"Elke week groeien we meer naar elkaar toe" Hoe kijk je terug op de eerste maanden bij AJAX? "Ik begon wat later aan de voorbereiding omdat we met Sparta nog nacompetitie hebben gespeeld. Ik had het gelijk vanaf het begin goed naar mijn zin. De vakantie was kort, ik kwam bij de selectie toen ze net vijf dagen bezig waren en toen gingen we gelijk op trainings kamp. Ik heb dus niet echt achterstand opgelopen. Doordat ik bij Jong Oranje speel, kende ik een aantal jongens al wel. Daar heb ik een goed contact mee. Tegen een paar anderen had ik wel een paar keer gevoetbald en de rest ken ik inmiddels natuurlijk ook wel goed. Het is een leuke groep." En dan speel je opeens nationale topwedstrijden. "Ja, dat ging goed. Het zijn hele aparte wedstrijden, dat voel je wel. Ook al omdat je zelf nog aan het wennen bent aan je nieuwe club. Dan voel je zeker wat meer spanning, maar als je eenmaal speelt is dat weg. AJAX-Feyenoord is een hele aparte wedstrijd, daar geniet ik alleen maar van. Echt. Ik speelde rechtsback, voorlopig richt ik me daar maar op, maar ik richt me ook wel op het middenveld. In de toekomst wil ik op het middenveld spelen, dat is duidelijk en bij ie dereen bekend. Wanneer dat zal zijn is nu natuurlijk nog niet dui delijk." Maar ben je vooralsnog blij met iedere wedstrijd die je speelt, ongeacht waar? "Ja, je weet datje concurrentie voor je hebt en dat zijn niet de min ste jongens en ook een paar met veel ervaring. Ik doe met elke wed strijd die ik speel ook ervaring op, dat is heel belangrijk. Ik hoop in de toekomst door te schuiven naar het middenveld. Ik ga voor een basisplaats, al kan ik me er bij neerleggen als ik niet speel. Ik moet heel veel leren en dat doe ik ook op de trainingen. Ik ging hier met een heel goed gevoel naartoe en nu moet ik kijken waar het schip strandt." Het was een moeilijk begin, zeker voor de verdediging. "Ja, het was even wennen, voor mij ook. Ook aan de positie en het niveau. Er speelden ook in het begin steeds verschillende mensen om me heen. We waren duidelijk zoekende. Maar elke week groei en we meer naar elkaar toe." Weer een tijdje later hield Jan Wouters zijn aankoop op de bank, ten faveure van Ferdi Vierklau. Na afloop van AJAX-Vitesse zei Wouters hierover: "John moet zich gaan richten op een positie op het mid denveld. Vierklau is weer helemaal fit." Een korte duidelijke bood schap, zoals we van Wouters gewend zijn. John Nieuwenburg weet waar hij aan toe is en AJAX mag blij zijn met de speler. Hij was het die een trend doorbrak van jong Nederlands talent dat niet naar AJAX durfde te komen. Wij hopen dat deze 'moed' wordt beloond en we zijn ervan overtuigd dat iedereen veel plezier gaat beleven aan de nummer 16 van AJAX. Ajacied -

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 17