Tien /gqrVftfr\ Natuurlijk een Interview met de "populairste". iiNiiwiuiai APRIL 1989 samenstelling en foto's: Marco van Ham Een ervaring rijker en een illusie armer. Zo zal de nu 25-jari- ge Sonny Silooy zijn Franse voetbalavontuur zeker hebben er varen. Dankzij de slagvaardigheid van het nieuwe bestuur speelt Sonny de komende 7 jaar weer in het vertrouwde rood-witte tenue. Met de terugkeer van de verloren zoon is ook een belangrijke stap gezet voor een terugkeer naar de Eu ropese top. Dennis Bergkamp wordt door de leden van "de Ajacied" ge- Ik heb nog een paar wedstrijden in de spits gespeeld omdat Stefan geblesseerd was. Dan merkje pas hoe hard je als spits moet werken en ga j e een speler als Pet- tersson steeds meer waarderen. Kijk, ik scoorde dan wel veel maar vaak was dat dankzij hem, omdat hij de gaten trok." "De toekomst zie ik positief tegemoet. Al- lereersthoop ikmijnbasisplaats te behouden, op welke plekmaakt me niet zoveel uit. Ook wordt er veel gesproken over een nieuw stadion. Op zich lijkt dat allemaal wel leuk, maar ik zou het ook prima vinden als men gewoon hier in "de Meer" blijft. Ajax speelt hier al zo lang, het is toch een traditie geworden. Het stadion zal wel vernieuwd moeten worden, maar ik denk dat "de Meer" een goede plek is en zal zijn voor een Ajax-stadion. Verder hoop ik ooit nog eens voor een plaats in Oranje in aan merking te komen, dat is toch het allerhoogste wat je als voet baller kunt bereiken." m kozen tot "Populairste Ajacied" van het seizoen 1988-89. Hier mee wordt hij de opvolger van John Bosman. De Top-10 ziet er als volgt uit: 1. Dennis Bergkamp 6. Peter Larsson 2. Stefan Pettersson 7. Stanley Menzo 3. Rob Witschge 8. John van 't Schip 4. Jan Wouters Arnold Muhren 5. Bryan Roy 10. MarkVerkuyl. Dennis: "Ik had deze uitverkiezing zeker niet verwacht, je denkt dan eerder aan iemand als Rob Witschge. Maar het doet me goed, het is toch een stukje erkenning." "Op een gegeven moment kwam ik dit seizoen op de mid-mid plaats terecht, vanaf dat moment ging ik beter spelen. Alles gaat dan even makkelijk. Op de trainingen merkje dat het eerst, je bent meer aanwezig en je schiet alles raak. Daar krijg je veel zelf vertrouwen van, wat zich doorzet in de wedstrijden." "De druk van het moeten scoren werd op een gegeven moment wel groot. Ik scoorde iedere wedstrijd dus elke keer zaten de men sen weer op een doelpunt van mij te wachten (Dennis vestigde een record door 10 wedstrijden achterelkaar te scoren; MvH). Toen ik in een bepaalde wedstrijd niet scoorde viel er wel wat van me af. Na een serie slechte resultaten in de competitie en uitschake ling voor de KNVB-beker door FC Groningen (3-0 II), eindelijk weer een succesje voor Ajax. In Eindhoven wordt met 1-4 ge wonnen van PSV. De laatste zege van Ajax in Eindhoven dateer de van 23 april 1978. Tot slot nog enkele uitspraken uit een interview met Michael van Praag. Van Praag: "Je mag best weten dat we erg geschrokken zijn van het feit dat er zo weinig geld is. Vreemd. Het heeft deels te maken met het feit dat de club enkele keren snel uitgeschakeld werd in de diverse Europacup toernooien. Maar de grootste oor zaak vind je, volgens mij, terug in het aan- en verkoopbeleid. Er zijn heel veel spelers verkocht met groot verlies." "Stuur een briefje naar het bestuur, bel me gerust, bij mij is niets onbespreekbaar. Er moet altijd spraken zijn van een dialoog. Tus sen ons en de spelers, tussen ons en de F-side." "Of ik in korte tijd al indruk heb gemaakt? Dat weet ik niet. Ik praat wel graag, heb die verbale kwaliteiten natuurlijk niet van een vreemde. Maar weetje dat ik vroeger een lulletje was, een sul letje. Ik was altijd best verlegen. Pas toen ik ging studeren veran derde er wat."

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 5