Tien jaar ,11 Samenstelling en foto's: Marco van Harn. AUGUSTUS/SEPTEMBER 1989 Ook tien jaar geleden had Aj ax net een zeer slecht seizoen achter de rug. Na twee topjaren met coach Johan Cruijff zakte Ajax in het seizoen 88/89, onder leiding van Kurt Linder, heel ver weg. Het nieuwe seizoen (89/90) zou in het teken moeten staan van de wederop standing van Ajax, met Leo Beenhakker aan het hoofd. Enige nieuwkomer; Pal Fischer. Hij moet de langdurig gebles seerde Pettersson vervangen als goal- tjesdief. Ondanks heftige belangstelling van Olympique Marseille, dat 5,5 miljoen gulden voor hem wil betalen, blij ft aan voerder Jan Wouters toch behouden voor Ajax. nooi zijn opwachting in het elftal van Ajax als vervanger van Peter Larsson. Marciano is blij met de positieve reac ties die hij krijgt, maar beseft dat hij er nog lang niet is. Marciano:"Ik ga geen basisplaats claimen, ik hoop gewoon bij de zestien te zitten. Ik ben nog jong. Mijn VWO studie wil ik ook graag af maken. Vorig seizoen lukte het me niet de studie en het voetbal naar behoren te combineren. Ik wil in ieder geval dat diploma. Jongens van mijn leeftijd die hun studie eraan geven, zijn onver standig bezig. Je moet toch altijd iets achter de hand hebben, dat zie je nu wel aan Danny Hesp." Ajax' algemeen directeur Van Eijden stelt tevreden vast dat de verkoop van het aantal seizoenkaarten 10 procent Frank Verlaat gaat wel weg bij Ajax. Hij tekent een tweejarig contract bij het Zwitserse Lausanne Sports. Tijdens het Amsterdam-714 toernooi behaalt Ajax twee gelijke spelen. Eerst wordt er met 1-1 gelijkgespeeld tegen Sporting Lissabon. Twee dagen later wordt het 2-2 tegen het KV Mechelen van Ruud Krol. Alle Ajax-doelpunten worden gescoord door Ronald de Boer. Marciano Vink maakt tijdens de twee de wedstrijd van het genoemde toer- hoger ligt dan die van vorig jaar rond deze tijd. Nu zijn er reeds 2600 aange vraagd. In zijn totaliteit werden er in 1988 3500 van de hand gedaan, hetgeen vijfhonderd minder is dan het record dat stamt uit 1986. "Is inderdaad nog weinig in vergelijking met andere clubs", beaamt Van Eijden, "maar de toeschouwers bij Ajax zijn overwegend dagjesmensen". Na de eerste twee competitiewedstrij den gewonnen te hebben, gaat het in de derde wedstrijd helemaal mis met Ajax. De thuiswedstrijd tegen Sparta wordt met 1-2 verloren. In een interview met John van 't Schip wordt eerst nog even teruggekeken op het seizoen 1988/89. John:"Veel men sen hadden verwacht dat ik na het ver trek van Johan Cruijff ook wel weg zou gaan. Maar daar was voor mij geen re den voor. Ten eerste was er geen be langstelling voor mij en ten tweede deed Ajax mij een zeer goede aanbie ding. Er waren toen personen binnen Ajax die dachten dat Ajax mij toen zo'n hoog contract had aangeboden om mij stil te houden, ook Johan suggereerde dat in de pers, maar dat was absoluut niet zo." "Linder wilde ten koste van alles afre kenen met de periode Cruijff. Ik denk dat hij dat te snel wilde doen. We moes ten plotseling met één spits gaan spe len, terwijl we altijd drie spitsen ge wend waren. We hebben vaak genoeg gezegd dat het nieuwe systeem niets was voor Ajax. Volgens hem moest dat best kunnen." Vooruitkijkend naar het seizoen 1989/90 is John een stuk positiever. John:"Mijn doel voor dit seizoen is een plaats afdwingen in de selectie voor het WK in Italië. Daarvoor zal ik goede pres taties moeten leveren bij Ajax. Ik denk dat we dit seizoen ver kunnen komen. Het enige nadeel van dit elftal is de lage leeftijd van sommige jongens. Het is bij die jongens vaak alles of niets. Aj a c i e d - september 1999

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 11