OUDE BEKENDEN TERUG IN EREDIVISIE kalsieger Ajax Amsterdam' is de hoofd gast van de viering van het 50-jarig be staan van FC Köln. Ajax wint verdiend, mede dank zij een treffer van Der Alte (Blind), maar heeft aan de andere kant ook weer veel te danken aan Van der Sar, die alleen bij de penalty van de Roe meen Dorinel Munteanu net iets tekort komt. Dani, die eindelijk weer eens in de basis stond, had onnodig hands ge maakt. Litmanen, tijdens deze voorbe reiding prima op dreef als spelbreker, had eerder vanaf 11 meter de score geo pend nadat Arveladze was gevloerd. Het scorebord vermeldt dat er deze avond op enkele seconden na 64 minuten effectie ve speeltijd is geweest. Voor Olsen, Oli- seh en Rudy was het een weerzien met vroegere makkers, want het drietal was in het verleden werkzaam voor FC Köln, toen het nog in de Bundesliga uitkwam. Ajax lijkt klaar voor herovering van de Nederlandse Supercup, zondag in de Arena op PSV, te meer daar de Eindhovense bekerhouder de zelfde avond het eerste voor rondeduel voor de Cham pions League tegen NK Mari- m bor met 2-1 verliest. Dus zo J slecht deed Ajax het vorig j seizoen in Slovenië nog niet, toen werd het 1-1. opstelling: Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oliseh (77. Rudy) en Sier; Dani, Litmanen (63. Knopper) en Witschge; Wamberto (83. Gorré), Arveladze (77. McCarthy) en Hoekstra (77. Melchiot). voetbalniveau. Maar toen al bleek het hu welijk Sonny Silooy-Arminia Bielefeld geen vaste grond te hebben. Een scheiding was al snel onvermijdelijk; enkele maan den geleden was het zover. Enige weken nadat voor Arminia het on vermijdelijke was gebeurd (degradatie!), werd de terugkeer van Silooy naar Ne derland een feit. Hij wilde bij wijze van spreken op handen en voeten terug, het werd uiteindelijk runner-up De Graaf schap, dat de komende twee seizoenen veel plezier zal beleven aan Silooy. Dat wordt echt lachen: Silooy en Fritz Kor- bach. De ex-speler van Ajax en Oranje ge noot meer belangstelling (het Friese Cam- buur had hem ook graag willen inlijven), maar hij koos voor de Doetinchemse club. De Graafschap trok nog twee voormalige Ajacieden aan: Marcel Keizer (die jaren lang voor Cambuur Ruim twee jaar geleden verkaste hij naar Duitsland. Arminia Bielefeld kon wel een goede en vooral ervaren verdediger gebruiken. De club was net gepromo veerd naar de Bundesliga. Met heel veel pijn en heel veel moeite slaagde Armi ma er zich dat eerste seizoen in zich te handhaven op het allerhoogste Duitse heeft gespeeld) en Jasper Ketting, afkom stig van de zaterdagamateurs van Ajax. Even de agenda erbij: op 20 september speelt Ajax thuis tegen De Graafschap. Een eerste visitekaartj e heeft Silooy op het veld al afgegeven. Ruim een maand gele den werd hij uit het veld gestuurd tijdens een oefenpartijtje tegen Roda JC. De rou tinier kreeg rood wegens het protesteren en handtastelijk optreden ten opzichte van de scheidsrechter. Het kostte Silooy drie vriendschappelijke wedstrijden, waarvan één voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. In interviews met diverse bladen meldde de Zaankanter van origine blij te zijn dat hij terug is in Ne derland, maar ook dat hij teleurgesteld is in de houding van Ajax. Volgens de voor malige international had hij na de (verlo ren) Europacupfinale tegen Juventus op zijn minst een afscheidswedstrijd ver wacht. En een kopj e koffie ha len zoals vroeger in De Meer, is er, in de Amsterdam Are na, ook niet meer bij. Maar voor de rest gaat het goed met het don kere lachebekje. Ook voor een ande re oude bekende van Ajax is het tij gekeerd: Peter van Vossen. De 30-jari- ge aanvaller komt van Glasgow Ran gers, de Schotse club waar-ie amper zijn draai heeft kunnen vin den. Daarvoor speelde de Zeeuw bij het Turkse Istan- bulspor, Ajax dus en de Belgi sche clubs Anderlecht en Beveren. Feyenoords coach Leo Beenhakker kent Van Vossen nog van zijn Istanbulspor- periode. Van Vossen heeft dus eindelijk de overstap kunnen maken naar zijn 'echte' liefde: Feyenoord. Een nekbles- sure speelde hem even parten tijdens de voorbereiding, maar op de open dag van de Rotterdamse club en een oefenwedstrijd enkele dagen later tegen Tottenham Hotspur bleek dat de fans Van Vossen nu al in hun ar men hebben gesloten. En zijn Ajax- verleden? Dat lijkt hem vooralsnog vergeten en vergeven door de Feye- noord-aanhang.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 34