wordt een aantal kansen gemist. Zelfs een penalty, want Frank de Boer schiet in de 19e minuut - na een overtreding van Max Houttuin op Gronkjaer - vanaf 11 meter naast. Het doelpuntloze gelijk spel is uniek, want duels tussen Ajax en de Friezen leveren gemiddeld zo'n vier tot vijf treffers op. De Ajax-fans richten hun toorn op De Boers, die worden uit gefloten. opstelling: Van der Sar; Mensah (77. Mel- chiot), Blind, Oliseh en F. de Boer; R. de Boer, Dani en Witschge; Wamberto, Hosé (46. Rudy) en Gronkjaer (73. Ba- bangida). *15 december: "Ik heb één grote fout gemaakt: ik had nooit meer aan dit seizoen moeten be ginnen". Olsen geeft in een zelf belegde persconferentie, in de Arena, commen taar op zijn gedwongen vertrek uit Am sterdam. "Ik zit hier niet om te huilen, noch uit zelfmedelijden. Ik wil evenmin spelers kritiseren. Maar ik voel me wel de zwartepiet. De affaire met Frank en Ro nald de Boer heeft de groepsdynamiek to taal verstoord. Ik moet zeggen dat ik veel te weinig steun van het bestuur heb gekregen. De spelers dachten dat ik ra zend zou reageren. Dat heb ik ook ge daan, thuis in de keuken". Een uitwedstrijd tegen Roda JC. Dat levert voor Ajax de loting op voor de achtste finales van het KNVB-bekertoer- nooi. Speeldatum: 4 februari. 16 december, oefenwedstrijd: Zuid-Afrika - Egypte (1-1) 2-1. bijzonderheden: Benni McCarthy maakt in zijn eentje een 0-1 achterstand onge daan door doelpunten in de 40e en 74e minuut. Een Ajax-fan die afgelopen zondag tijdens het duel met Heerenveen een vuurwerkbom had gegooid, heeft een stadionverbod voor twee jaar gekregen. Tevens heeft hij een schadeclaim van 1000 gulden gekregen. 20 december, competitie: Feyenoord - Ajax (0-1) 1-1. doelpunten: 38. McCarthy 0-1, 72. Van Wonderen 1-1. SCHEIDSRECHTER: Jol. gele kaart: Van Gobbel en Van Gastel (Feyenoord). TOESCHOUWERS: 50.000. bijzonderheden: vóór rust verzuimt Ajax - met voor het eerst sinds weken Tijani Babangida in de basis - afstand te nemen en daarmee de competitie wat interes santer te maken. Nadien laat het zich door een weinig imponerend Feyenoord terugdringen. Wouters: "Er had meer in gezeten". Vooral in de eerste helft moe ten Ronald de Boer en Richard Witschge het weer ontgelden bij het haatdragen de thuispubliek. Gelukkig loopt de her nieuwde botsing tussen de twee suppor- tersgroepen niet echt uit de hand, maar leuk is anders. De ranglijst laat een op merkelijk verschil zien met precies een jaar geleden, toen Ajax een straatlengte voorsprong had op Feyenoord. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh en F. de Boer; R. de Boer, Dani en Witschge (52. Mensah); Babangida, Mc Carthy en Wamberto. TUSSENSTAND EREDIVISIE 1. Feyenoord 18-43 (42-15), 2. Vitesse 19- 37 (36-23), 3. Ajax 19-34 (36-16), 4. Heer enveen 18-33 (28-19), 5. Roda JC 18-31 (30- 22), 6. PSV 19-31 (45-34). 23 december: twee mannen worden door de rechtbank in Haarlem veroordeeld wegens hun aan deel in de Beverwijk-rellen, nu bijna twee jaar geleden. De ene krijgt zeven, de an der zes maanden gevangenisstraf, waar van twee voorwaardelijk. Het tweetal zou een leidende rol hebben gespeeld bij de matpartij die het leven kostte van Ajax- fan Carlo Picornie.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 27