besloten. Het Hof wil meer duidelijkheid over de op video vastgelegde moord op Pi- cornie. De raadsman van één van de hoofd verdachten, een Feyenoord-fan, had om het onderzoek gevraagd. 29 november, competitie: Vitesse - Ajax (3-0) 3-2. doelpunten: 4. Machlas 1-0, ll.Jochemsen 2-0, 45. Booth 3-0, 68. Blind 3-1, 86. F. de Boer (strafschop) 3-2. SCHEIDSRECHTER: Jol. TOESCHOUWERS: 25.800. gele kaart: Reuser en Van Hintum (Vites se), Gronkjaer en Van der Sar. bijzonderheden: niets blijft Ajax bespaard of het zou een nog grotere nederlaag moeten zijn, want met een 3-2 verlies komt de Olsen-brigade er nog genadig vanaf. Wellicht lag het aan de outfit van Edwin van der Sar, die begon in een vre selijk gifgroen, fluoriserend tenue. In de werd een feit nadat Babangida door Marc van Hintum was neergelegd. Op de vraag waarom de spelers niet de door hem zo mentaliteit en 'duelkracht' to nen, antwoordt Olsen: "Dat moet je be neden in de kleedkamer maar vragen, ik weet het ook niet meer". En zo blijft Vi tesse in Arnhem ongeslagen sinds 27 ok tober 1996 (toen ..Ajax met 1-4 won). En Feyenoord? Dat blijft maar, ogenschijn lijk probleemloos, aan de kop. opstelling: Van der Sar; Mensah, Blind, F. de Boer en Hoekstra; R. de Boer, Kin- kladze en Witschge (74. Dani); Wamber- to (67. Babangida), Hosé (46. McCarthy) en Gronkjaer. 1 december: een deel van de inkomsten van de Cham pions League gaat met ingang van volgend seizoen naar landen die zich niet weten te plaatsen voor deze lucratieve competi- in de huidige vorm verdwijnt, dat gaat op in een knock-outsysteem waarvoor ook de bekerwinnaars zich zullen plaatsen. 6 december, competitie: Ajax - MW (O-O) 1-1. doelpunten: 52. Perez 0-1, 83. Oliseh 1-1. SCHEIDSRECHTER: Sterk. TOESCHOUWERS: 25.000. GELE K/L/WJ: Joordens (MW). bijzonderheden: slechts 25.000 toeschou- wers en vooral veel witte zakdoekjes. Het gaat slecht met Ajax. Een uitermate zwak moment van Frank de Boer lijkt Ajax drie punten te gaan kosten, een vrije trap van Sunday Oliseh voorkomt dat. Vorig seizoen kreeg MW nog der tien treffers om de oren tijdens een com petitie- en een bekerwedstrijd in Amster dam. Het was pas de derde keer sinds 1980 dat MW in de hoofdstad niet ver liest ('79/'80: 3-6, '92/'93: 2-2). In slechts rust trok hij zijn 'normale', blauwe keepers kleren aan en slaagde Ajax - met Peter Hoekstra als linksback en Georgi Kinkladze als falende 'nummer 10' - er zowaar een tegenoffensief én tegen doelpunten te ontwikkelen. De 3-2 tie. Tien Europese topclubs, waaronder Ajax, zijn dit overeen gekomen. De Cham pions League-nieuwe stijl krijgt 32 deel nemers en een omzet van een milj ard gul den, waarvan driekwart naar de deelne mende clubs gaat. Het UEFA-cuptoernooi zeven van de afgelopen 42 seizoenen in de eredivisie had Ajax na zeventien wed strijden minder dan 32 punten. Overi gens: in '56/'57 en '89/'90 stond Ajax na zeventien duels omgerekend op 28 en 30 punten en werd het tóch kampioen!

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1999 | | pagina 23