en Sier (46. Supusepa); Gorré, Dani (46. Knopper) en Kinkladze (46. Demtsjen- ko); Van der Gun (46. Van der Meijde), Arveladze (46. Sibon) en Hoekstra. 22 juli: Ajax vertrekt voor een trainingskamp naar Denemarken. 23 juli: Aj ax heeft er weer een speler, ofbeter, weer een aanvaller, bij: Sousa Campos Wam- berto. Zeg maar Wamberto. Hij is de eer ste Braziliaan die bij de Amsterdamse club onder contract komt. Wamberto speelde vier jaar bij het Belgische Seraing en de afgelopen twee seizoenen bij het eveneens in de hoogste Belgische klasse uitkomen de Standard Luik. Trainer bij Standard is nu ex-Ajax-coachTomislavlvic. Door bles sures miste de tweebenige aanvaller het afgelopen seizoen een groot aantal wed strijden. Geen probleem voor trainer Mor ten Olsen, want die kent Wamberto al ja ren. Wamberto, wiens bijnaam Simon luidt (naar Simon Tahamata), tekende voor vijfjaar en meldt zich vandaag nog in Denemarken. De aanvaller is vooral aangetrokken, omdat onduidelijk is hoe langTijani Babangida niet kan voetballen. De Nigeriaan is wegens een malaria-aan val opgenomen in een ziekenhuis. Oefenwedstrijd: FC Kopenhagen (Den) - Ajax (1-1) 2-4. doelpunten: 7. Arveladze 0-1, 34. Nielsen 1-1, 53.Tobiasen 1-2, 60. Kinkladze 1-3, 83. Jensen 2-3, 90. McCarthy 2-4. TOESCHOUWERS: 8.814. bijzonderheden: pech voor Fred Grim. De reservekeeper, die in de afgelopen partij tjes zelfs (gelegenheids)aanvoerder was, had zich bij absentie van Edwin van der Sar mooi kunnen bewijzen, maar in de 69e minuut valt hij met een kniebles sure uit. Caspar Nelis neemt zijn plaats over en dat terwijl hij eigenlijk weg moet. Maar Van de Ban, de vaste keeper van het tweede, is ook al geblesseerd. opstelling: Grim (69. Nelis): Tobiasen (60. Mensah), Blind (60. Demtsjenko), Juan en Sier; Gorré, Litmanen (60. Knopper) en Hoekstra; Dani (76. Van der Gun); Ar veladze (46. McCarthy) en Kinkladze (76. Sibon). 28 juli: "Ik heb een mooi boek gelezen, maar ik heb het uit en ik heb geen zin om het voor de tweede keer te lezen. Het is op, er is geen weg terug meer. Ik wil en ga weg". Ronald de Boer windt er geen doek jes om na de zitting van de arbitrage commissie waarin het verzoek centraal staat van de gebroeders De Boer om hun contract bij Ajax, dat vorig jaar maart werd verlengd tot 30 juli 2004, te laten ontbinden. Tijdens de behandeling komt Morten Olsen als de gebeten hond naar voren. De tweeling zegt niets van hem te leren en ook dat de Deen hen niet kan mo tiveren. Mr. Knijff, hun raadsman: "Voor al daarom willen ze weg". Volgens mrRoe- ters van Lennep, de Ajax-advocaat, hebben de twee gewoonweg geen zin meer om bij Ajax te spelen. "Maar", zegt-ie, "dat is iets voor kinderen. En als een kind dat zegt, dan zegt de vader: 'Nou, dan ga je maar zin maken". Olsen was niet bij de zitting aanwezig. Hij coachte Ajax tijdens de tweede (en laatste) oefenwedstrijd in het kader van het Deense trainingskamp. Oefenwedstrijd: Aalborg aB (Den) - Ajax (1-0) 4-2. doelpunten: 30. Frederiksen 1-0, 66. Mel- chiot 1-1, 69. Berg 2-1, 77. Hoekstra 2-2, 80. Höjer 3-2, 87. Frederiksen 4-2. TOESCHOUWERS: 9.000. bijzonderheden: Wamberto debuteert voor Ajax, Gronkjaer speelt tegen zijn oude club. opstelling: Nelis; Melchiot (73. Mensah), Blind, Tobiasen en Sier; Gorré, Litmanen (70. Knopper) en Hoekstra; Wamberto (46. Kinkladze), Arveladze (46. McCar thy) en Gronkjaer (56. Dani). 30 juli: Frank en Ronald de Boer moeten hun tot 2004 doorlopende contract bij Ajax uit dienen. Dit is althans de uitspraak van de arbitragecommissie van de KNVB in de zaak die door de gebroeders was aange spannen tegen hun werkgever. In tegen stelling tot Johan Neeskens en Arthur Nu- man, die eerder met succes de rechter in schakelden om bij respectievelijk Ajax (1974) en FC Twente (1992) te vertrekken, slagen de De Boertjes vooralsnog niet in hun opzet. Desondanks wil Barcelona met Aj ax onderhandelen over een transfer van de tweeling. De Spaanse club wil 44 mil joen gulden op tafel leggen. Na de uit spraak van de arbitragecommissie stijgt het aandeel Ajax met 2,20 gulden naar 27 gulden. Zo snel kan het dus gaan. Martijn Reuser komt definitief niet terug bij Ajax. Tenminste, hij is voor weer een seizoen uitgeleend aan Vitesse. De 23-jarige aan valler staat nog tot midden 2000 onder contract bij de Amsterdamse club, die Vi tesse een optie tot koop heeft gegund. 1 augustus, oefenwedstrijd: Borussia Mönchengladbach - Ajax (0-3) 1-3. doelpunten: 7. Kinkladze 0-1, 24. Tobiasen 0-2, 27. Litmanen 0-3, 67. Polster 1-3. scheidsrechter: Jansen. GELE KAART: Blind. bijzonderheden: in de basisopstelling van Ajax ontbreken Van der Sar, de De Boer tjes, Sunday Oliseh, Richard Witschge, Andrej Rudy, Benni McCarthy, Babangi da en Gronkjaer (allen omdat ze nog niet topfit zijn, zo is Gronkjaer zelfs zes weken uitgeschakeld wegens een knie operatie!). Desondanks hebben de rood- witten geen kind aan BMG, de veulens van weleer lijken nu meer op oude paar den. Slechts zelden wordt Nelis (nog steeds de vervanger van Grim, mede om dat Edwin van der Sar nog met de trai ning moet beginnen) op de proef ge steld. De speaker van gastheer FC Bo- cholt feliciteert Blind tijdens de wedstrijd met diens 37e verjaardag. Van scheidsrechter Jansen krijgt de Ajax-aan- voerder een gele kaart (wegens commen taar op de leiding) en bijna had Blind zichzelf een doelpunt cadeau gegeven, maar zijn lob in de 69e minuut eindigt tegen de onderkant van de lat. Het arbi trale trio verwisselt in de rust de zwarte out-fit voor een groen exemplaar, omdat Nelis eveneens in het zwart is gestoken. Maar de groene kledij lijkt nu weer veel op de kleur van de shirtjes van Borus sia... opstelling: Nelis; Melchiot, Blind (70. Juan), Tobiasen en Sier; Gorré (60. Dani), Litmanen en Hoekstra (60. Knopper); Wamberto (84. Van der Gun), Arveladze (78. Sibon) en Kinkladze. ■k 2 augustus: de De Boertj es melden zich in Amsterdam, maar niet om te trainen. Urenlang zitten ze wél rond de tafel met Van Os, Olsen. Na afloop wordt duidelijk dat de gesprekken zullen worden voortgezet en dat de twee ling voor zichzelf gaat trainen en als spe ler dus echt niet meer bij Aj ax terug dreigt te keren.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 31