e nacht voor deze presentatie had Blind tot een uur of 4 moe ten onderhandelen om de transfer rond te krijgen. Danny Blind een kantoorbaan? Van kantoortijden was op dat moment in ieder geval geen sprake. Verder was het kwijtra ken van spelers die dagen meer een item dan het aantrekken er van, ook iets waar Blind het op dat moment erg druk mee had. Hij ontving me op zijn nieuwe kantoor waar we terugkeken op zijn carrière en spraken over zijn nieuwe rol bij AJAX. Is het waar datje als jonge ama teur bijna bij VW en NAC had gespeeld? Blind: "Ja, dat klopt. Toen ik 16 jaar was kreeg ik een aanbieding van VW en ik zakte op dat moment voor mijn eind examen HAVO en toen heeft mijn vader gezegd dat hij niet wilde dat ik naar VW ging maar eerst mijn school af moest ma ken. Het jaar erop kon ik kiezen tussen NAC en Sparta en heb ik voor Sparta gekozen. Toen ik naar die 2 clubs kon, was VW natuurlijk niet meer zo bijzon der." Dan kom je na 6 jaar Spar ta bij AJAX terecht. Koos je voor AJAX puur om prijzen te win nen? "Ik heb zelf nooit gezegd dat dat de reden was. Ik was niet in de omstandigheid om te zeg gen dat ik bij Sparta niks kon winnen, de wereld lag niet be paald aan mijn voeten. Het was voor mij een uitkomst dat AJAX kwam en het was absoluut niet zo dat ik zei van: 'Ik ga verder omdat ik hier niks meer kan winnen.' Het is wel zo dat de kans op prijzen winnen na tuurlijk veel groter is bij AJAX dan bij Sparta." Danny Blind won uiteindelijk wel een hoop prijzen. Niet veel spelers kunnen zeggen dat ze 5 keer kampioen van Nederland zijn geworden. Maar daarnaast won Blind natuurlijk nog veel meer: 4 keer de nationa le beker, de drie verschillende Europa Cups allemaal 1 keer, 3 Neder landse en 1 Europese Supercup en 1 wereldbeker. Een enorme prijzen lijst als bewijs dat Blind een prachtige loopbaan achter de rug heeft. Zijn uiteindelijke afscheid in de Arena, maar ook een aantal weken daarna in "zijn eigen dorp" Oost-Souburg viel hem dan ook zichtbaar zwaar. Ruim twintig jaar daarvoor verliet Blind op zeventienjarige leeftijd de plaatselijke Racing Club Souburg waar hij het al wel had geschopt tot jeugdinternational. Toen was er ook al een prijs gewonnen: de titel met het eerste elftal van de club in de vierde klasse amateurs. De jonge Blind had een belangrijk aandeel in dat kampioenschap. Nu is Blind gestopt, en kan hij terugkijken op al deze fantastische herinneringen. Blind: "In mijn eerste seizoen bij AJAX won ik gelijk de Europa Cup 2 en de KNVB Beker. Ik heb dat als heel mooi ervaren. Als je naar een topclub gaat hoopje wel op zoiets, maar dat het gelijk in je eerste jaar gebeurt en dan ook nog 2 prijzen tegelijk, daar reken je niet op. Het is ergens wel inherent aan het spelen bij AJAX. AJAX wint altijd prijzen." Bij Spar ta zal je grootste succes het uitschakelen van het (toen) grote HSV in de Europa Cup zijn geweest. Wat is het verschil in feestvreugde als je dat vergelijkt? "Je brengt natuur lijk elk succes in relatie met de club waar je speelt en de mo gelijkheden. Als Sparta Euro pees voetbal haalt, wat wij toen bereikt hadden is dat een prijs op zich. Bij Aj ax moet je een con crete prijs winnen. Qua bele ving is de feestvreugde even groot alleen het niveau verschil is heel groot." Je zat afgelopen seizoen ook wel eens op de tri bune bij ijshockeywedstrijden van de Amsterdamse Belfe Ti gers. Volg je veel andere spor ten? Blind: "Ja, ik ben een lief hebber. Vooral van wielrennen, tennis en atletiek. Maar puur als toeschouwer, ik ben niet zelf actief daarin." Spelers die hebben gewerkt on der Rinus Michels, Johan Cruijff en Louis van Gaal en sa men hebben gespeeld met spe lers als Marco van Basten en Mi chael Laudrup zijn gedoemd ook trainer te worden. Lang werd dan ook gedacht dat ook jij, in navolging op Rijkaard, Koeman en Wouters trainer zou worden. Je werd echter geen trainer. Je maakt, zo is her en der te lezen, liever ook geen ver- gelijking tussen bijvoorbeeld Van Gaal en Cruij ff of tussen de spelers met wie je hebt ge speeld. Blind: "Nee, zomaar een vergelijking maken tussen Cruijff en Van Gaal lukt me niet. Dat vind ik een te complex on derwerp om zo 1,2,3 een ant woord op te geven. Je moet dan iemand helemaal gaan analyseren. Wat zijn de capaciteiten en de min punten etc. Het is makkelijker overeenkomsten te vinden. Het zijn twee toptrainers die het vermogen hebben om zowel een team als de indivi duele spelers naar een hoger niveau te tillen. Zij kunnen beiden het team laten spelen zoals ze het zelf voor ogen hebben, wat heel belangrijk is. Een trainer moet een visie hebben en het team daar naar laten hande len. Dat daar wel wat verschillen zitten in opvattingen dat is duidelijk." "Wat betreft alle topspelers waarmee ik heb gespeeld praat ik niet in termen als 'dat is de beste'. Dat is ook niet te doen als je met mensen als Bergkamp, Litmanen, Rijkaard en Van Basten hebt gespeeld. Je hebt ook met de één een wat sterkere band dan met de ander en per persoon heb

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 15