den mee: verdediger Danny den Ouden (90 minuten) en middenvelder/aanvaller Ignacio Tuhuteru (vanaf de 65e minuut). Het neefje van Simon Tahamata was na omzwervingen via China en Singapore uitgekomen bij FC Zwolle. De ontmoeting was anderhalve week geleden nog verboden. Burgemeester Frans- sen was bang voor ongeregeldheden met Ajax-supporters, die vonden dat ze veel te weinig kaartjes (421) hebben gekregen. De aanhang van de Amsterdamse club had uit protest een demonstratie willen houden en die was al eerder verboden. Uiteindelijk wordt het bekerduel door slechts 619 Ajax- fans bekeken. Er werden rondom het duel overigens wel dertig mensen aangehouden, van wie 23 Ajax-supporters. In de halve finale krijgt Ajax op 14 april bezoek van aartsrivaal Feyenoord. PSV speelt thuis tegen Fortuna Sit- tard. oes7Hii»o.-Van der Sar; Mensah, Blind (46. Gor- ré), Melchiot en De Cler; Rudy, Litmanen en Witschge; Babangida, McCarthy (61. Sibon) en Wamberto. Eerder vandaag werd bekend dat Ajax het in twee duels zonder Vierklau moet doen. De nieuweling kreeg twee wedstrijden onvoorwaardelijk en één voorwaardelijk wegens de rode kaart in het duel met Vitesse. Ajax zelf krijgt een boete van 25.000 gulden in verband met misdragingen van fans bij de uitwedstrijden tegen Vitesse en Feyenoord, eerder deze competitie. En de Hoge Raad heeft het cassatieberoep verworpen dat een Feyenoord-aanhanger had ingsteld tegen de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam. Het Hof had de man veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf en het meebetalen aan de begrafenis van Ajax-fan Carlo Picornie. Het Hof achtte bewezen dat de Feyenoord-aanhanger tijdens de Beverwijk-rellen, precies twee jaar geleden, Picornie met een ketting op het hoofd had geslagen. 25 maart: 60 uur dienstverlening. Dat krijgt een Ajax-supporter uit Oss. De 26-jarige man had volgens het gerechtshof in Amsterdam het PSV-shirt afgepakt van een fan van de Eindhovense club, van wie hij ook nog met een steen de autoruit vernielde. Dat gebeurde allemaal na Ajax - PSV op 18 september 1996. Het verweer van de Ossenaar ("wat moet een Ajax-supporter nou met een PSV-shirt?") kon er bij het Hof niet in. 26 maart, oefenwedstrijd: FC Utrecht - Jong Oranje 2-2. bijzonderheden: voor zowel Mensah als ('debu tant') De Cler is niet meer dan een invallers- rol weggelegd. Mensah verschijnt aan de af trap voor de tweede helft als invaller voor Hofland; De Cler vervangt in de 70e minuut ex-Ajacied Willems. 27 maart, EK-kwalificatie: Denemarken - Italië (0-1) 1-2. bijzonderheden: het had een onvergetelijke avond moeten worden voor Grönkjaer. Hij mocht debuteren in het Deense elftal, doet dat ook, maar na nog geen 40 seconden wordt de droom een nachtmerrie. Een terug speelbal van de linkerspits van Ajax over meer dan de helft van het veld - zijn eerste balcontact als international - wordt door de Italiaan Inzaghi opgepikt: 0-1. Het wordt nog wel 1-1, Grönkjaer wordt vervolgens gewis seld, maar uiteindelijk wint Italië met 1-2 en is Denemarken zo goed als uitgeschakeld voor deelname aan de eindronden van het Europeeskampioenschap. 30 maart: Jan van Halst gaat voor Ajax voetballen. De bijna 30-jarige middenvelder van FC Twente tekent een 4-jarig contract in de Arena en zal gedurende die periode in de stijl van de speler Wouters als opvolger van Danny Blind in de verdediging gaan voetballen. Van Halst kwam eerder dit seizoen negatief in het nieuws door een elleboogstoot in het gezicht van Litmanen, die hem een schorsing van een aantal wedstrijden kostte. De kalende routinier is aan zijn negende seizoen bij FC Twente bezig. Ajax moet een afkoopsom van 6,4 miljoen gulden betalen. Kwalificatie Olympische Spelen: Jong Oranje - Jong Spanje (0-1) 0-1. bijzonderheden: een zege in het uitverkocht FC Twente-stadion had de nationale Olympische ploeg dicht bij plaatsing gebracht, maar een vroeg doelpunt van Luque gooit roet in het eten. Tim de Cler debuteert en moet in de rust alweer afhaken, omdat hij vooral wegens zenuwen niet uit de verf komt. Zijn vervan ger is Willems. Mensah blijft aan de kant. 31 maart, oefenwedstrijd: Nederland - Argentinië (1-0) 1-1. doelpunten-. 10. Davids 1-0, 83. Batistuta 1-1. SCHEIDSRECHTER: Poll (Eng). TOESCHOUWERS: 49.500. rode kaart: Davids (2x geel). gele kaart: Lopez, Pochettino en Sensini (Arg) en Cocu. opsttlunc: Van der Sar; Reiziger, Van Wonderen (46. Konterman), F. de Boer en Cocu; Zenden, Seedorf, Davids en Overmars (57. Van Vossen); Kluivert en Bergkamp (78. Van Hintum). EK-kwalificatie: Duitsland - Finland (2-0) 2-0. bijzonderheden: helaas, de kans dat Finland zich via de poulewedstrijden in groep 3 voor de eindronden van het Europees kampioen schap zal plaatsen, is klein(er) geworden. Lit manen en de zijnen zijn na ruim een half uur al geklopt. 4 april, competitie: PSV-Ajax (0-1)3-1. doelpunten: 13. McCarthy 0-1, 47. Nilis 1-1, 64. Van Nistelrooy, 68. Nilis 3-1. scHEiDSRECHTER:Van der Ende. TOESCHOUWERS: 27.500 gele kaart: Oyen, Bruggink, Nikiforov, Van der Doelen en Nilis (PSV), Oliseh en Witschge. bijzonderheden: "Een wedstrijd duurt negentig minuten, wij hebben maar 45 minuten ge speeld". Klare woorden van Richard Witschge na de aanvankelijk opmerkelijk goed verlo pende, maar uiteindelijk heel slecht afgelo pen topper tegen PSV. Ajax laat in de eerste helft de kansen liggen om het duel te beslis sen, alleen McCarthy scoort. De gelijkmaker,

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 33