...en met2*k nr3, Prank ce 5 September, EK-kwalificatie: Finland - Moldavië 3-2. bijzonderheden: Litmanen speelt 90 minuten mee. Wit-Rusland - Denemarken 0-0. bijzonderheden: 01e Tobiasen doet mee. Albanië - Georgië 0-1. bijzonderheden: Georgi Kinkladze speelt mee, Arveladze ontbreekt wegens een blessure, broer Archil maakt de enige treffer. 6 september: in een ziekenhuis overlijdt op 73-jarige leef- tij d Ton Harmsen. De inwoner van Avenhorn is tien jaar voorzitter geweest van Ajax. Hij nam in 1978 de hamer over van jaap van Praag en werd op zijn beurt opgevolgd door jaaps zoon Michael. In dit blad een necrolo gie van Harmsen. 9 september, competitie: Ajax-AZ (2-0) 5-1. doelpunten: 14. Dani 1-0, 45. McCarthy 2-0, 58. Litmanen (strafschop) 3-0,69. Oliseh 4-0, 70. Huiberts 4-1, 87. Hoekstra 5-1. scheidsrechter: Wegereef. TOESCHOUWERS: 47.500. G«£K>wRr:FortesRodriquez,Boussata,Wijker en Van Galen (AZ) en Van der Sar. bijzonderheden: drie wedstrijden gespeeld, drie gewonnen. Op het oog prima rapport cijfers, maar hoe sterk is Ajax eigenlijk? Ook tegen promovendus AZ kan het niet over tuigen. De Alkmaarse spits Michel Langerak heeft nualdemisser van het seizoen op zij n geweten. Op een meter van de doellijn weet hij in de 46e minuut de bal toch in de han den te mikken van Edwin van der Sar, die la ter voor een ongelukkige actie geel zou krij gen. Na een klein uur beslist Litmanen het duel nadat hij zelf door Peter Wijker was neergelegd. opstelling: Van der Sar; Tobiasen, Oliseh, Blind (62. Hoekstra) en Melchiot; Dani, Lit manen en Witschge; Babangida (81. Wam- berto), McCarthy en Kinkladze (69. Grönk- jaer). 10 september: Frank en Ronald de Boer gaan toch voor Aj ax spelen. De twee kiezen eieren voor hun geld nu Ajax hen per se niet wil laten gaan, het seizoen al aan de gang is en de kans steeds groter werd dat ze niet meer aan voetballen zouden toekomen. De terugkeer is - zo zou later blijken - vooral te danken aan Danny Blind en Umbro-man Will Langenberg. Aj ax is bereid met Barcelona te gaan praten om Frank en Ronald per 1 juli 1999 naar Span je te kunnen laten gaan. De broertjes belo ven dat ze morgen weer gaan trainen. Er is dus eindelijk een eind gekomen aan een af faire die voor alle partijen te lang heeft ge duurd en die tot aanklachten van Aj ax tegen Barcelona en van Olsen tegen Van Gaal heeft geleid. De Deen is verbolgen over de han delwijze van de trainer van Barcelona, om dat hij de broers heeft benaderd zonder daar over eerst met Aj ax contact op te nemen. Iets wat Van Gaal ontkent. 11 september: de Boertjes en Ajax-penningmeester Arie van Os benadrukken de afspraken zoals die gisteren bekend zijn geworden over de 'te rugkeer' van de tweeling. "Maar", voegt Van Os er veelbetekenend aan toe, "Barcelona moet niet denken dat het deze fantastische spelers voor een fancy-fairprijs krijgt". Zeven fans van PSV en twee van Aj ax worden door de politierechter in Rotterdam veroor deeld tot dienstverlening, variërend van 40 tot 120 uur. Allen waren betrokken bij de on geregeldheden vóór en tijdens de KNVB-be- kerfinale, op 17 mei in De Kuip. Er zijn al meer vandalen veroordeeld voor hün aan deel. 13 september, competitie: FC Utrecht - Ajax (1-1) 2-2. doelpunten: 6. Litmanen 0-1, 45. O'Brien 1-1, 61. McCarthy 1-2, 81. Mols 2-2. scheidsrechter: Uilenberg. TOESCHOUWERS: 12.800. gele kaart: Groenendijk (FC Utrecht). bijzonderheden: de Boertjes zijn terugbij Ajax, Mario Melchiot en Dani zijn zoals verwacht het slachtoffer, maar de rentree van het duo dat tij dens de WK-eindronden voor het laatst samen op het veld stond levert de ploeg geen winst op. Na een uiterst aantrekkelijk duel tussen twee teams die nog geen punt ver speeld hadden, staat het 2-2 en dat had Ajax voor een groot deel aan zichzelf te wijten. Vooral Benni McCarthy mist - net als in de thuiswedstrijd vorig seizoen van Ajax tegen de Domstedelingen - een aantal riante kan sen, maar dat maakt hij gelukkig goed. Twee ex-Aj acieden voorkomen een nederlaag voor het verrassend sterke FC Utrecht. Huurling John O'Brien kan op slag van rustongestoord van afstand scoren (Olsen: "Een lachertje") en aanvoerder Michael Mols - continu ge schaduwd door Sunday Oliseh - profiteert eveneens van onachtzaam verdedigen. Een andere voormalige Ajacied, Alfons Groe nendijk, valt op door een knal op de lat en een harde charge op Dani die hem een gele kaart èn een blessure oplevert. Gerald Sibon mag tot zijn grote verrassing opdraven. Hij wil graag naar Vitesse, is ook rond met de Arnhemse club, maar moet nog blijven. Na afloop is niet duidelijk te verstaan of Olsen nu vindt dat Ajax 'killers' of'kilo's' tekort komt: in ieder geval komt Ajax wat tekort. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Tobiasen, Blind en Witschge; Dani, Oliseh en Litma nen; Babangida (87. Grönkjaer), McCarthy (74. Sibon) en Hoekstra. *14 september: de Amsterdam Arena is het enige stadion in Nederland dat aan alle veiligheidseisen vol doet die de KNVB stelt voor de verstrekking van competitielicenties. Zo blijkt uit een in-

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 27