voor de zestien moesten spelen, en het in zicht moesten hebben in diepe ballen. Kun nen waarnemen of de bal voor jou zou zijn of datje moest wachten met uitkomen. En toen zo'n zes jaar geleden de regels wijzig den zijn we er veel op gaan trainen. Veel po sitiespelletjes. De keepers van AJAX zouden als speler waarschijnlijk ook wel in de eer ste divisie mee kunnen komen. En het is iets datje bij moet houden, net als keepen zelf. Op alles blijven trainen, nooit denken datje iets onder de knie hebt en dan dat onderdeel laten varen. Zoals Ronald Koeman na afloop van elke training nog een stuk of 20 vrije trappen nam, kwestie van bijhouden." Het lijkt me op het gras van de ArenA niet makkelijk om mee te voetballen, je bent als keeper erg kwetsbaar als er iets misgaat "Vooral de laatste weken voor de vervanging van de mat, wedstrijden tegen NAC en Por to waren moeilijk. Het is wel belangrijk dat je goedje voeten neerzet, anders is het zo ge beurd met je. En oppassen met risico's ne men, dat doe je onbewust minder. Als je je noppen van je standbeen neer zet dan ver schuift het ook een beetje. Dan zie je een af druk die een stuk langer is dan je voet zelf. Je voet glijdt iets door. Je moet de tijd ervoor nemen. Het zou onzin zijn om doelpunten als die van De Graafschap daaraan te wijten. Maar als je aanvallers dan de kansen niet be nutten, ligt er meer druk op mij. En de gro te vorm van vorigjaar is er ook nog niet, da's duidelijk. Het komt eraan, maar dat duurt soms langer dan je zelf wilt." Je hebt volgens mij na de zomer ook veel minder interviews gegeven dan voor en tijdens het WK, is dat bewust geweest? "Ik wilde niet praten over het gezeur met Ro nald en Frank. De vragen waren steeds het zelfde, of ik nu niet ook weg wilde en zo. Dat gaat al twee jaar op die manier, en rondom de zaak met De Boertjes werd dat erg over dreven. Daar had ik helemaal geen zin om over te praten. Dan zegje een keer datje die ambitie misschien wel hebt en is dezelfde journalist de eerste die weer schrijft dat het niet kan want ik heb een contract tot dan en dan. Ik geef zo min mogelijk reactie op dat soort zaken, een stukje protectie. En tijdens het WK moesten we erg veel beschikbaar zij n voor de pers, zijn we helemaal doormidden gezaagd. Daarna ben ik drie weken wegge weest, en begint het gelijk weer. Dat is dan net iets te vroeg, en had ik geen zin om op het WK terug te komen. Toen heb ik gezegd dat ik even geen grote interviews zou doen. En dat is wel even lekker. Ik heb wel nog iets voor een Japans tij dschrift gedaan, maar dat is dan iets totaal anders. Is iets anders dan de dagbladen en de tv in Nederland." Frans Hoek, de keeperstrainer, ging mee met Louis van Gaal naar Barcelona, hoe is het daarna gegaan? "Eerst hebben Fred Grim en ik het een half jaar zelf gedaan. Met Heini Otto en Bobby Haarms, maar het was geen ideale oplossing. Dus hebben we gezocht naar iemand die in dezelfde lijn denkt als Frans Hoek. We heb ben Wil Coort gevonden en hij deed altijd de trainingskampen van Frans Hoek, het gaat prima. We hoeven nu niet meer zelf de oefeningen te bedenken. Op het moment dat we na een groepstraining nog een half uur hadden moesten we improviseren. Hij be reidt het goed voor. Hij kan rustig een pro gramma voor ons maken. We geven zelf wel aan wat we nodig hebben, het is onderhou den en scherp houden. Zonder keeperstrai ner ben je kwetsbaar, je bent minder hard voor jezelf dan een trainer." In de pers lees je regelmatig verhalen over eerste en tweede keepers die niet met elkaar overweg kunnen. Waterreus en Menzo bijvoorbeeld destijds bij PSV. Jouw verhouding met Fred Grim is goed? "Prima, ik zou niet anders willen. Dit is heel belangrij k. Daarom gaat het al j aren zo goed. Ook bij Oranje met Ed de Goey en Ruud Hesp gaat het goed, ongeacht wie er eerste keep er was. Ligt aan de persoon in kwestie, denk ik. Daarom zou het bij een club als AJAX ook goed zijn als de eerste keeper inspraak heeft als er een tweede keeper moet worden ver vangen, dus als Fred Grim weg zou gaan bij voorbeeld. We zijn ook betrokken geweest bij het aantrekken van de keeperstrainer. Ik ben ook niet voor mezelf bezig maar voor de club en dat weten ze hier." Je bent kortgeleden vader geworden (zoontje Joe is nog geen 1 jaar, MB), is er veel veranderd? "Het is wat drukker geworden, we hebben iets minder tijd voor andere dingen. Mijn vrouw heeft het er het drukste mee omdat ik nogal eens weg ben met trainingskampen natuurlijk. Het gaat hartstikke goed, dat is erg mooi. 's Nachts gaat het goed en daar ben ik erg blij mee. Hij eet en slaapt goed, is gezond en dat zijn de belangrijkste dingen." Hier volgt dan de definitieve eindstand van de Populairste Alacled verkiezing 1097-1998. 1. Edwin van der Sar 25,0% 2. Jari Litmanen 21,0% 3. Shota Arveladze 12.3% 4. Dani 10.3% 5. Danny Blind 5.6% 6. Sunday Oliseh 4.7% 7. Tijani Babangida 4,0% Ronald de Boer 4,0% 9. Richard Witschge 3,0% Michael Laudrup 3,0% Rest 7.1% Iedereen hartelijk bedankt voor de inzen dingen. Er reageerden opvallend veel vrou wen en uit Amsterdam kwamen dit jaar he laas maar weinig inzendingen. Edwin heeft een bokaal, een oorkonde en een bos bloe men van ons ontvangen. Voordat het inter view en de prijsuitreiking plaatsvond heeft hij alle tijd genomen om 3 AJAX-shirts en 20 kleurenfoto's te signeren. Uit de inzendin gen hebben we de volgende prijswinnaars getrokken, zij hebben hun prijs inmiddels ontvangen. De gesigneerde AJAX-shlrts gaan naar Harry ten Hove uit Elburg Gerrit de Koek uit Opijnen Marije Zuijdwegt uit Wemeldinge De 20 gesigneerde kleurenfoto's van Edwin (13/18cm) gaan naar M.E. Braber-Koese Astrid Dhoen J. van der Velden G. Groeneveld Cindy Hagens Ivo van Capel Dolf Kraft B. Visser Booy Jan van Tuyl Bertina Matsinger Elma Weezepoel Esther van Erp Vera Kroes W. Hubers JörgenJaeger Marleen Roede Evert Können Femke Wessels Gertjan Steenks M. Bais uit Stellendam uit Den Haag uit Zuid-Beijerland uit Almkerk uit Twello uit Noorden uit Apeldoorn uit Dordrecht uit Brakel uit Dirksland uit Goes uit Helden uit Raalte uit Didam uit Haaksbergen uit Emmen uit Soest uit Wijchen uit Monster uit Den Helder

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 34