SPORTVERENIGING KNUDDE KT DOOR TOON SYiizï yz Scenes oSiLjc^oo^ ppmêp. Algemeen Dagblad wél en Ronald niet naar Barcelona gaat, vervolgens ketst de transfer van de verde diger af en dreigt Franks schoonvader Rob Cohen met een arbitragezaak. En vandaag wordt plotseling bekend dat béiden naar Spanje vertrekken, op de dag dat in Span je de transfermarkt sluit. Ze hebben het voor een groot deel te danken tig). Van Os: "We hebben steeds gezegd dat we Frank en Ronald de Boer niet afzon- derlij k wilden verkopenVoor een bedrag van rond de 40 miljoen gulden (een klei ne 20 miljoen euro) neemt Barca het duo over. De Boertjes zijn geboren op 15 mei 1970. Beiden debuteerden in aan de houding van Ajax penning meester Arie van Os, die 'gentleman' blijft ondanks ongehoorde acties van Co- hen (de Cor Coster van de jaren negen een wedstrijd tegen PEC Zwolle: Ro nald op 21 november 1987 in een thuis wedstrijd (6-4 winst, meteen doelpuntvan de debutant), Frank op 21 september 1988 in een uitwedstrijd (4-1 verlies). Ronald speelde voor 222 officiële wedstrijden en scoorde daarin 50 maal; Frank maakte er 29 in 329 wedstrijden. Met Ajax wonnen ze in binnen- én buitenland alles wat er maar te winnen viel. De tweeling zal de volgende week een verbintenis voor drie en een halfjaar ondertekenen bij de club van Louis van Gaal, wiens selec tie inmiddels acht landgenoten telt. De Boertjes worden met onder an deren Patrick Kluivert herenigd. De spits heeftzo zijn bedenkingen: "Het is gevaarlij k om te veel Nederlanders in het team te hebben. Als het slecht gaat, is het gemakkelijk om ze de schuld te geven", aldus Kluivert. Van de Ajax-selectie die in 1995 on verslaanbaar was inde hele wereld, zijn nog drie spelers over. Danny Blind, Jari Litmanen en Edwin van der Sar. En geruchten willen dat de Fin (Liverpool?) en de keeper (Manchester United?) het na dit seizoen eveneens voor gezien houden. Barcelona heeft nog meer op de korrel, naar het schijnt. Wat te denken van Mi chael van Praag, Sjakie Wolff en de Arena. O ja, de koers van het aandeel Ajax steeg door het nieuws rondom de Boers met 0,65 euro (ofwel ruim 7 pro cent). Zo zit er dus aan elk na deel wel een voordeel! 20 januari, oefenwedstrijd: Kaapse selectie - Ajax (1-1) 2-3. doelpunten: 2. Gronkjaer 0-1. 45. Young 1-1, 49. Gronkjaer 1-2, 57. Gorré 1-3, 82. Scott 2-3. TOESCHOUWERS: 8.000. bijzonderheden: Litmanen zou na een maand of drie zijn rentree hebben ge maakt, maar hij wacht hiermee, omdat Ajax wegens blessures, interlandver-

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 31