Tien jaar L, - Hia OKTOBER/NOVEMBER 1988 samenstelling en foto's: Marco van Harn Het interview met de Zweed se rots in de branding Peter Lars- son gaat voornamelijk over het zeer turbulent begonnen sei zoen 88-89. Ajaxbegon met zeer veel puntverlies en zeer slecht spel. Peter hierover: "De eerste wedstrijden in de voorberei ding verliepen probleemloos. Pas toen de competitie begon bleek dat we totaal niet in vorm waren en speelden we erg slecht. Achteraf zeg ik, dat we in de voorbereiding niet goed getraind hebben. We hebben te weinig kracht en conditie. Hier door kom je in de wedstrijden vaak in de problemen, omdatje op sommige momenten niet scherp genoeg bent. Door het vele verliezen loopt ook je zelf vertrouwen terug, waardoor je alleen nog maar met jezelf be zig bent en niet meer aan de ploeg denkt." "Het spelen met vijf verdedi gers is niks voor Ajax. Daar hebben we de spelers niet voor. Ajax heeft technische spe lers die aanvallend willen spe len, zo moetje dan ook spelen." "Plezier in en buiten het veld vind ik belangrijker dan veel geld verdienen. Bij AC Milan voetballen is misschien nog wel leuk, maar als je bijvoorbeeld bij Como speelt, dan moetje ie dere wedstrijd verdedigen. Daar is de lol snel vanaf, je ver dient dan in een paar jaar tijd wel veel geld, maar tegelijker tijd heb je daar een paar jaar met tegenzin gezeten. Dus een paar jaar van je leven wegge gooid." Het Parool stelt Louis van Gaal, Ajax' nieuwe jeugdtrai ner, de vraag of hij ooit trainer van Ajax 1 wordt. "Ach, dat zal de toekomst uitwijzen. Het zou niet goed zijn als ik dat niet na zou streven", zegt-ie. Eind september 1988. Kurt Linder en Ajax besluiten in on derling overleg hun samenwer king stop te zetten. De resulta ten zijn de belangrijkste reden; uit vijf wedstrijden werden evenzoveel punten gehaald. Vervolgens verliest Ajax, met als trainers Spitz Kohn en Louis van Gaal, met 4-1 van PEC Zwol le en met 3-1 van RKC. Er is sprake van de ergste crisis sinds decennia bij Aj ax. Ook het voltallige bestuur stapt op met instemming van de ledenraad. Weer een week later komt (via de Nieuwe Revu) de werkelijke reden van het opstappen van het bestuur aan het licht. Ajax blijkt verwikkeld te zijn in een grootschalige zwart-geld zaak. De transfers van Piet Hamberg, Soren Lerby, Felix Gasselich en Henning Jensen komen in een kwaad daglicht te staan. 7' J&Vt® V. .M* Op 10 oktober behaalt Ajax het eerste succesje van het seizoen, PSV wordt met 2-0 verslagen. Dennis Bergkamp, 19 jaar, inmiddels verhuisd van de rechtsbuitenplaats naar de plek achter de spits heeft zijn eigen ervaringen met de in middels vertrokken Kurt Lin der en het nieuwe duo Kohn/van Gaal. Dennis: "Het omschakelen van het aanvallende systeem van Jo- han Cruyff met drie spitsen naar het behoudende systeem met anderhalve spits van Lin der viel niet mee. Al snel maak te Linder mij duidelijk dat er voor mij in dat systeem geen plaats was, waardoor ik zelfs een tijd niet eens op de bank zat." "Ondanks die periode dat ik niet meer bij het eerste zat ben ik toch blijven knokken, omdat ik graag het hoogste wil berei ken. Als je dan op een gegeven moment 's zaterdags hoort dat je er de volgende dag weer bij zit, geeft je dat een fijn gevoel. Je wilt er niet buiten vallen, daar knok je voor." "Van Gaal had ik al eens mee gemaakt bij het tweede. Hij is er echt mee bezig en heel fana tiek. Hij zegt dat hij eerlijk is en iedereen een kans geeft, ik ge loof wel dat dat zo is. Op een be paald moment heeft hij mij de kans gegeven als midhalf, wat zeer goed ging. Het spelen op die plek bevalt me wel. Je hebt meer ruimte en met mijn snel heid kan ik daar gebruik van maken. Nu vind ik het al prima als ik maar een basisplaats heb, op welke positie dan ook. Voor de toekomst lijkt mij een plaats op het middenveld beter. Zeker als je nog eens naar het bui tenland wilt."

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 13