Tien jaar FEBRUARIMAART 1988 samenstelling en foto's: Marco van Harn Het jaar was nauwelijks begonnen, of de eerste supportersrel- len vonden alweer plaats in Ahoy. Feijenoord-supporters keer den zich eerst middels verbaal geweld tegen de aanwezige Turk se supporters en daarna waren de anti-joodse kreten niet van de lucht. Omdat Ajax ook nog won, werden er op grote schaal ver nielingen aangericht, werd Ajax bedreigd en werd de Ajax-bus vernield. Na zijn debuut vorig seizoen werd het wat stiller rond Bryan Roy. Zijn inbreng beperkt zich dit seizoen tot de laatste vijftien minuten van een wedstrijd. Hij wordt behandeld als een porse leinen hondje. Roy zelf hierover: "De periode Linder was een drama voor ons allemaal, je zag op de trainingen dat die man onzeker was. Hij straalde niets uit. Ook wilde hij met twee spit sen gaan spelen maar dat kan bij Ajax gewoon niet!! Op een ge geven moment zaten er vier buitenspelers op de bank. Het vertrek van Cruijff heeft mijn ontwikkeling zeker afgeremd. Als Cruijff hier nog was geweest, dan had ik nu al in de basis ge staan. Mijn eerste doel is om bij Ajax uit te groeien tot een on misbare kracht, een elftal dragend figuur". borg. Een interview met hem. Stefan:" Toen Ajax voor mij kwam, had ook Panathinaikos belangstelling. Waarom ik voor Ajax gekozen heb? Ten eerste is het voetbal hier leuker en ten tweede is het leven buiten het voetbal om hier rustiger dan in Griekenland." "Van aanpassingsmoeilijkheden heb ik hier geen last gehad. Voor ik naar Ajax kwam had ik al veel over Ajax en Amsterdam gele zen. Eenmaal hier aangekomen bleek het meeste wel te kloppen. De mentaliteit van de Nederlanders lijkt veel op die van de Zwe den, misschien dat Zweden nog wat rustiger zijn." Als spelersgroep heb je weinig last van de problemen (FIOD) rond de club. Zulke dingen zijn voor het bestuur". Lachend voegt Ste fan eraan toe: "Als journalisten mijn mening hierover vroegen, zei ik gewoon dat ik nog geen Nederlands kon spreken....!!!!" "Het lijkt mij ook wel leuk om op de positie van Dennis Bergkamp te spelen, maar ik denk dat ik meer voor de ploeg doe zoals ik nu In de tweede ronde van de KNVB-beker verslaat Ajax met 2-1 FC Utrecht. Onder meer door een benutte strafschop van Mark Verkuyl. In de volgende ronde moet Ajax op bezoek bij FC Gro ningen. "Verdorie. Ieder mens vindt het leuk wanneer er positief over hem wordt gesproken, maar aan de andere kant is het voorlo pig wel genoeg geweest. Een applaus hoeft niet twintig keer op te klinken". Dat zegt voorzitter Michael van Praag in de Volks krant een dag nadat hij tijdens een bezoek aan het home van de F-side een band heeft geplakt. Het loopt niet echt bij Ajax na de winterstop. Na een paar zeer matige prestaties tegen Veendam en PEC Zwolle komt op 19 februari uiteindelijk de eerste nederlaag sinds 25 september 1988. Ajax verliest met 3-2 bij Sparta. De voorhoede van Ajax, bestaande uit Rob Witschge, Bryan Roy en Ronald de Boer (van links naar rechts), kon in Rotterdam geen vuist maken. Spitz Kohn na afloop: "Als het op knokken aankomt, laat een aantal jongeren het afweten". In Mei'88 trok Ajax een vrij onbekende vervanger aan voor john Bosman. Zijn naam: Stefan Pettersson. Voor het recordbe drag van 3 miljoen gulden werd hij overgenomen van 1FK Göte- speel. Met het aantal gescoorde doelpunten ben ik wel tevreden. Het maakt mij niet uit wie er scoort, als er maar gescoord wordt en als de ploeg maar wint." "Door mijn manier van spelen word ik vaak van achteren gepakt, dus dat is toch een beetje mijn eigen schuld. De verdedigers hier spelen allemaal een beetje op dezelfde manier. Er wordt veel aan shirtjes getrokken en met ellebogen gewerkt." "De toekomst met Ajax zie ik positief tegemoet. Ik wil met Ajax kampioen worden, het liefst dit jaar en anders volgend jaar. Ook wil ik volgend jaar goed presteren in de Europacup. Aan een avon tuur in Italië denk ik nog lang niet. Je kunt daar misschien wel meer verdienen, maar als ik voor het geld zou voetballen had ik niet voor Ajax moeten kiezen. Bij Panathinaikos kon ik het dub bele verdienen. Ik heb ook een gezin waar ik rekening mee moet houden. Bij mij gaat het geluk van mij en mijn gezin boven het geld!!"

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 5