mm Nieuwenburg is het eerste van de Spangen formatie in Amsterdam sinds 20 augustus 1989. Toen eindigde Ajax - Sparta in 1-2. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind (72. Rudy), Mensah en Sier; Gorré, Litmanen (83. Knopper) en Witschge; Grönkjaer, Arveladze (46. Wamberto) en Hoekstra. 2 maart: Ajax neemt voor een bedrag van ongeveer 5 miljoen gulden een belang van 30 procent in de nieuwe Belgische club Germinal Beerschot. De partijen komen een 5-jarige contract overeen. Ajax gaat in Antwerpen een deel van zijn jeugdopleiding ontplooien en gaat er spelers én kennis inbrengen. 4 maart: een hoogtepunt voor Benni McCarthy. Samen met Ruud Gullit en zijn landgenoot Mokoena - die begin februari debuteerde in Ajax 2 - is hij vandaag te gast bij het bezoek van Nelson Mandela aan Nederland, zeg maar Amsterdam. Voor de voetballers ging met de kennismaking met het Zuid-Afrikaanse staatshoofd een droom in vervulling. "Mandela vertelde dat ik populairder ben dan hij in Zuid-Afrika. Hij vond het een eer om ons te ontmoeten. De wereld stond even stil. Ik was helemaal stil, ik wist helemaal niets uit te brengen. Als dank hebben we hem Ajax-shirtjes gegeven", aldus McCarthy in Het Parool. 5 maart: Ferdi Vierklau gaat naar Ajax, onmiddellijk zelfs. De linksback was in onmin geraakt met Tenerife en Ajax kan een goede, redelijk multi-functionele verdediger wel gebruiken. Volgens de ex-speler van onder meer FC Utrecht, Vitesse en het Nederlands elftal stond hij al in de belangstelling van Ajax sinds hij mot heeft met zijn Spaanse werkgever. Vanaf het begin zou de club volgens de 25-jarige verdediger niet aan haar betalingsverplichtingen hebben voldaan. Op 18 december van het vorige jaar speelde Vierklau (op 1 april 1973 geboren in Bilthoven) voor het laatst in het shirt van Tenerife. 7 maart, competitie: Ajax - FC Utrecht (2-0) 5-2. doelpunten: 4. Nwakire (eigen doel) 1-0,23. Mc Carthy 2-0, 50. Grönkjaer 3-0, 56. Mols 3-1, 58. McCarthy 4-1, 65. Mols 4-2, 70. McCarthy 5-2. SCHEIDSRECHTEN: Van Dijk. toeschouwers: 4 500 gele kaart: Costakis, Van Schoonhoven en Van Eijkeren (FC Utrecht). bijzonderheden: opvallend gemakkelijk zet Ajax FC Utrecht opzij, alleen - hij weer - Mi chael Mols weet te scoren. Twee keer zelfs, maar toch wil Ajax hem niet kopen. Nog niet tenminste, want de problemen bij de Amster damse club liggen vooral op het middenveld en in de verdediging. Opnieuw is het bijvoor beeld Grönkjaer die uitblinkt en de drie treffers van McCarthy (waaronder een prach tige volley) mogen er eveneens zijn. Nog even en het thuispubliek in de Arena wordt écht verwend. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh en Sier (46. De Cler); Rudy, Litmanen en Wit schge; Grönkjaer, McCarthy en Wamberto (74. Babangida). 8 maart: Bobby Haarms viert zijn 65e verjaardag. Het zij hem gegund. Proficiat! scheidsrechter: Wegereef. TOESCHOUWERS: 9500. gele kaart: Plum (MW), Blind en Wamberto. bijzonderheden: verdedigend is het voldoende, maar opbouwend laat Vierklau nog maar weinig zien. De debutant zelf: "Het was alle maal niet super. Ik zat met mezelf in de knoei, het was pittig". Grönkjaer heeft meer reden om blij te zijn, met drie treffers en een prima assist op Litmanen heeft de Deen een geweldig aandeel in de gemakkelijke winst. Een thuiszege van MW - de laatste dateert van 9 februari 1990 - is nooit in beeld geko men. opsTELUNG:Van der Sar; Melchiot (62. De Cler), Blind, Oliseh en Vierklau (74. Gorré); Rudy, Litmanen en Witschge; Wamberto, Arveladze en Grönkjaer. 12 maart: Ger Senden van Roda JC is voor vier wedstrijden geschorst. De verdediger wordt hiermee gestraft voor het bespuwen van Grönkjaer, begin deze maand tijdens het bekerduel met Ajax. Roda zelf had Senden ook al een straf opgelegd. De vervolging was een initiatief van de openbare aanklager, omdat scheidsrechter Mario van der Ende niets had gezien. *16 maart, competitie: MW-Ajax (0-3) 1-4. doelpunten: 13. Grönkjaer 0-1, 26. Grönkjaer 0- 2, 43. Litmanen 0-3, 77. Perez 1-3, 84. Grönk jaer 1-4. Een 24-jarige Ajax-fan uit Bloemendaal wordt na de wedstrijd aangehouden op poging tot doodslag. Hij zou scherpe, stervormige onderdelen van een gesloopt hekwerk naar publiek en politie hebben gegooid. Een 10-jarig kind werd hierbij gewond. De politie noemt het een wonder dat er "geen doden of ernstige gewonden" zijn gevallen. Aan de hand van videobeelden verwacht Justitie in Maastricht binnen anderhalve week tientallen Ajax-supporters te kunnen vervolgen voor poging tot doodslag of zware mishandeling én openlijke geweldpleging. Ajacied - apr 23

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 29