4 Dnzzmzmm m Up tern rapport van NOC'-NSF. Maar de gebre ken die bij de andere stadions zijn gevonden zijn over het algemeen eenvoudig te verhel pen. *16 september, Europacup: Croatia Zagreb (Kro) - Ajax 0-0. scheidsrechter, Nielsen (Den). TOESCHOUWERS: 28.000. belekaart: Tobiasen, Dani en Witschge. bijzonderheden: 0-0 in een uitwedstrijd lijkt goed, maar in wezen heeft Ajax de kans la ten liggen om het voormalige Dinamo Zag reb de eerste thuisnederlaag in zeven jaar toe te brengen. Het was 'heel slecht', ver klaarde aanvoerder en uitblinker Blind na afloop. Olsen had Oliseh opgedragen Robert Prosinecki van begin tot eind te schaduwen, uit angst voor de klasse van de Kroatische veteraan. Het levert Ajax niets op, want de ploeg krijgt geen grip op de tegenstander, de wedstrijd èn zichzelf. opstelling: Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oli seh en F. de Boer; Dani (63. R. de Boer), Lit- manen en Witschge; Babangida (77. Kin- kladze), McCarthy en Hoekstra (71. Grönk- jaer). Uitslag andere wedstrijd groep A Champions League: FC Porto - Olympiakos Piraeus (0-0) 2-2. 18 september: drie Feyenoord-supporters krijgen werk straffen van 140 tot 180 uur en een stadion verbod wegens hun aandeel in de Bever wijk-rellen. Zo bepaalt het gerechtshof in Amsterdam, nadat de rechtbank hen een gevangenisstraf van 15 maanden had opge legd, waarvan een derde voorwaardelijk. De zaak tegen de Feyenoord-fan die Carlos Pi- cornie zou hebben doodgeslagen, is aange houden tot ...27 november, bijna twee jaar na dato! Dan komt er wellicht ook meer dui delijkheid over het nieuwe onderzoek dat er komt na de videobeelden die zijn gemaakt van de veldslag. Eerder deze week werden in verband met deze onverkwikkelijke zaak zes Ajax-aanhangers veroordeeld tot werkstraf fen variërend van 100 tot 140 uur. Een an dere Ajax-fan kreeg veertien weken gevan genisstraf, waarvan acht voorwaardelijk. De rechter vond de psychische problemen en de verwondingen die de verdachte zelf heeft overgehouden aan de rellen, redenen om het bij het voorarrest te laten. 20 september, competitie: Ajax - De Graafschap (1-1) 1-1. doelpunten: 21. Fuchs 0-1, 27. Litmanen 1-1. scheidsrechter: Van Huiten. TOESCHOUWERS: 47.500. gele kaart: Roelofsen en Silooy (De Graaf schap). bijzonderheden: de beste man op het veld is een ex-Ajacied, Sonny Silooy. De aanvoerder van De Graafschap werd vóór aanvang gehul digd wegens zijn vele verdiensten voor Ajax iets wat het bestuur van de Amsterdamse club bij zijn afscheid, twee jaar geleden, was vergeten. In de slotfase heeft Silooy de win nende treffer op zijn schoen, maar het schot ging naast. Zelfs Van der Sar is niet in vorm: de keeper gaat niet vrijuit bij de openings treffer van Robert Fuchs. Litmanen voor komt de eerste nederlaag na één van de wei nige goede acties van Kinkladze. Het Ajax- publiek reageert met gefluit en enthousias me op het eerste optreden in de basis èn op eigen veld van Frank en Ronald de Boer. Ove rigens, zo opmerkelijk is de 1-1 niet, want de afgelopen seizoenen werd het 1-0, ook 1-1 en weer 1-0. opstelling: Van der Sar; Tobiasen, Blind (25. Melchiot), Oliseh en F. de Boer; R. de Boer, Litmanen en Witschge; Babangida (70. Dani) en Kinkladze (46. Grönkjaer). Ex-Ajacied Gerald Vanenburg kan het nog altijd. Met een prachtig afstandsschot bezorgt de libero van 1860 München zijn club de 1-0 zege in de wedstrijd tegen VfB Stuttgart. De 'Münchener Leeuwen' staan inmiddels tweede in de Bundesliga. 23 september: Frank de Boer en Van der Sar maken deel uit van een Europees All-Starteam. Net als hun ex-clubgenoot Edgar Davids. Het - denkbeel dige - elftal is samengesteld door toonaan gevende bondscoaches in Europa. Bij de re serves werden Ronald de Boer en Dennis Bergkamp gekozen. Voor de rechtbank in Amsterdam moeten de eerste drie van in totaal twaalfAjax-fans zich verantwoorden voor hun veronderstelde cri minele activiteiten. Volgens het Openbaar Ministerie is de harde kern relschoppende Ajax-supporters te beschouwen als een cri minele organisatie. En op die gronden kan de groep justitieel vervolgd worden. De ver dachten namen tussen 1995 en 1997 gere geld deel aan vechtpartijen met aanhangers van andere clubs. 24 september, competitie: Fortuna Sittard - Ajax (O-O) 1-0. doelpunt: 51. Roest (strafschop) 1-0. SCHEIDSRECHTER: BOSSen. TOESCHOUWERS: 9.000. gele kaart: Simons (Fortuna), Witschge, Grönkjaer en F. de Boer. bijzonderheden: het - voorlopige? - dieptepunt is bereikt. Volgens Ronald de Boer was het de slechtste wedstrijd van de afgelopen vier jaar, volgens 'Sar' speelde Ajax twee seizoe nen geleden onder Louis van Gaal nog slech ter. Vorig seizoen werd het 0-5, nu had het voor rust 5-0 kunnen zijn, maar Van der Sar herstelde zich van zijn onzekere optredens in de vorige wedstrijden. Alleen de penalty van Robert Roest (Melchiot duwde invaller Regillio Simons tegen de grond) was de

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 29