goalie te machtig. Door dit verlies èn de winst van Feyenoord de avond tevoren op PSV(1-2) heeft Ajax al 7 verliespunten meer dan de Rotterdamse koploper, die alle vijf wedstrijden heeft gewonnen. Vorig seizoen leed Ajax pas in de twintigste wedstrijd zijn eerste nederlaag en had het na zes wedstrij den een doelsaldo van 28-3, nu 12-5. Hoezo omgekeerde wereld? opstelling: Van der Sar; Tobiasen, F. de Boer, Oliseh en Melchiot (75. Arveladze); Dani, Lit- manen en Witschge (60. Sibon); Grönkjaer, R. de Boer en Kinkladze (64. Babangida). 25 september: na de ochtendtraining trekken de spelers en de technische staf zich terug om de tegen vallende prestaties van de laatste weken te bespreken. Na afloop meldt Olsen, uiterlijk onbewogen, dat er geen sprake is van paniek. Pijnlijk vindt hij het wel dat de mentaliteit ontbreekt en dat is 'des te pijnlijker omdat ik er al anderhalfjaar op hamer. We speel den veel te laconiek, ongeconcentreerd en slap'. De oefenmeester wijt de slechte resul taten aan de blessures van diverse spelers en de afwezigheid en vervolgens de rentree van de Boertjes. Door te winnen, moet het zelf vertrouwen terugkomen, verwacht de trai ner, die zijn selectie voor morgen een vrije dag heeft gegeven in de hoop dat ze een dag later fris op de training verschijnen. 27 september, competitie: Ajax - NAC (O-O) 1-0. doelpunten: 66. R. de Boer 1-0. SCHEIDSRECHTER: Schaap. TOESCHOUWERS: 43.000. gele kaart: Schreuder (NAC). bijzonderheden: Ajax moet winnen, omdat Feyenoord een dag tevoren ook in zijn zes de competitiewedstrijd de volle buit pakte (3 -2 zege op Willem II). Het lukt! Voor het derde achtereenvolgende seizoen wordt het 1-0 wat tevens de eerste zege is sinds de ren tree van de Boertjes. Opnieuw laat Olsen de ploeg in een gewijzigde basisopstelling het veld opkomen: nu met zijn oogappel Andr- zej Rudy als centrumverdediger. De Pool groeit met Litmanen (hij alweer) uit tot de betere Aj acieden. Toch wordt de af en toe on- grijpbare Peter Hoekstra Man of the Match. Olsen wil Hoekstra kennelijk nog meer ver trouwen geven door hem per se een pu- bliekswissel te bieden: in de 93e minuut wordt de linksbuiten vervangen door Jesper Grönkj aer. Nog geen 2 5 seconden later fluit Wout Schaap af en daarvoor heeft de Deen se aanvaller ruim een minuut of 20 moe ten warmlopen. Veel toeschouwers waren toen al afgehaakt en dat terwijl de Arena al voor Ajax-begrippen veel lege stoelen kende. En niet alleen op de F-side waar fans uit pro test tegen de slechte prestaties thuis bleven. De meeste lol beleefde het publiek overigens aan de tussenstanden bij AZ - PSV, dat uit eindelijk in 4-1 eindigde. opstelling: Van der Sar; Tobiasen, F. de Boer en RudyR. de Boer, Oliseh, Litmanen en Wit schge (81. Dani); Babangida, Arveladze (81. Sibon) en Hoekstra (93. Grönkjaer). Michael van Praag maakt van de persconfe rentie na afloop gebruik om geruchten te ontzenuwen als zou Ajax van Olsen afwil len. Zowel een verslaggever van het Brabants Dagblad als een reporter van Radio Noord- Holland suggereerden vrijdag dat het ver trek van Olsen nakende is en dat jan Wou ters al was gepolst om hem op te volgen. Van Praag gedecideerd: "Er is geen crisis, er komt geen crisis en ik heb er ook geen zin in om me een crisis te laten aanpraten. We zijnvol- doende capabel om dit soort tijden te boven te komen en u van de pers ('hyena's', aldus de preses) zou ons een grote dienst bewij zen wanneer u dit soort verhalen niet zult schrij ven". Het Ajax-bestuur en Olsen gaan eind dit jaar praten over een eventuele verlenging van het aflopende contract. 30 september, Europacup: Ajax - FC Porto (0-0) 2-1. doelpunten: 62. Rudy 1-0, 68. Zahovic 1-1, 86. Litmanen (strafschop) 2-1. scheidsrechter: Ceccarini (Ita). TOESCHOUWERS: 47.000. gele kaart: Mendes en Santos (Porto). bijzonderheden: m de vier voorgaande Euro pese wedstrijden tegen Porto wist Ajax niet te scoren. Nu twee keer zelfs tegen de Por tugezen die onlangs nog de nationale Su percup wonnen. Rudy opent gelukkig de sco re met een afstandsschot en maakt enige tijd later een dekkingsfout en dat betekent 1-1. Ajax, dat iets van een opgaande lijn laat zien, trekt toch aan het langste eind. Invaller Si bon - Arveladze is nog lang niet de oude - ver siert een penalty, die door Litmanen in zijn 200e officiële wedstrijd voor Ajax wordt ver zilverd. Grönkjaer wordt opnieuw slechts enkele tientallen seconden voor het einde ingebracht... De aangekondigde actie van de F-side om daarmee Olsen en Ajax onder druk te zetten, leek weinig los te maken. De har de kern had ook andere supporters willen oproepen duidelijk te maken dat de Deen moet vertrekken. Hij zou te weinig aandacht hebben voor de jeugdopleiding en de Ajax- traditie, want geregeld past de ploeg zich aan en bovendien speelt ze minder aanval lend dan voorheen, vindt de harde kern van de Ajax-aanhang. opstelling: Van der Sar; Tobiasen, Rudy, Oli seh en F. de Boer; R. de Boer, Litmanen en Witschge (65. Dani); Babangida (95. Grönk jaer), Arveladze (82. Sibon) en Hoekstra. Andere uitslag groep A: Olympiakos Piraeus - Croatia Zagreb (0-0) 2-0. 2 oktober: de selectie voor het nieuwe Oranje telt drie Ajacieden. Van der Sar en de gebroeders De Boer zijn door Rijkaard opgeroepen voor de vriendschappelijke wedstrijd op 10 oktober tegen Peru. Witschge, die stilletjes moet heb ben gehoopt op een selectie nu Hiddink is vertrokken, zit er dus niet bij. Wel een aan tal ex-Ajacieden: Bergkamp, Overmars, Mi chael Reiziger, Edgar Davids, Clarence See- dorf en Kluivert natuurlijk. Maar ook Mols, Feyenoorder Peter van Vossen (vriend van Rijkaard tijdens hun Ajax-periode, maar dat heeft er volgens de bondscoach 'niets mee te maken') en heel verrassend Martijn Reu- ser. De Vitesse-aanvaller werd nooit eerder geselecteerd. PSV is, voor het eerst sinds ruim 3,5 jaar, niet vertegenwoordigd, maar het oefenduel wordt wel in het Philips Sta dion in Eindhoven gespeeld.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 31