Leeuwarden, is enigszins uitgewist. Enigs zins, want echt volmaakt of swingend is het nog steeds niet wat Ajax op de mat legt. Ster ker nog, het blij ft voorlopig chaos troef. Eén troost: voor het eerst houdt Ajax in een duel met een profclub de 'nul' vast. Slechts twee keer eerder dit seizoen (tegen amateurclubs weliswaar) kreeg Ajax geen enkel doelpunt tegen... Opstelling: Grim; Nieuwenburg, Winter, Ver laat en De Cler; Knopper, Dani en Witsch- ge; Arveladze (84. Wamberto), Machlas en Laudrup. 26 augustus: Ajax heeft er eindelijk een verdediger bij. Het is de 18-jarige Christian Chivu van Universitatea Craoiva. Hij was de jongste prof die ooit in de hoogste Roemeense divisie speelde, werd de jongste speler in de selectie onder 21 en is sinds enkele weken in de A-ploeg de jongste international. Chivu tekent voor zes jaar en krijgt een echt shirt met rugnummer 17. Als kind had hij ooit een Ajax-shirt als souvenir gekregen. Ajax was al lang op zoek naar versterking, mede door de blessuregevoeligheid van Tom Sier. De Volendammer is onlangs geopereerd aan zijn rechtervoet in verband met een gebroken middenvoetsbeentje. Sier zal nog eens drie maanden niet kunnen spelen. 29 augustus: Morten Olsen heeft een nieuwe baan. De gewezen Ajax-coach treedt per 1 juli 2000 aan als bondscoach van het Deense elftal. Hij zal er assistentie krijgen van Michael Laudrup met wie de 102- voudige international eerder samenspeelde in het Deense elftal. En als trainer werkte hij met Laudrup samen bij Ajax. 1 september, testwedstrijd: A-elftal Oranje - B-elftal Oranje 0-1. Bijzonderheden: Frank Rijkaard selecteert 24 al dan niet gevestigde internationals om te gen elkaar te spelen op het veld van Quick Boys in Katwijk. "Maar", laat Rijkaard na af loop weten, "j e gaat als bondscoach geen in ternationals laten afvallen op basis van één wedstrijd". Daarom zullen de ex-Ajacieden Marc Overmars en Michael Mols nog wel op een lijstje staan. Zes spelers krijgen na de wapenschouw te horen dat zij voorlopig niet in aanmerking komen voor een plaats in de selectie. Daaronder de voormalige Aj a- cieden Michel Kreek, Dries Boussata en Or lando Trustfull. In het A-elftal van Oranje excelleert Winter op het middenveld. Vriendschappelijk: Ajax - Turkse selectie (2-0) 2-0. Doelpunten: 21. ReUSer 1-0, 38. Wamberto 2-0. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 12.823. Bijzonderheden: de wedstrijd is een initiatief van de Turkse aanvoerder van Sparta, Fuat Usta. Hij wil met het benefietduel geld in zamelen voor de tienduizenden slacht offers van de aardbeving die een deel van Turkije heeft getroffen. De opbrengst van

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 25