SCHEIDSRECHTER; Sardjoe. TOESCHOUWERS: 6.000. bijzonderheden: het is, na twintig jaar en drie clubs, nu echt voorbij voor Blind. Op het veld én in het shirt van de ver eniging waar hij ooit begon, Racing Club Souburg, komt de geboren Zeeuw voor het laatst als voetballer in actie. Blind begint overigens, nadat hij met een helikopter op het veld was geland, gewoon als aanvoer der van Ajax, dat met een fantasie-elftal aan treedt, omdat het zondag voor de Johan Cruijff-Schaal moet spelen. Blind laat zich na een half uur vervangen, omdat hij nog wat wil overhouden om het laatste kwar tiertje bij RCS vol te maken (als vervanger van Kees Westerweele). "Het afscheid in een volgepakte Arena was grandioos. Maar als ik zie dat hier bijna zevenduizend mensen de moeite hebben genomen dit afscheid te vie ren, is dat even mooi", aldus Blind in de Provinciale Zeeuwse Courant, die verder meldt dat het 'feestvarken' een erepenning en speld van de gemeente Vlissingen en (van RCS) een cheque van 20.000 gulden krijgt. opstelling: Orlowski; Lamey (46. Kanu), Blind (30. Rudy), Juan (46. Landzaat) en Mensah (46. De Cler); Culina (46. Stuut), Wamberto (46. Douglas) en Dani (46. Cruz); Reuser (46. Hosé), Kinldadze (46. Ketting) en Van der Gun (46. Bobson). 8 augustus, Johan Cruijff Schaal: Feyenoord - Ajax (2-1) 3-2. doelpunten: 13. Tomasson 1-0,15. Kalou 2-0, 45. Knopper 2-1, 53. Grönkjaer 2-2, 86. Paauwe 3-2. SCHEIDSRECHTER: L.Uinge. TOESCHOUWERS: 44.500. gelehjurt: Van Vossen en Kalou (Feyenoord) en Piqué. bijzonderheden: de omgekeerde wereld in Am sterdam. Voor het eerst sinds 1987 wint Feye noord binnen de reglementaire speeltijd in de hoofdstad. In maart 1995 won de Rotter damse ploeg voor het laatst bij Ajax, maar dat gebeurde in de verlenging van een be kerwedstrijd. Ook scoort Feyenoord liefst drie keer en dat is de laatste jaren ook niet meer vertoond en zelfs heeft de niet echt goed, maar vooral compact spelende lands kampioen een corner-overwicht. De uitein delijke 3-2 zege (de formatie van trainer Leo Beenhakker speelt omdat ze titelhouder is 'thuis') is dan ook enigszins verdiend, maar het winnende doelpunt had na de gelijk maker van Grönkjaer net zo goed aan de an dere kant kunnen vallen, moeten beide coaches na afloop toegeven. Feyenoord neemt revanche voor de drie achtereenvol gende nederlagen in de strijd om de PTT-Te- lecomcup/Supercup in '93, '94 en '95. En Aj ax, dat heeft het vooral verdedigend - weer - erg moeilijk, met name in de eerste helft lopen spelers elkaar in de weg en vallen Ver- *«£M laat en Van Halst door de mand. Overigens is het Amsterdamse basisteam op alle plaat sen gewijzigd ten opzichte van de vorige wed strijd om de Supercup. En in vergelijking met de laatste onderlinge ontmoeting tus sen de twee aartsrivalen op 2 mei, waarvan de supporters zich vandaag overigens netjes gedroegen, telt Ajax acht andere basisspe lers. De warmte in het stadion wordt niet door de spelers veroorzaakt, maar omdat het dak dicht blijft. "Mevrouw Woei van het KNMI had regen en hagelstenen voorspeld", aldus Wouters. Och, hoe was het - een week voor de start van de competitie - ook al weer: een slechte generale, een goede opvoering? Maar in ieder geval zonder de af en toe on grijpbare Grönkjaer. De Deen brak op de stugge grasmat - zonder dat er iemand in de buurt was - een middenvoetsbeentje in zijn linkervoet en is zeker zes weken uitge schakeld. opstelling: Grim; Nieuwenburg, Verlaat, Van Halst (46. Dani) en Piqué; Knopper, Winter en Witschge; Laudrup (85. Wamberto), Machlas en Grönkjaer (82. Arveladze). 12 augustus: voor het eerst sinds de WK-kwalifïca- tiewedstrijd van mei '89 tegen Fin land wordt - bij gebrek aan kwali teit - geen enkele Ajacied opgeroe pen voor een wedstrijd van het Nederlands elftal. Zelfs Verlaat, die eind vorig seizoen de trip naar Brazilië meemaakte (maar door buikloop niet kon worden ingezet), krijgt geen uitnodiging voor het oefenduel met Denemar ken. Ook Winter lijkt uit de gratie bij bondscoach Frank Rijkaard.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 39