in de Arena Voetbalbeurs Valkenswaard j J O Samenstelling Marco van Harn Brabanders •fr Door Hans Janssen Het Brabants zal op 28 oktober meer dan ooit klinken in de Arena, misschien zelfs overheersen. In Noord-Brabant wonen veel Ajax-fans, maar op die bewus te woensdagavond zal niet elke ingezetene van deze provincie voor Ajax zijn. UDI '19 is namelij k te gast in een wedstrij d voor het toernooi om de KNVB-beker. De Udense hoofdklasser overleefde met Tonegido uit Voorburg als enige amateurclubs de voor ronden van de strijd om de Amstelcup. En toen de loting de club een uitwedstrijd te gen Ajax in de Arena opleverde, kon het al helemaal niet meer kapot voor UDI '19. "En de broertjes De Boer doen niet mee, dus hebben we altijd kans", zo grapte de Uden se aanvoerder Richard van den Boogaard. De volgende ochtend al stond de telefoon roodgloeiend bij het management van de club en de telefoon bleef maar rinkelen. Uiteindelijk zullen ruim achtduizend Bra banders in blauw tenue en met dezelfde petjes op hun hoofd, ondersteund door twee muziekkapellen per bus de reis naar de hoofdstad maken om hèt hoogtepunt in de historie van hun club van dicht bij te kunnen meemaken. Aj ax werkte ongewild mee aan de stijging van de cupkoorts in Uden, want sinds de loting wilde het maar niet vlotten met de ploeg van Morten 01- sen. En UDI ging in de competitie op een zelfde voortvarende wijze te werk als in de voorronden van het bekertoernooi. Dat de amateurs ook tegen Ajax stun ten, is uitgesloten. Want sinds de in voering van het betaald voetbal heeft Ajax in het KNVB-bekertoernooi nog nooit van een amateurvoetbalclub ver loren. Maar dat wil niet zeggen dat Aj ax nooit moeite heeft gehad met 'de klein tjes'. In de afgelopen vier jaar werd het steeds in een vrij vroeg stadium uitge schakeld door Heracles en Cambuur. En in 1994 won de toenmalige eerste divi sieclub NEC in De Meer in de halve fi nale van Ajax. Wat langer geleden, in 1974, was Heracles ook al eens te sterk. Weer tien jaar daarvoor, op 4 oktober 1964, won RCH met 2-0, maar die zege is 'men' in Heemstede al lang vergeten. Mis schien wel, omdat de club toen tertij d nog betaald voetbal speelde en Ajax juist in die fase van het seizoen '64-'65 enkel rampspoed overkwam en bijna van ie dereen verloor. Louter door het aantrek ken van trainer Rinus Michels (en de en tree van Johan Cruyff) wist Ajax in de ere divisie te blijven. Hoe dan ook, UDI zal historie schrijven, want liefst 160 bussen - bij elkaar een lint van 4 kilometer - reizen op 28 oktober af naar de Arena. Zelfs het voetbalgekke Heer enveen wist niet zo veel bussen gevuld te krijgen voor de bekerfinale tegen Roda JC. Me ei Gezocht; het originele pro grammaboekje van Ajax-Gremio (Toyota-cup, wereldbeker, 28-11- 1995), de complete videoband van Ajax-Gremio en de CD-single "Tokyo ole ole we're on our way". Ruilmateriaal; diverse program maboekjes van Ajax tegen Barce lona (vr), Real Madrid (CL), Dortmund (CL), Juventus (CL), Udinese, Bochum, Spartak Moskou (UEFA-cup). Roy Uffing, Pinkslo 10, 6923 CH Groessen, tel: 0316-330142. Hallo, ik ben een grote fan van Edwin v.d. Sar. En nou zoek ik het poppetje van Edwin v.d. Sar die je gratis kreeg bij aankoop van een staatslot. Als ruilmateriaal heb ik posters. Hans Brontsema, W. de Merodelaan 17, 9999 BW Spijk. Wil jij ook een oproep plaatsen in deze rubriek of wil je iets kwijt over Ajax of de Arena V. Stuur ons dan een briefje met daarin de tekst die je geplaatst wilt zien. E.e.a. is kosteloos. Foto's, tijdschriften, plaatjes in alle soorten, boeken, shirts, handtekeningen, vaantjes, kaartjes in alle maten. Alles is op 14 november te zien, te ruilen en te kopen tijdens de tweejaarlijkse voetbalbeurs in Valkenswaard. Iedere voetballiefhebber is vanaf 10.00 uur welkom in zalencentrum De Graver aan de Kerstroosstraat in Valkenswaard. Standhouders moeten een half uur eerder binnen zijn en betalen 8 gulden per tafel voor hun uit te stallen waar. De entreeprijs bedraagt 5 gulden en de beurs duurt tot 15.00 uur. Aanmeldingen tot 10 november schriftelijk bij Wim Amels, Norbertusdreef39, 5551 BA Valkenswaard.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 5