CQ FESTIYA^ Ajax versus De Boers: 'Geen arbeid, geen loon' Broers De Boer verliezen van Ajax Nog geen reden voor feest bij Ajax Ajax versus twee De Boers: 'Dan maken jullie maar zin' O aug. Aanvang: 11 Barcelona: f44 min. voor De Boertjes C/5 Sh C/5 C/5 ;Ajax-trainer Olsen verbaasd over kritiek De Boertjes Ö- ■191) U, Voetbalpoker Contract De Boertjes in het nauw bij Ajax De Boers: training bij Ajax saai 'Verbetering van positie geen reden' Broers De Boer mogen niet weg nrnm Q AM STEE de broei Boer on missie 1 komen Binnen handeli] de de menten eenko: ta' Di .r; y-" Beursplein 5 Arbitrage-uitspraak doet aandeel Ajax opleven AMSTERDAM - Op de lokale markt van de Amsterdamse effectenbeurs zorgde Ajax gis teren voor wat vuurwerk. De uitspraak dat de gebroeders De Boer tot juni 2004 nog in de Arena zullen rondlopen, konden beleggers wel waarde ren Het emotie-aandeel dikte bijna 9 procent aan op ƒ27. Het was het eerste teken van leven van het aandeel Ajax tij dens de zomerstop. Weken lang schommelde het voetbal fonds rond de introductieprijs van ƒ25. Verder drukten verwende be- Dc weigering van de arbitrage commissie van de KNVB het con tract van de gebroeders De Boer met Ajax te ontbinden is een on derstreping van het principe dat ook in de sport een contract een af spraak is waaraan beide partijen 'zich dienen te houden. Dat de voetballers aanzienlijk meer konden verdienen, moge zou zijn. Maar dat konden ze ook weten Zeist, 29 juli. Frank en Ronald de Boer willen vertrekken bij Ajax omdat de voetballers de oefenstof van trainer Morten Olsen saai en eentonig vinden. Pagina 11 v Blijven Frank en Ronald de °Boer na de uitspraak van de arbitragecommissie inderdaad bij Ajax? Of is hun vertrek uit Amsterdam toch onvermijdelijk? VERVOLG VAN PAGINA 1 „De arbitragecommissie oordeel de dat er weliswaar sprake is va een positieverbetering, sportief e financieel", legt advocaat Knijff van de De Boers uit. „Vanwege het goede aanbod van Barcelona waar ze netto vijf keer zoveel kui nen verdienen als bij Ajax. Maar die is geen aanleiding het contra te verbreken." -riingmeester Van Os geroepen dat e dan maar thuis moeten blijven .itten als ze dat zo graag willen. J Vie zal er het eerst met de ogen nartii- gebruikelijke situatie in het prof voetbal. Wie echt weg wil, komt ook wel weg. Ajax meent dat Frank en Ro nald de Boer ook na het gekrakel 'Verantwoordelijk zijn. Dat is op merkelijk omdat een verstoorde ar beidsrelatie vrijwel altijd de over weging is op basis waarvan een kan tonrechter een arbeidsovereen komst ontbindt. Zeist - Ronald en Frank de Boer moeten hun tot 2004 lo pende contract met Ajax uit dienen. De tweeling spande een arbitrage-zaak aan tegen de Amsterdamse dub om zo een overgang naar Barcelona te forceren. De commissie be paalde gisteren echter dat de Van onze verslaggever ZEIST In diplomatieke bewoordingen, maar daarom niet minder venij nig, trachtten de voetballers Frank en Ronald de Boer dinsdag voor een arbitragecommissie hun ver trek af te dwingen bij Ajax. Hun raadsman mr. Knijff schetste het beeld van twee spelers die hun vertrouwen in het bestuur en de ZEIST, woensdag fi Barcelona heeft zich bereid getoond om li 22 miljoen dollar (ongeveer 44 miljoen) a te betalen voor Frank en Ronald de Boer. c Bovendien kan de Ajax-tweeling bij de ploeg van Louis van Gaal vijf jaar lang netto vijf keer zoveel verdienen dan in Amsterdam. 2 Dat maakte mr. Knijff gisteravond be kend tijdens de arbitragezaak, die de twee Ajax-penningmeester Arie van I derd welkom.' iM—nnl, -.e 1 I De cphrnpHprc voetballers hadden aangespannen tegen hun huidige werkgever Ajax. Het was een van de speerpunten in het beleid van de raadsman om het contract van de twee, dat loopt tot juli 2004, te laten ontbinden. Knijff dacht verder dat internationale verdragen en de Nederlandse wetten daar ook alle aanleiding toe gaven. Bovendien zijn de twee De Boertjes uitgekeken op Ajax, waar ze het onder Morten Olsen niet meer naar hun zin hebben, zo zei hij: „Ze z, Amsterdam. hebben de trainingen als buitenge woon eentonig ervaren." Vooral de rol van Barcelona, dat ge noemde bedragen in een brief aan mr. Knijff onderschrijft, is opvallend. Af gelopen week beweerde trainer Van Gaal dat de club pas in actie zou ko men als de arbitragecommissie het duo van zijn verplichtingen zou ont heffen. Zie verder Telesport geef ik nu geen commentaar

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 9