ornm AQJ&WA BN6 V&e. protfNcïefuiAA/Ojëf 18 maart: en opnieuw grijpt Ajax naast een speler die het had willen kopen. Mark van Bommel zet zijn handtekening namelijk onder een 5-jarig contract bij PSV. De middenvelder van Fortuna Sittard verwacht dat hij in Eindhoven (ligt dat niet vlak bij Limburg?) beter zal aarden. Eerder koos Niels Oude Kamphuis van FC Twente voor een transfer naar het Duitse Schalke '04 in plaats van naar Ajax, dat ook geïnteresseerd was. Nog meer slecht nieuws: ook in de eerste helft van het boekjaar 1998/'99 is Ajax niet uit de rode cijfers gekomen. De beursgenoteerde club leed een verlies van 6,5 miljoen gulden tegen een 'plus' van 54 miljoen het jaar ervoor. Belangrijkste oorzaak: spelers die in dat eerste halfjaar zijn verkocht, leverden geen boekwinst op. De omzet steeg wel (met 11 procent tot 52 miljoen). 21 maart, competitie: Ajax - Vitesse (0-1) 0-1. doelpunt: 2. Machlas 0-1. SCHEIDSRECHTER: Jol. TOESCHOUWERS: 42.000. rode haart: Vierklau. gele haart: Veldman en Machlas (Vitesse), Blind en Grönkjaer. bijzonderheden: Ajax had in doelsaldo zelfs bo ven Vitesse kunnen komen, als tweede achter Feyenoord. Maar het wegwerken van een wel heel snel doelpunt van de Griekse kwelgeest Nikos Machlas bleek een te grote opgave. Zo wel Vierklau ("ik was niet scherp genoeg)" als Wouters (die de aankoop opstelde) voelt zich na afloop verantwoordelijk voor de neder laag. Maar Wouters was het ook pijnlijk opge vallen dat Ajax pas in het laatste half uur van de zwakke 'topper', na de rode kaart voor Vierklau (die Scott Booth keihard op de en kels trapte), voor de winst wilde gaan. Aan vankelijk onder aanvoering van Danny Blind, maar die werd later vervangen om te voorko men dat hij een tweede gele kaart zou krij gen van de irritant leidende Dick Jol. Die ove rigens wel gelijk had toen hij in de laatste mi nuut een doelpunt van Grönkjaer afkeurde wegens buitenspel van de opmerkelijk zwak ke Litmanen. Op 8 december '91 won Vitesse voor de eerste - en tot vandaag de laatste - keer in Amsterdam, het werd toen 0-2. De laatste vijf edities eindigden in 3-1, 5-0, 3-0, 4-0 en 5-0... opsTELLiNG:Van der Sar; Rudy, Vierklau, Oliseh (40. De Cler) en Melchiot; Litmanen, Blind (67. McCarthy) en Witschge; Wamberto (46. Babangida), Arveladze en Grönkjaer. Later op de dag lijdt koploper Feyenoord zijn tweede competitienederlaag (4-1 bij het Willem II van Co Adriaanse) en omdat PSV ook won (0-5 van Sparta), is Ajax gezakt naar de vijfde plaats. En lijkt de Champions League wel erg ver weg. 23 maart: na Oude Kamphuis en Van Bommel verliest Ajax nu ook (definitief) Mols uit het oog. De aanvoerder van FC Utrecht gaat vier jaar voetballen voor het Glasgow Rangers van Dick Advocaat. Mols had zelfs graag naar Ajax gewild... 24 maart, KNVB-beker: FC Zwolle - Ajax (0-1) 1-2. doelpunten: 47. Litmanen 0-1, 51. Zijm 1-1, 61. Sibon 1-2. SCHEIDSRECHTER: Va II Huiten. TOESCHOUWERS: 7.000. dele haart: Zijm (FC Zwolle). bijzonderheden: verheffend is het allemaal niet wat Ajax laat zien. Uiteindelijk is het Sibon die 'matchwinner' wordt. Nog geen 20 secon den nadat de geboren Drent als invaller is in gebracht, zet hij zijn voet tegen de bal na een vrije trap van Richard Witschge en wordt én blijft het 1-2. Na afloop prijst Wouters de in stelling van Sibon, die eigenlijk al lang er gens anders had willen voetballen, maar be sprekingen met AZ en Vitesse leidden tot niets. "Van McCarthy word ik ook niet vro lijk", aldus Wouters, die wel een beroep móest doen op Sibon, omdat Hoekstra, Arve ladze en Grönkjaer wegens ziekte of inter landverplichtingen niet beschikbaar waren. Mede hierdoor zat voor het eerst de linksbui ten van de Al, Kevin Bobson, op de bank. Bij FC Zwolle speelde overigens twee ex-Ajacie-

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 31