IIIUUTIJI1TW zien. Terwijl het zwart op wit staat. En ik heb me heel netjes en schappelijk opge steld, zoals ze bij Ajax in een auto van een sponsor rijden, zo kennen ze dat daar niet, maar ze hebben wel goede kontakten met Nissan. Ik heb het even aangekeken met het verkeer daar, dat is één chaotische toe stand. Dus ik zou een stevige auto rijden. 'Prima', zeiden ze 'we regelen wel een Nis san Patrol.' Waar ik vervolgens 30 keer om heb gevraagd, en het antwoord steeds was 'Morgen!' of 'Volgende week!' en 'Als god het wil.' Maar ik heb een heleboel dingen die je hier in Nederland nooit mee zult maken, daar meegemaakt, je wordt bij voorbeeld iedere dag van de compound waarop we woonden opgehaald voor de trainingen, dan pikten ze eerst een En gelse spits op in een Jeep en daarna mij. Op een gegeven moment was die auto stuk, maar zou ik toch opgehaald worden. Je woont daar dus in een huis met aller lei hekken en toestanden er omheen. Doe ik de deur open, zie ik een gele rand bo ven de hekken uit komen. Ik zeg tegen mijn vrouw: 'Wat zullen we nou mee ma ken?' Staat er zo'n joekel van een gele schoolbus waarin ik met die spits naar de training moet. Dat is natuurlijk onge looflijk, het zijn leuke dingen, maar op zich moet dat niet kunnen. Dat kleine half jaar was dus meer dan genoeg." En het voetballen, dat was uiteindelijk de reden datje daarheen ging, hoe ging dat? "Het was heel moeilijk, toen ik kwam was het 342C, dat was daar niks. Dus ik heb een vrij lange aanloopperiode nodig ge had. Als ik 1 sprintje trok, kon ik gelijk aan de zuurstofapparaten. Dat was so wieso een obstakel. Maar daarna speelde ik steeds periodes, halve wedstrijden. In oktober was ik er, maar eind december wa ren we er wel achter dat dat niet was wat we verwacht hadden. Ik heb niet al mijn geld gehad en salaris wordt natuurlijk steeds te laat betaald. Maar bij mijn ver trek hebben we afgesproken het zo te la ten." Rustte er een vloek op wedstrijden tussen jou en je jongere broer Richard? "Ja, dat kun je zeer zeker wel zeggen. Ik geloof dat we 1 of 2 keer tegen elkaar heb ben gespeeld. Eerst ging het met Saint- Étienne tegen Ajax niet door. Die wed strijd was een voortvloeisel uit mijn transfer. Maar omdat Richard een akke fietje met Beenhakker had werd hij thuisgelaten. Toen kwam ik bij Feyenoord en speelde 'Ries' in Spanje. Maar met Feye noord heb ik wel een keer tegen hem bij Barcelona gespeeld, geloof ik. En toen ik bij Utrecht zat tegen Ajax ging het een paar keer weer niet door door een schor sing en een blessure. Maar toen heb ik wel een keer tegen hem gespeeld." Wat zijn je hoogtepunten in je loopbaan ge weest? "Dat we de Europa Cup II wonnen. Maar eigenlijk allebei de Europa Cup II finales, eentje dus gewonnen en het jaar daarop eentje verloren. Mijn debuut natuurlijk. En het kampioenschap van Nederland, en ik heb denk ik zes keer de beker gewon nen, dat zijn ook hoogtepunten. Maar ook de beide eindtoernooien die ik heb ge speeld met Oranje." Is het jammer om op een manier als deze te stop pen? "Ja, het liefste had ik natuurlijk tot mijn 38e hier bij Ajax gevoetbald zoals Danny Blind bijvoorbeeld. Maar dat is niet voor iedereen weggelegd. Ik hoor wel kreten dat ik te j ong gestopt zou zij n, maar ik was er al snel uit dat ik zou stoppen. Ik had eerst wel zin om er nog een keer vol te genaan te gaan, maar toen bij mijn te rugkomst uit Saudi Arabië niet gelijk een leuke club kwam, vond ik het wel mooi geweest."

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 19