mQ Trné SEIZOEN 1398 - '99 N DTTim Aki' Door Hans Janssen 14 augustus: duizenden fans bezoeken het Kick-Off- festival, ofwel de Open Dag van Ajax in en om de Amsterdam Arena. Het seizoen kan beginnen. 16 augustus: Supercup: Ajax - PSV (0-1) 0-2. doelpunten: 32. Khokhlov 0-1, 53. Bruggink 0- 2. scheidsrechter: Van der Ende. TOESCHOUWERS: 39.500. gele kaart: Waterreus en Bruggink (PSV) en Blind. bijzonderheden: een afknapper voor Ajax. Want verloor PSV enkele dagen tevoren niet van het nietige Maribor (waar Ajax vorig sei zoen overigens op 1-1 was blijven steken) en had de Eindhovense ploeg niet te maken met een gigantische leegloop en was Ajax ei genlijk - behoudens de afwezigheid van Frank de Boer, Ronald de Boer en Michael Laudrup - niet op zijn sterkst? Trainer Mor ten Olsen: "Sommige spelers denken dat een mooi doelpunt voor twee telt. Er valt nog veel te repareren. Ik ben er honderd procent van overtuigd dat Ajax dit seizoen weer een goede ploeg heeft. Als het dan een keer mis lukt, moetje niet huilen. Het Nederlands elf tal had met zijn offensieve speelwijze ook wereldkampioen kunnen worden". Invaller Richard Witschge had de spanning terug kunnen brengen, maar knalt in de 84e mi nuut een penalty (Peter Hoekstra was neer gelegd door Tomek Iwan) hard over en naast. Voor de vijfde achtereenvolgende keer wint PSV in de Arena, viermaal van Ajax, precies een jaar geleden van Roda JC toen het ook in Amsterdam om de Johan Cruyff Schaal speelde. Het uitgekookte PSV krijgt met de 0-2 revanche voor de 5-0 nederlaag, drie maanden gele den, inde KNVB- bekerfinale. Een eindstrijd overigens die voor Ajax een staartje krijgt in de vorm van een boete van 15.000 gulden, omdat ook de Amsterdamse aanhang zich toen in De Kuip misdroeg. Voor het eerst sinds 5 mei 1996 speelt Ajax zonder de Boer tjes. Dat was De Graafschap-uit, enkele da gen voor de Europacupfinale tegen Juven- tus. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind (46. Rudy), Oliseh en Tobiasen; Dani, Litmanen (74. Witschge) en Hoekstra; Wamberto, Ar- veladze en Kinkladze. 19 augustus, oefenvoetbal: Portugal (met Dani) - Mozambique 2-1, Slowakije - Finland 0-0 (met Jari Litmanen), Tsjechië - Denemarken (met Ole Tobiasen) 0- 0, Oekraïne - Georgië (met Shota Arveladze en Georgi Kinkladze) 4-0. 23 augustus, competitie: Ajax - Willem II (2-0) 2-0. doelpunten: 7. Arveladze 1-0, 25. Blind 2-0. scheidsrechter: Temmink. TOESCHOUWERS: 45.000. gele kaart: Victoria en Hill (Willem II). bijzonderheden-, het aantal kansen voor Ajax varieert van tien tot vijftien, het aantal doel punten bedraagt slechts twee zodat Willem Il-trainer Co Adriaanse een zelfde afgang wordt bespaard als vorig seizoen. De treffers ko men overi gens nog vrij gelukkig tot stand: Shota Arveladze - die vorig seizoen het laatste Ajax-doelpunt maakte en nu dus het eerste - raakt de bal maar half bij zijn 1-0 en Dan ny Blind - de oudste eredivisiespeler dit sei zoen - ziet dat zijn afstandsschot van rich ting wordt veranderd. Willem II, dat in Am sterdam nog nooit heeft gewonnen, maakt het Ajax gemakkelijk door zich niet te laten ingraven. Adriaanse, het voormalige hoofd jeugd bij Ajax: "Weet je wat naïef is? Spelen zoals PSV vorige week speelde en dan den ken dat je het product voetbal promoot. Kun

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 23