SPORTVERENIGING KNUDDE DOOR TOON "V IC PLjftp-SP TjZir^p^ HflJ> <«*S MyzC "mm je me de garantie geven dat ik wel win als ik zoals PSV speel?". Tijani Babangida speelt voor het eerst dit seizoen mee, hij was lang niet inzetbaar wegens een malaria-aanval. Een volle Arena is er getuige van. Overigens heeft Ajax 43.000 seizoenkaarten verkocht, dat zijn er 1.000 meer dan vorig seizoen. opstelling: Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oli- seh en Melchiot; Dani, Litmanen en Wit- schge; Wamberto (67. Babangida), Arveladze (70. McCarthy) en Kinkladze. 27 augustus: Aj ax moet de kwartfinale van de Champions League kunnen halen. Die gedachte lijkt ge rechtvaardigd na de loting voor de eerste (poule)ronde van het Europacuptoernooi voor landskampioenen. De Amsterdamse ploeg neemt het in groep A op tegen twee oude bekenden: FC Porto en het Griekse Olympiakos Piraeus. Met Porto heeft Ajax nog een appeltje te schillen. In 1985 waren de Portugezen te sterk in de eerste ronde van het Europacup-l-toernooi (2-0 uit, 0-0 thuis). Ook in de strijd om de Europese Supercup in het seizoen '87-'88 was Porto een maatje te groot (tweemaal 1-0). Bij de eerste van die twee Supercup-wedstrij den kwam Witschge na de rust als vervanger van Arnold Mühren in het veld. Blind en - bij Porto - Rui Barros waren er béide keren bij. Ajax nam het te gen Piraeus twee keer eerder op, de balans daarvan is 1-1. In '83-'84 schopten de Grie ken zich naar de tweede ronde van het Eu ropacuptoernooi voor landskampioenen door in Amsterdam 0-0 te spelen en thuis - na verlenging - met 2-0 te winnen. Driejaar later had de 27-voudige Griekse kampioen veel minder in te brengen: Ajax - met Blind -won thuis met 4-0 en liet dat uitspelend vol gen door een 1-1 gelijkspel. Ajax begint de nieuwste serie duels met een uitwedstrij d te gen NK Croatia Zagreb, dat acht Kroatische internationals telt en het toernooi bereikte door in de voorronde het Schotse Celtic te kloppen. 28 augustus, competitie: Roda JC - Ajax (O-O) 0-2. doelpunten: 57. Hoekstra 0-1, 83. Babangida 0-2. SCHEIDSRECHTER: jol. TOESCHOUWERS: 10.000. gelekaart: Doomernik(Roda), OlisehenDani. bijzonderheden: Roda heeft het beste van het spel, maar een bedroevend Aj ax pakt de pun ten en dat is voor het eerst sinds 27 april 1994 op Kaalheide. De zege is te danken aan twee invallers èn aan de nieuwe doelman van de Kerkraadse ploeg, Zeljko Kalac. In te genstelling tot de wedstrijd tegen Willem II weet Ajax zich nu amper kansen te schep pen, maar kan het er wel mee omgaan. 01- sen: "Dit is wat ze bij de buren een Arbeits- sieg noemen". opstelling Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oli- seh en Melchiot; Dani, Litmanen en Wit schge; Wamberto (46. Babangida), McCarthy en Kinkladze (46. Hoekstra).. Diezelfde avond wordt bekend dat Patrick Kluivert toch bij AC Milan vertrekt. Onlangs verklaarde hij nog dit seizoen in Italië te zul len blijven, waardoor een transfer naar En geland (Arsenal of Manchester United) van de baan was. Nu blijken AC Milan en Bar celona alsnog overeenstemming te hebben bereikt over een vroegtijdige overgang. He laas voor Kluivert is die te laat tot stand ge komen om deelname, voor Barca, aan de Champions League mogelijk te maken. De Spaanse club moet voor de spits, die een 4- jarig contract gaat ondertekenen, ruim 30 miljoen gulden neertellen. Barcelona telt nu bijna een elftal Nederlandse werknemers: Louis van Gaal, Gerard van der Lem, Frans Hoek, Ronald Koeman, Ruud Hesp, Michael Reiziger, Winston Bogarde, Phillip Cocu, Boudewijn Zenden en Patrick Kluivert. Waarschijnlijk volgen nog de gebroeders De Boer. Nog even en Ajax is ook de sterkste van Barcelona. 30 augustus: Frank Rijkaard, die over een maand 36 wordt, is de nieuwe bondscoach van het Ne derlands elftal. Voor de opvolging van Guus Hiddink (over wie in deze Ajacied meer) wer den de volgende namen genoemd: Johan Cruyff, Wim Jansen, Johan Neeskens (die al len niet wilden), Adriaanse en Ronald Spel- bos (die wel wilden), Wim Rijsbergen en Ruud Gullit (die niet echt in beeld waren) en Van Gaal (die nog niet vrij is). De reacties op Rijkaards benoeming zijn verdeeld. Zijn er varing als speler staat buiten kijf, Rijkaard speelde bij Ajax, Sporting Lissabon, Real Za- ragoza en AC Milan zo'n 550 wedstrijden. Maar als trainer heeft de ex-Aj acied nog niets laten zien. Pas sinds kort was Rijkaard toe gevoegd aan de technische staf van Oranje. DE SUCCESSEN VAN FRANK RIJKAARD: Twee keer Europacup voor landskampioe nen met AC Milan, éénmaal met Ajax. Twee keer wereldbeker met AC Milan. Eén maal Europacup voor bekerwinnaars met Aj ax. Vij f keer landskampioen met Aj ax, tweemaal met AC Milan. Drie keer de KNVB-beker en driemaal de Ita liaanse cup. Europees kampioen met het Nederlands elf tal waarvoor hij in 73 interlands, van 1981 tot 1994, tien doelpunten maakte. Algemeen Dagblad

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 25