Voetbalbeurs in Valkenswaard rellen, eind januari, rond de Belgische topper Club Brugge-Anderlecht. Op uitnodiging van vandalen van de Brusselse club zou het kwartet tijdens het duel hebben 'meegeholpen' een deel van een juist nieuwe tribune van Club Brugge te slopen. Videobeelden toonden aan dat de Ajax-vandalen stoeltjes in brand staken en ook op andere wijze betrokken waren bij de incidenten. OLSEN En zo af en toe komen we Morten Olsen tegen in de publiciteit. In Sportweek, maar ook in de Volkskrant en Het Parool haalt de gentle man - toch nog - naar onder meer het Ajax- bestuur. "Ik heb de club op alle mogelijke ma nieren beschermd. Maar Ajax gaf mij niets te rug. De kritiek was beneden alle peil. Ik heb zelfs geen uitleg gekregen. Ik spreek nog wel met mensen van Ajax, spelers en ook trai ners, maar ik ga er niet meer heen. Er heeft een clash plaats gehad, maar toch zien we el kaar nog. Anderen wil ik niet meer zien. Daar heb ik geen behoefte aan". Aanzienlijk min der emotioneel, zeg maar amper verbaasd, re ageerde de Deen op het aanbod van Arsenal- trainer Arsene Wenger om een bekerwed strijd tegen Sheffield United over te laten spelen, nadat Nwankwo Kanu en Mare Over- mars tegen alle regels in een blessurebehan deling van een tegenstander over het hoofd hadden gezien en hun club op 2-1 zetten. Ol sen: "Weet u hoe netjes Wenger is? Toen Frank en Ronald de Boer die arbitrage zaak aanspanden, belde hij mij op en zei hij dat hij geen belangstelling meer had voor deze spelers. Hij vond het onfatsoenlijk dat die jongens een proces tegen hun eigen club be gonnen". Goed nieuws was er te melden over drie ex-Ajacieden, die eerder dit seizoen als trainer bij hun club werden ontslagen. Peter Boeve - aan de kant geschoven bij RKC - wordt met ingang van komend seizoen opgenomen in de technische staf van Willem II. Boeve, Ajacied van 1979 tot '87, gaat zich de komende twee jaar onder meer bezig houden met het trainen en coachen van het tweede elftal van de Tilburgse eredivisieclub. Kees Zwamborn (onder contract in Amsterdam van '78 tot '81) is al onder de pannen. De oefenmeester, die in het najaar op non-actief werd gezet bij eerste-divisieclub FC Den Bosch, ging in maart aan de slag bij degradatiekandidaat NAC. Zwamborn werd daar opvolger van Ronald Spelbos. Deze voormalige Ajax-verdediger (van '84 tot '88) vertrok voor de tweede keer in zijn carriere tussentijds als oefenmeester bij de Bredase eredivisieclub. En Arie Haan heeft ook weer emplooi gevonden. Haan, die dit seizoen zowel bij Feyenoord als Anderlecht 'mislukte', keerde terug bij PAOK Saloniki. In oktober '95 vertrok Haan - in de eerste helft van de jaren zeventig in dienst van Ajax - nog bij deze Griekse club om bij Feyenoord te kunnen beginnen. Ruud Krol zit juist weer even zonder club. De (nog even) recordinternational werd ontslagen bij zijn club Al Wahda in de Verenigde Arabische Emiraten. Krol was er pas een paar maanden actief, nadat hij eerder in Egypte op straat was gezet. VAN GAAL Nu we het toch over trainers hebben: er was nog zoiets als een polemiek tussen Louis van Gaal en johan Cruijff. In maart en april wer den twee 'afscheidswedstrijden' gespeeld voor Cruijff. Beide keren was hierbij Barcelo na één van de partijen. Bij het eerste duel, in Nou Camp, weigerden de twee coaches elkaar de hand te schudden. In eerste instantie, zo verklaarde Van Gaal, omdat hij niet op de hoogte was van wat er later die avond alle maal gepland was. "Ik had geen programma boekje gekregen". Later kwam de aap uit de mouw: "Ik ben geen hypocriet. Onze relatie is verbroken door kwetsend gedrag van Cruijff', aldus Van Gaal, volgens wie Cruijff hem wel vaker heeft genegeerd. "Ik hoop ooit bij Bar celona even populair te zijn als Cruijff. Dat is vroeger ook bij Ajax zo gegaan". Toen twee weken later een persconferentie werd gehou den waarop informatie werd gegeven over de tweede erewedstrijd, op 6 april, in de Amster dam Arena, hield Cruijff zich groot. Of eigen lijk, op de vlakte. "Barcelona is partner. Als ze meewerken graag. Niet? Hebben we evengoed plezier". Het duel moest vooral in het teken staan van het verre verleden. Cruijff: "Ajax heeft een rij ke historie, te mooi om in een oude schoe nendoos te stoppen. Vandaag is belangrijk, maar gisteren om mee te dromen heerlijk". En dan, veelbetekenend: "Ik heb Bobby Haarms de selecties laten samenstellen, zo dat ik niet de schuld kan krijgen.,.". Voor de zestiende keer alweer wordt op 5 juni in Valkenswaard een voet balbeurs gehouden. Organisator Wim Amels heeft hiervoor zoals gebrui kelijk een deel van zalencentrum De Graver aan de Kerstroosstraat afge huurd. Verzamelaars van foto's, tijdschriften, boeken, vaantjes, shirtjes, handtekeningen, entreekaartjes, LP's, (CD-)singles en voetbalplaatjes kunnen er hun hart weer ophalen. De ruilbeurs begint om 10 uur 's mor gens en duurt tot een uur of drie 's middags. Standhouders kunnen hun 'kraampje' vanaf half 10 inrichten. Een stand van één tafel (70x100) kost 8 gulden; bezoekers betalen 5 gulden als entree. Aanmelden kan tot 1 juni schriftelijk bij Wim Amels, Norbertusdreef 39,5551 BA Valkenswaard of via E mail: wimamels@concepts.nl. Ajacied -

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 37