even nadat McCarthy weer eens had gemist verslikt Van der Sar zich niet voor het laatst deze middag in een schot van Luc Nilis, is de doodsteek. Daarna is PSV heer en meester, lees effectiever en feller. En zo blijft Ajax' laatste zege in Eindhoven dateren van 23 ok tober 1994 toen het tegen een PSV met onder anderen Wouters als speler 1-4 werd. Met nog zeven wedstrijden voor de boeg is Ajax ...zes de met een achterstand van 5 punten op PSV en 6 op Vitesse. En over Feyenoord, dat in dit paasweekeinde met 0-2 won van AZ, hoeven we het allang niet meer te hebben. opsnuiHG: Van der Sar; Melchiot, Oiiseh, Wit- schge en De Cler; Gorré (Arveladze), Litma- nen en Rudy; Wamberto (Babangida), McCar thy en Grönkjaer. EN WAT GEBEURDE ER VERDER IN HET EERSTE KWARTAAL VAN 1J999: Ajax is op het jaarlijkse voetbalgala van de FIFA, de wereldvoetbalbond, gekozen in de 'International Football Hall of Champions'. Voorzitter Michael van Praag kreeg in Barcelona uit handen van Johan Cruijff de zilveren schaal die hoort bij de benoeming. Real Madrid - de Spaanse recordkampioen - was Ajax als eerste voorgegaan. In de inviduele Hall of Fame hadden eerder Cruijff (als speler) zelf en Rinus Michels (als coach) een plaats gekregen. Andermaal vanuit Spanje werd bekend dat Michael Laudrup de beste buitenlandse voetballer in de Spaanse competitie van de laatste 25 jaar was. Het voetbaltijdschrift Don Balon koos hem tenminste als nummer één. Vóór onder anderen Cruijff, de Mexicaan Hugo Sanchez en de Braziliaan Ronaldo. En dan hadden drie Ajacieden tussen alle bedrijven door nog tijd om een plaatje op te nemen én te presenteren. Mario Melchiot, Dean Gorré en Benni McCarthy brachten hun CD-single The Midas Touch uit. Dat gebeurde onder hun artiestennaam BMD, in de Amsterdamse Escape-discotheek. "Zingen is leuk", lieten ze eerder in Harry's Regenjas al overduidelijk blijken, "maar voetbal gaat voor". Gelukkig maar. Verder heeft de sportpers kennis gemaakt met Frank Kales, de nieuwe algemeen directeur van Ajax. En vooral zijn ideeën. Ietwat uit een bepaalde Binnenpretje: Arena-directeur Gaasterland, die naar aanleiding van de afgelaste wedstrijd Cam- buur-Feyenoord zegt: „Een af gekeurd veld? Dat kan ons niet gebeuren!" Moest ook veel aan het schaatsen denken en de grote vraag waarom ik niet gekeken heb. Het is uit tussen mij en het schaatsen. Zelfs geen waakvlam meer. Heb er gistermiddag ook geen seconde aan gedacht. Hoe dat komt? Gevoel. The thrill is gone. Respect voor Rintje blijft, groot kampioen, record ver pulverd, maar toch. Wist vrijdag al dat hij ging winnen en had dus geen zin om te kijken. Daarbij is ook het schaatsen een neuzelsport ge worden. Gezever over geld, geld en nog eens geld. Aegon schorst Augustinus omdat de man drie zinnige dingen hardop gemij merd heeft in een ochtendblad en dat is PR-technisch niet han dig. De sponsor betaalt, dus be paalt. Verder het gezeik rond Ids en het gedoe tussen de commer ciële en de publieke schaatsers. Ik vind het allemaal best, maar merk dat mijn interesse ver vliegt. En niet alleen de mijne. Ik hoor het in de straat, de kroegen en de sigarenwinkel. Het schaat sen is op. Niemand heeft het er meer over. Te veel bank- en bij zaken. Daarom ben ik Jari-fan. Hij moet bij Ajax blijven. Omdat Ja- ri sport is. Natuurlijk verdient hij er geld mee en ik denk zelfs: niet weinig, maar je hoort hem er nooit over. Jari praat over voet bal en niets anders dan dat. Hij wikt en weegt op dit moment of hij bij Ajax zal blijven en de eni ge argumenten die ik uit zijn mond lees gaan over voetballen, winnen en voetballen. Zo was het ook met Pettersson. Je hoor de ook hem uitsluitend over de sport zelf. Geld verdienen is pri ma, maar wees zo rijk door er niet over te praten. Ik wil weer sport. Epoloos, sponsorloos, commercieloos, kijkcijferloos en smeergeldloos, maar ik weet het: illusie, allemaal illusie. Vanaf vandaag roep ik niet meer: „Ik ga morgen naar Ajax", maar: „Ik ga naar Jari!" YOUPVAN'T HEK context gerukt, willen we er toch een paar noemen: "De Arena is het mooiste stadion dat ik ooit heb gezien, maar het wordt te weinig gebruikt". En: "Die hele controverse met Feyenoord, dat is het slechtste wat er is". Of deze: "Waarom mag een speler die eruit is gehaald, niet meer terugkomen in het veld?" En anders deze: "We willen toch allemaal topvoetbal en goede wedstrijden zien? Waarom dan niet acht keer per jaar Ajax tegen Feyenoord en acht keer tegen PSV laten spelen...". Het wordt echt wel leuk in de Amsterdam Arena. Minder leuk was het op carnavalszondag. Ajax-fans braken de 'eigen' spelersbus open en haalden er enkele sporttassen weg. Sander Boschker, de keeper van FC Twente, kwam met de schrik vrij toen tijdens het duel een vuurwerkbom in zijn buurt ontplofte. En onderweg naar de hoofdstad haalde de politie een bus met gefrustreerde Ajax-fans van de weg. Het interieur bleek vernield. In datzelfde weekend werd verder bekend dat vrijwel zeker vier Ajax- hooligans betrokken zijn geweest bij

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 35