2)d scheidsrichter: Brizio carter (Mex). TOESCHOUWERS: 60.000. rode kaart: Numan (2x geel) en Ortega (Arg). gele kaart: Chamot, Sensini en Ortega (Arg) en Stam. bijzonderheden: Dennis Bergkamp scoort in de laatste minuut misschien wel het mooiste doelpunt van het toernooi en sowieso het belangrijkste doelpunt in zijn carrière. Oranje plaatst zich bij de laatste vier en bovendien is de Arsenal- spits nu eindelijk Faas Wilkes gepas seerd op de topscorerslijst van het Ne derlands elftal. Bergkamp staat nu, na 62 interlands, op 36, Wilkes was decen nia lang topscorer met 35 treffers (in 38 interlands). Abe Lenstra en johan Cruijff waren overigens blijven steken op 33 in respectievelijk 47 en 48 Oranje-duels. Edwin van der Sar gaat in de 88e mi nuut gestrekt nadat Ariel Ortega met zijn hoofd tegen 'Sars' onderkin opstoot. Rood voor de Argentijn en een Oscar voor de beste acteerprestatie voor de Ajax-keeper, die verhaal was gaan halen na een 'Schwalbe' van Ortega. opstelling: Van der Sar; Reiziger, Stam, F. de Boer en Numan; R. de Boer (64. Overmars), Jonk, Davids en Cocu; Berg kamp en Kluivert. 7 juli, halve finale: Nederland - Brazilië (1-1) 1-1, (1-1) 1-1. Brazilië wint na strafschoppen en in de finale. doelpunten: 46. Ronaldo 0-1, 87. Kluivert 1-1. Penalty's: F. de Boer scoort, Berg kamp scoort, Cocu mist, R. de Boer mist. scheidsrechter: Bujsaim (VAE). TOESCHOUWERS: 54.000. gele kaart: Zé Carlos, César Sampaio (Bra), Reiziger, Davids, Seedorf en Van Hooijdonk. bijzonderheden: Bogarde had normaal ge sproken linksback gestaan, maar twee dagen voor het duel met Brazilië breekt de ex-Ajacied op de training zijn rechter kuitbeen en beschadigt hij zijn enkel banden. opstelling: Van der Sar; Reiziger (56. Win ter), Stam, F. de Boer en Cocu; R. de Boer, Davids, Jonk en Zenden (75. Van Hooijd onk); Bergkamp en Kluivert. 11 juli, om de derde plaats: Nederland - Kroatië (1-2) 1-2. doelpunten: 13. Prosinecki 0-1, 21. Zenden 1-1, 35. Suker 1-2. scheidsrechter: Gonzalez Chaves (Par). TOESCHOUWERS: 45.000. gele »uwr;Jurcic, Stimac, Asanovic en Sta- nic (Kroatië), Davids en Jonk. bijzonderheden: Van der Sar, Frank de Boer en Jaap Stam misten geen minuut van de zeven wedstrijden. Diezelfde De Boer behoort met Bergkamp en Aron Winter tot de top-drie van de huidige ge neratie qua aantal interlands. Winter is, ofschoon hij nooit lang zeker is van een basisplaats, niet al te ver verwijderd van het interlandrecord van Ruud Krol. De voormalige captain van Ajax voert nog steeds de eeuwige ranglijst aan met 83 'caps'. opstelling: Van der Sar; Seedorf, Stam, F. de Boer en Numan; Jonk, Davids en Cocu (46. Overmars); Zenden, Bergkamp (58. Van Hooijdonk) en Kluivert. De landen waarvoor andere Ajax-interna- tionals uitkwamen, wisten het allemaal niet zo ver te schoppen. Denemarken kwam nog het verst niet in het minst dank zij enige fenomenale hoogstandjes van Michael Laudrup. De Denen bereikten ten koste van Nigeria de laatste acht. Bij de Afrikanen was Oliseh (hij scoorde de win nende 3-2 in het sensationele duel met Spanje) meer dan Babangida (hij maakte 4-1 in de ontmoeting met Denemarken) aardig op dreef. Het team viel in totaliteit tegen. Denemarken verloor in de kwart finale met 3-2 van Brazilië. Voor het Zuid- Afrika van McCarthy was het toernooi in Frankrijk al na de eerste ronde ten einde. Voor Mario Melchiot eindigde het vorige seizoen op 1 juni met de wedstrijd om de derde plaats in het Europees kampioen schap voor spelers tot 21 jaar. Jong Oran je verloor dat duel, tegen Jong Noorwe gen, met 2-0. Melchiot stond wegens ziek te niet in de basis, na ruim een uur kwam hij wel als invaller in het veld voor Utrech ter John de Jong. Het laatste 'nieuwtje' uit het afgelopen seizoen: Edo Ophof trekt weer het trai ningspak aan. De voormalige verdediger van Ajax, het Nederlands elftal en NEC volgt Jan Peters - een andere ex-interna tional - op als oefenmeester bij de Groes- beekse amateurkampioen De Treffers. Op- hof was de afgelopen jaren werkzaam bij sportartikelenfabrikant Lotto en nam een jaar geleden bij Bennekom (voorlopig) af scheid van het trainersvak. OVERZICHT 1998- >99 Door Hans Janssen (met dank aan Evert Vermeer) 6 juli: met een selectie van 23 spelers hervat Aj ax de trainingen voor het nieuwe seizoen. Af wezig zijn natuurlijk de internationals die hebben meegedaan aan de eindron den van het wereldkampioenschap, in Frankrijk. Jari Litmanen ontbreekt we gens een blessure, overgehouden aan de interland tegen Frankrijk op 5 juni. De spelersgroep telt twee nieuwelingen - de Georgiër Georgi Kinkladze en de Deen Jes- per Gronkjaer - en een groot aantal spe lers die van de A-jeugd afkomstig zijn. Zo als Kofi Mensah, Richard Knopper, Rap- haël Supusepa, Andy van de Meijde, Serge van de Ban en Cedric van der Gun. ■k Rinus Michels, die met een hartinfarct was opgenomen in een ziekenhuis, is aan de beterende hand, zo laat de Amsterdammer vanuit Parijs weten. De 70-jarige Michels; "Ikben wel geschrokken, maar eigenlijk zag ik het wel een beetje aankomen. Maar nu voel ik me goed. Niemand hoeft zich zorgen te maken". Vijftien jaar geleden moest de ex- speler en -coach van Ajax en Oranje een bypassoperatie ondergaan. 7 juli: het Ajax-aandeel op de Amsterdamse beurs stijgt naar 26,30 gulden wat ruim 10 procent hoger is dan de openingskoers Wellicht heeft de stijging te maken met de verrichtingen van Oranje in Frankrijk waardoor ook de waarde van de Ajax-in- ternationals zou stijgen. 11 juli, oefenwedstrijd: Hollandia - Ajax (1-2) 1-3. doelpunten: 1. Rijkhoff 1-0, 37. Kinkladze 1-1, 42. Arveladze 1-2, 80. Sibon 1-3. scheidsrechter: Karremans. TOESCHOUWERS: 2200.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 27