De voorbereiding Door Hans Janssen WETENSWAARDIGHEDEN CTTTTH O a SEIZOEN 1999-2000 5 juli: de eerste training. Het is druk op het veld. Druk, omdat liefst 23 spelers en zes trainers en materiaalman Sjakie Wolfs zich melden voor de eerste training, die 'gewoon' op het eigen oefenveld wordt gehouden en niet zo als gebruikelijk in het Amsterdams Bos. Druk is het ook, omdat cameramensen, fo tografen en j ournalisten zich verdringen om zo min mogelijk van de eerste stappen van vooral de vele nieuwelingen te missen. Van Brian Laudrup, Frank Verlaat en jan van Halst bijvoorbeeld. Bij de nieuwsgierige sup porters ('hé ballenvangeris Stanley Menzo favoriet. Zij weten op dat moment nog niet dat hoofdtrainer Jan Wouters even later be kend zal maken dat Fred Grim eerste man zal zijn. Danny Blind, de chef spelers, en Arie van Os, de chef schatkist, kij ken vanaf de ba lustrade van de Amsterdam Arena goed keurend naar de bewegingen op het trai ningsveld. Dean Gorré, Peter Hoekstra, And- rej Rudy, Kofi Mensah, Mariano Juan en Gerald Sibon mogen nog even het gevoel hebben dat ze er bij horen. Over een week tellen ze echt niet meer mee, net als Georgi Kinkladze, Ajax' duurste mis koop aller tijden is in Engeland op zoek naar een nieuwe club. Aron Winter is verhinderd wegens de begrafenis van zijn moeder, we gens blessures zij n Tom Sier (voor hem is dus niets veranderd) en John O'Brien niet aan wezig. John Nieuwenburg, Benni McCarthy en Aaron Mokoena hebben iets langer va kantie, omdat ze in juni nog met respectie- velijkjong Oranje en het Zuid-Afrikaans elf tal in actie kwamen. En Pius Nelson Ikedia ten slotte, die het aantal Nigeriaan op twee houdt, is er niet bij, omdat hij problemen heeft met zijn visum. Ikedia neemt als Nigeriaan de plaats in van Sunday Oliseh die naar Juventus is vertrok ken. Negen anderen komen ook definitief niet meer in het stuk voor: Danny Blind (ge stopt), Jari Litmanen (Barcelona), Mario Mel- chiot (Chelsea), Andy van der Meijde (FC Twente), Caspar Nelis (Willem II), Edwin van der Sar (Juventus), Rodi Turpijn en Arno Splinter (De Graafschap). 6 juli: Nikos Machlas komt Ajax versterken. De 26- jarige Griek (de eerste voor de club die ge noemd is naar een Griekse God) zet zijn handtekening onder een 5-j arig contract. Hij is met zijn overgang van Vitesse de duurste Ajacied ooit. De Amsterdamse club moet 19 miljoen gulden voor de aanvaller betalen, 'een prikkie' volgens de media. Bovendien neemt Ajax Martij nReuser op bepaalde voor waarden terug van de Gelderse club. 9 juli: de ene spits komt, de ander gaat. Gerald Si- bon speelt de komende vier jaar bij Shef field Wednesday, dat voor eenzelfde duur ook PSVer Gilles de Bilde vastlegt. Bij de En gelse club speelt al Wim Jonk. Sibon speel de in twee seizoenen 24 competitiewed strijden voor Ajax en kon zich geen basis plaats verwerven. 10 juli, Oisterwijk: Taxandria - Ajax (0-5) 1-9. doelpunten: 3. Reuser 0-1, 4. Colina 0-2, 5. Reus- er 0-3, 29. Reuser 0-4, 39. Arveladze 0-5, 57. Vierklau 0-6, 60. Machlas 0-7, 64. Arveladze 0-8, 67. Machlas 0-9, 73. Van Doleweerd 1-9. scheidsrechter: De Bekket. TOESCHOUWERS: 3 000. bijzonderheden: voor het eerst opent Ajax zijn oefencampagne in Brabant en uiteindelijk laat hoofdtrainer Jan Wouters acht nieuwe lingen opdraven, onder wie Marek Koz- minsky. De Pool is door het Italiaanse Udi- nese uitgeleend aan Brescia en mag zich be- 29

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 31