i.iiHMwmingi ROB WITSCHOE Toen eind februari bekend werd dat Rob Witschge (32) een punt achter zijn carriè re als profvoetballer zette, dwaalden mijn gedachten gelijk af naar hele mooie beelden van Rob in Ajax-shirt. Hoe hij in 1986 in De Kuip Feyenoorder Kenneth Monkou zoek speelde en al na 2 minuten 0-1 maakte om later met het hoofd(!) de Klassieker in het voordeel van Ajax te beslissen (3-2). Of hoe hij een kletsnatte Ajax-PSV (2-0) in 1988 besliste, in een met 8000 mensen gevuld Olympisch Sta dion, door eerst een terugspeelbal van Eric Gerets uit een plas te vissen en achter Hans van Breukelen te deponeren om vervolgens een penalty te benutten. Ook nat en memorabel met een hoofdrol voor Rob: 8 april 1987 Real Zaragoza-Ajax in het (dat seizoen gewonnen) EC-II toernooi. Zijn mooie voetballoopbaan voerde hem na zijn Ajax-tijd langs het Franse Saint-Étienne, Feyenoord, FC Utrecht en het in Saudi Arabië spelende Al Ittihad. Bij Ajax werd Robbie Rob en speelde hij 123 officiële wedstrijden waarin hij 18 keer scoorde. Zijn interlandteller blijft ste ken op 31, inclusief een EK en een WK. Door Miel Brinkhuis Wat ga je doen nu je gestopt bent7 "Ilc heb me opgegeven voor de cursus Oe- fenmeester 2 en ik heb een baan aange boden gekregen bij Sport Promotion van Rob Jansen. Maar ik kan ook jeugdtrainer worden bij Aj ax, wat me ook erg leuk lij let. Keuzes zat dus, en misschien kan alles wel samen. Dat zal wel druk worden maar is veel beter dan helemaal niks te doen." Hoe denk je dat men zich over een aantal jaren de voetballer Rob Witschge herinnert? "Het is aan anderen om daarover te oor delen, dus zul je dat eigenlijk aan ande ren moeten vragen maar ik hoop dan na tuurlijk dat ze zeggen dat ik een aardige voetballer was met goed overzicht en een 11

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 13